Top hledané
Výsledky (0)
Extravagantní miliardář čelí neobvyklé žalobě.

Ranní ptáče: Musk čelí žalobě za přejmenování Twitteru na X. Nobelova cena byla udělena za vakcíny proti Covidu-19

Radim Červenka
03. října 2023
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty

Přejmenování Twitteru na X může být vnímáno jako matení zákazníka, stojí v obžalobě proti Muskovi. Za objev mRNA vakcín v době globální pandemie onemocnění Covid-19 byla udělena Nobelova cena. Žena, která dávno překročila 100 let věku seskočila padákem, a pokouší se o zápis do Ginnessovy knihy rekordů. Burger King nadále provozuje svoje pobočky v Rusku, i když více než před rokem ohlásil odchod ze země.

Přejmenování Twitter na X znamená soud pro Elona Muska

Společnost zabývající se právním marketingem se chystá na soudní spor s miliardářem, který přejmenoval populární sociální síť. Podle žalobců může jít o matení zákazníka, jelikož X je značka používaná v technologických firmách miliardáře.

Pokud by se právní spor ukázal jako relevantní mohly by následovat stovky dalších soudních sporů. Písmeno X totiž používá nejen Musk, ale i jiné technologické společnosti jako Microsoft nebo Meta, píše agentura Reuters.

Byt s výhledem na Prahu - Karlín - 308m
Byt s výhledem na Prahu - Karlín - 308m, Praha 8

Karikó a Weissman získal Nobelovu cenu za práci na mRNA vakcíně

Očkování novou technologií mRNA vakcín pomohlo zastavit globální pandemii nemoci Covid-19 a vědci, kteří na tomto novém způsobu očkování pracovali získali nejprestižnější vědecké ocenění, Nobelovu cenu. Technologie je v současnosti dále studována díky potenciálu při léčbě rakoviny a jiných nemocí.

Maďarsko-americká vědkyně Katalin Karikó a Američan Drew Weissman byli oceněni za mimořádné zásluhy při přípravě vakcíny v časech hluboké zdravotnické krize a jejich práce přinesla zásadní změnu pro naše vnímání interakce mezi mRNA a lidským imunitní systémem, informuje agentura AP.

Otevřít v galerii (3)
Držitelé Nobelovy ceny
Držitelé Nobelovy cenyZdroj: Profimedia

Žena stará 104 let seskočila z letadla s padákem

Dorothy Hoffner z Chicaga se stala nejstarším člověkem na světě, když absolvovala tandemový seskok s padákem. Aktuálně doufá v zápis do Guinnessovy knihy rekordů, kde v této disciplíně je doposud zapsaná její 103 letá konkurentka.

Američanka poprvé skočila s padákem ve svých 100 letech a po rekordním pokusu přiznala, že ji tenkrát museli z letadla vyhodit, jak se bála. Svůj pokus o zápis mezi světové rekordy si však užívala a žádně obavy už neměla, napsala agentura AP.

Rusko v roce 2024 dá na zbrojení 40 % svého rozpočtu

Kvůli invazi na Ukrajinu hodlá Rusko zaplatit až 40 % ze svého rozpočtu na vojenské účely, alespoň podle propočtu investigativního webu Važnyje istorii. Podle webu je tak nevyhnutelné, že stát bude muset omezit další veřejné služby pro své občany. 

Zároveň na rok 2024 připadají prezidentské volby a své voliče si chce prezident Putin pojistit navýšením penzí o 7, 5 %. O každoroční navýšení platů se naopak budou muset obejít státní zaměstnanci, uvedla agentura ČTK.

Otevřít v galerii (3)
Putin
PutinZdroj: Profimedia

Burger King má v Rusku stále otevřeno, i když dávno vyhlásil odchod ze země

Přestože byl více než před rokem ohlášen odchod značky z Ruska kvůli embargům v souvislostí s ruskou invazí na Ukrajinu, stále má řada poboček otevřeno. Společnost RBI, která vlastní 15 % poboček franšízy v Rusku, zde podle BBC své podnikání totiž neukončila. 

Podle odhadů by ještě s dalšími partnery mohla RBI provozovat v Rusku v současnosti až 800 fastfoodů Burger King. Podle kritiků tak zásadním způsobem napomáhá režimu prezidenta Putina udržet se u moci.

Otevřít v galerii (3)
Burger King v Moskvě
Burger King v MoskvěZdroj: Profimedia

Zdroje: bbc.com, reuters.com, apnews.com, ČTK 

 

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze