Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Musk chtěl prodat Teslu. Králem YouTube je devítiletý kluk. Trump chce více peněz pro Američany

Lukáš Bilinec
23. prosince 2020
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Podnikatel Elon Musk

Elon Musk přišel se šokující zprávou, že před třemi lety nabídl svou Teslu na prodej. Spoustu věcí si bude moci v dospělosti koupit nejvýdělečnější YouTuber uplynulého roku, kterému je pouhých devět let. A věděli jste, jaké je nejčastější novoroční předsevzetí? 

Trump chce trojnásobnou koronavirovou podporu

Otevřít v galerii (5)
Americký prezident Donald Trump
Americký prezident Donald TrumpZdroj: Profimedia.cz

Dosluhující americký prezident Donald Trump naléhá na americký kongres, aby pozměnil zákon o podpoře v době pandemie koronaviru. Podle čtyřiasedmdesátiletého rodáka z New Yorku je podpora silně nedostatečná. Částku 900 miliard dolarů (19,5 bilionu českých korun) by chtěl Trump navýšit více než trojnásobně. Ve videozprávě na Twitteru uvedl, že balíček je opravdovou ostudou, plnou nehospodárných věcí. Každý Američan by měl dostat zhruba 600 dolarů (přibližně 13 000 Kč). Úřadující prezident by si představoval částku 2000 dolarů (zhruba 43 000 korun). Republikánský prezident předá svůj úřad Joe Bidenovi 20. ledna.

Češi si už nedávají předsevzetí

Otevřít v galerii (5)
Lidé na pražském letišti Václava Havla
Lidé na pražském letišti Václava HavlaZdroj: Unsplash.com/rawkkim

Rok 2020 byl velmi specifický a mnoha lidem koronavirová pandemie překazila cestu za pracovními i osobními cíli. Pro uplynulý rok si dalo předsevzetí více než 40 % oslovených respondentů. Převládaly tradiční přání zhubnout a zdravě jíst. Velká část oslovených si překvapivě přála nedávat si už žádná předsevzetí. 

Během svého života si nějaké novoroční předsevzetí dalo 8 z 10 oslovených respondentů. Mnoho z nich však tvrdě narazilo a nepodařilo se jim svá přání splnit. Co radí Olga Medlíková, lektorka a autorka e-booků?

"Většina novoročních předsevzetí má velké oči. Pokud si předsevzetí již dáte, tak ať je konkrétní a reálné. Ideálně po krocích čili rozložené do postupně se naplňujících cílů."

Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem
Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem, Praha 1

Francie znovu otevírá hranice s Velkou Británií

Otevřít v galerii (5)
Kamiony na zimní silnici
Kamiony na zimní silniciZdroj: Pixabay.com/KristianIvanco

Zatímco se velké množství států uzavírá v obavě před mutací koronaviru, která se šíří z britských ostrovů a je až o 70 procent nakažlivější než původní kmen, Francie od dnešního dne otevírá své hranice. Ve Velké Británii v uplynulých dnech uvízlo mnoho lidí, tisíce z nich v kamionech a jiných nákladních vozidlech. Velký tlak na zrušení blokace ze strany Francie přicházel hlavně od britského premiéra Borise Johnsona. Mnoha Evropanům hrozilo, že se do Štědrého dne nedokážou vrátit ke svým rodinám. Včera pozdě v noci se obě strany dohodly na podmínkách. I přes to se však s největší pravděpodobností všichni řidiči nestihnou včas vrátit. Překročit hranice budou moci jen ti, kteří budou disponovat negativním testem na COVID. Nemůže však být starší než 72 hodin. 

"Testy zajistíme. Než budou všechny věci vyřízeny, zabere to však nějaký čas. Mohou to být dva nebo tři dny,"

uvedl britský státní tajemník pro dopravu Grant Shapps. 

 

Nejvýdělečnější YouTuber má pouhých 9 let

Otevřít v galerii (5)
Youtube na chytrém telefonu
Youtube na chytrém telefonuZdroj: Unsplash.com/christianw

Ani PewDiePie, ani David Dobrik. Potřetí v řadě byl nejlépe placeným YouTuberem roku Ryan Kaji. Mladý tvůrce zvýšil svůj příjem meziročně o 3 miliony dolarů, celkem si letos přišel skoro na 30 milionů amerických dolarů (zhruba 650 milionů Kč). I přesto, že vloni nasbíral přes 12 miliard zhlédnutí na YouTube, většinu svých příjmů má ze zboží Ryan's World - pod jeho značkou se na Amazonu či ve Walmartu prodávají dekorativní věci, figurky, masky, nebo vysílačky.  

Nejmladší členkou TOP 10 je teprve šestiletá Nastya, která se mezi desítku nejlépe vydělávajících YouTuberů roku 2020 dostala jako jediná žena. Přišla si na 18,5 milionu dolarů (přibližně 400 milionů českých korun). Více než o mnoho slavnější David Dobrik či Jeffree Star, kteří první desítku uzavírají.

Elon Musk chtěl prodat Teslu Applu

Otevřít v galerii (5)
Majitel společnosti Tesla Elon Musk
Majitel společnosti Tesla Elon MuskZdroj: Profimedia.cz

Devětačtyřicetiletý miliardář Elon Musk se svěřil, že v roce 2017 uvažoval o prodání Tesly. Šéf Applu Tim Cook ale setkání s ním odmítl. Od té doby se hodnota firmy Tesla více než zdesetinásobila. Před třemi lety měla automobilka problémy před vydáním Modelu 3 a prozatím neměla žádný vyrobený elektromobil ve větším objemu. Musk se tak snažil firmy zbavit a pokusil se ji prodat firmě Apple. Tim Cook však schůzku odmítl a z Tesly se během pár let stala nejcennější automobilka na planetě.

Musk svůj tweet napsal v reakci na zprávy o tom, že chce Apple do roku 2025 vyrobit svůj vlastní elektromobil se speciální technologií nabíjení. Právě pokrok ve výrobě lithium-železo-fosfátové baterie by měl být důvodem, proč se technologický gigant chce pustit do výroby elektrického autonomního automobilu pro běžné spotřebitele a přímo tak konkurovat Tesle. V posledních letech se zdálo, že se Apple bude zaměřovat jen na vývoj softwaru a dalších technologií, které měl prodávat jiným společnostem. 

Dnes toho pro vás už více nemáme. Věříme, že si středeční den užijete v klidu a připravíte se na zítřejší Štědrý den. Nezapomínejte na moudrá slova amerického spisovatele Roy L. Smitha:

"Ten, kdo nemá Vánoce v srdci, je nikdy nenajde ani pod stromkem."

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze