Top hledané
Výsledky (0)
Nejbohatší muž světa hodlá získat až 25 procent akcií firmy

Ranní ptáče: Musk chce výrazně větší podíl ve firmě Tesla. Čínské hospodářství v minulém roce narostlo o 5,2 procenta

Radek Polák
17. ledna 2024
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Musk má další plány

Poté, co musel Elon Musk kvůli akvizici sítě Twitter snížit svůj podíl v Tesle, se karta opět obrací. Uvedl totiž, že by nechtěl, aby se značka stala lídrem v oblasti umělé inteligence a robotiky bez kompenzačního plánu, který by mu zajistil čtvrtinový podíl v této společnosti. Jen pozvolný ekonomický růst zaznamenala loni Čína.

Musk usiluje o čtvrtinový podíl v Tesle

Elon Musk chce výrazně větší podíl ve firmě Tesla než ten, který z něj již udělal nejbohatšího člověka na planetě. Uvedl, že by nechtěl, aby se značka stala lídrem v oblasti umělé inteligence a robotiky bez kompenzačního plánu, který by mu zajistil vlastnictví přibližně 25 procent akcií společnosti. To by byl zhruba dvojnásobek 13procentního podílu, který v současnosti vlastní, informoval server televize CNN.

Musk původně držel v Tesle více než 20procentní podíl. Poté však velké množství akcií prodal, aby mohl získat sociální síť Twitter, kterou následně přejmenoval na X. Akvizice Twitteru přišla Muska před více než rokem na 44 miliard dolarů, tedy v přepočtu přes bilion korun.

Luxusní penthouse na Praze 1 - 226m
Luxusní penthouse na Praze 1 - 226m, Praha 1

Růst hospodářství dosáhl v Číně na 5,2 procenta

Čínská ekonomika loni vzrostla o 5,2 procenta. Obavy ohledně dynamiky růstu však stále přetrvávají. Důvodem je vleklá realitní krize, stagnující důvěra spotřebitelů a podniků a slabý globální růst. V roce 2022 přitom čínská ekonomika posílila o pouhá 3 procenta. Vývoz v minulém roce poprvé od roku 2016 klesl, uvedla Al Jazeera

Tamní Národní statistický úřad dále dodal, že celkový počet lidí v Číně loni klesl o 2,08 milionu, neboli 0,15 procenta, na 1,409 miliardy. Celkový počet úmrtí pak vzrostl o 6,6 procenta na 11,1 milionu. Úmrtnost tak dosáhla nejvyšší úrovně od roku 1974.

Otevřít v galerii (2)
Tempo růstu čínské ekonomiky se pohybovalo okolo 5 procent
Tempo růstu čínské ekonomiky se pohybovalo okolo 5 procentZdroj: Pixabay

Ceny Emmy sledovalo nejméně lidí v dosavadní historii

Předávání amerických cen za televizní tvorbu mělo letos nejnižší sledovanost v historii. Pondělní ceremoniál přenášený vysílací společností Fox zhlédlo 4,3 milionu diváků. Předchozí přenos v roce 2022 sledovalo v televizi NBC 5,9 milionu lidí. Kvůli posunutému termínu čelily vůbec poprvé v 75leté historii konkurenci zápasu amerického fotbalu, který patří v USA k nejsledovanějším televizním přenosům. 

V kategorii drama získal už potřetí cenu Emmy seriál o rodině mediálního magnáta Boj o moc. Mezi komediemi zvítězil seriál Medvěd zasazený do malé restaurace v americkém Chicagu. Oba tituly navíc při pondělní ceremonii v Los Angeles ovládly i herecké kategorie, napsal portál Ceskenoviny.cz.

Otevřít v galerii (2)
Zájem o televizní zábavu nebyl takový, jak se očekávalo
Zájem o televizní zábavu nebyl takový, jak se očekávaloZdroj: Pixabay

Bobi možná nebyl nejstarším psem na světě, zjistili veterináři

Guinnessova kniha rekordů pozastavila titul nejstaršího psa Bobimu, což byl 31letý hlídací pes, který žil až do loňska na farmě ve vesnici Conqueiros v Portugalsku. Veterináři totiž zpochybnili jeho věk.

Minulý rok v únoru byl přitom vyhlášen nejstarším žijícím psem na světě a nejstarším psem vůbec. Měl se údajně narodit 11. května 1992. Zemřel loni v říjnu. Bobi byl čistokrevný Rafeiro do Alentejo. Toto plemeno se dožívá v průměru 10 až 14 let, upozornil server agentury AP.

 

Zdroje: Ceskenoviny.cz, CNN, Al Jazeera, AP

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Tagy: