Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Trump opustil nemocnici. Apple chystá samoléčící displej. Batman se odkládá

Linda Veselá
06. října 2020
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Prezident Donald Trump v Bílém domě bez roušky

Displej Applu se bude léčit sám! Stejně ke svému onemocnění přistupuje i svéhlavý Donald Trump, který byl propuštěn z nemocnice a jen co to šlo, odhodil roušku. A co dalšího se stalo? To vám prozradí Ranní ptáče! 

Rekonstrukce i výstavba dostupného bydlení v Praze

Prahu čekají rekonstrukce i výstavba nových bytů! S uvolněním dalších peněz z Fondu rozvoje dostupného bydlení souhlasili pražští radní. Ještě však musí souhlasit zastupitelstvo.

Největší část peněz půjde na rekonstrukci bývalé ubytovny Sandra v Praze 11. Tam by mělo vzniknout 174 bytů.

Za zbylé peníze bude opraveno 49 prázdných bytů a postaveno devět nových. Konkrétně se bude stavět a rekonstruovat v Praze 7, Praze 10, Praze-Lysolajích, Praze 3 a v Praze-Vinoři. Celý projekt nastínil radní Adam Zábranský: 

„Pro rozdělování peněz na rozvoj dostupného bydlení v městských částech máme stanovené jasné podmínky. V tomto případě bude 74 nově vybudovaných nebo opravených bytů včetně části bývalé ubytovny natrvalo nebo po dobu desíti let v dispozici hlavního města Prahy.“

Otevřít v galerii (6)
Muž v bílém obleku opravuje zeď
Muž v bílém obleku opravuje zeďZdroj: freepik.com/photos/house

Trump opustil nemocnici. Ve velkém stylu

Americký prezident Donald Trump sklidil další kritiku. Krátce po svém propuštění z nemocnice přijel do Bílého domu a ve videu nabádal Američany, aby se nákazy koronaviru nebáli. To i přesto, že nemoc zabila více než 200 tisíc Američanů a sám Trump kvůli ní skončil v nemocnici.

Při výstupu z helikoptéry měl na sobě prezident ještě roušku. Když však začal pózovat, ústenku sundal.

„Nenechte se tím ovládnout. Nebojte se toho.“

Otevřít v galerii (6)
Prezident Donald Trump v Bílém domě bez roušky
Prezident Donald Trump v Bílém domě bez rouškyZdroj: Profimedia

Apple plánuje „samoléčící“ displej

Apple zažádal o patent na displej, který se opraví sám. Chtěl by ho použít pro své plánované skládací smartphony. Displej by měl přitom umět přesně to, co naznačuje jeho jméno – sám se v případě poškození opravit.

Otevřít v galerii (6)
Blondýnka sedí a používá mobilní telefon
Blondýnka sedí a používá mobilní telefonZdroj: www.freepik.com/photos/winter

Podle patentové zprávy funguje samoléčící funkce displeje tak, že opraví ochrannou vrstvu displeje pomocí světla, tepla a elektrického proudu, zatímco je zařízení složené. Funkci může spustit uživatel, ale může se spouštět i automaticky.

Ostatní výrobci mobilních telefonů, jako Samsung či Motorola, se už výrobě skládacích telefonů věnují, ale právě samoléčící funkce displeje by mohla tomu od Applu poskytnout konkurenční výhodu. Telefon od Samsungu Galaxy Fold se totiž potýkal s problémy s odolností, včetně celistvosti displeje. Naopak funkci samoléčení už zkoušela značka LG, ale příliš úspěchu nesklidila. Displej neochránila ani od drobných škrábanců.

Další Batman jen tak nebude

Otevřít v galerii (6)
Batman stojí v temné kápi
Batman stojí v temné kápiZdroj: instagram.com/warnerbrosentertainment/

V posledních dnech jsme se dozvěděli, že se jen tak nedočkáme nového Jamese Bonda ani Duny. Teď se na seznam odložených filmů přidává také Batman. Na plátnech ho tak (snad!) uvidíme v roce 2022.

Zpráva následovala krátce potom, co Cineworld oznámil, že v USA a Velké Británii v důsledku neuspokojivých tržeb dočasně uzavře všechna svá kina. Tím pádem dočasně zmizí asi 7 000 promítacích pláten. To přimělo Warner Bros k promyšlení své distribuční strategie.

Konkrétně pro nového Batmana by však odložení mohlo být požehnáním. Produkce se už jednou stopla, když byl protagonista filmu, Robert Pattinson, v září pozitivně testován na koronavirus.

Kufřík místo slepecké hole

Otevřít v galerii (6)
Slepá žena jde po ulici s holí
Slepá žena jde po ulici s holíZdroj: freepik.com/photos/glasses

Zorientovat se na letišti dá zabrat téměř všem. Teď si ještě představte bloudit po něm poslepu. S touto výzvou pravidelně bojuje Chieko Asakawa – výzkumnice IBM. Při cestě za lepší alternativou Asakawa vynalezla hi-tech kufřík, který jí pomáhá přejít letiště v pořádku a efektivně.

V kufříku jsou zabudované kamery a senzory (podobné technologie nalezneme například v samořídících autech), využívá také umělou inteligenci k mapování prostředí. Pomocí mobilní aplikace zadá uživatel svou požadovanou destinaci, kufřík naplánuje trasu a pomocí vibrací v držátku člověka vede.

V současnosti jsou naplánovaná pilotní testování v zalidněných prostorách – na letištích či v obchodních centrech.

První vládní zakázka na satelity pro Elona Muska

Otevřít v galerii (6)
Falcon 9 vypustil další satelity Starlink a vrátil se zpět
Falcon 9 vypustil další satelity Starlink a vrátil se zpětZdroj: instagram.com/spacex/

Muskovy satelity pro sledování raket zaujaly Pentagon. Kromě ocenění Pentagon Award však SpaceX získala také svou vůbec první vládní zakázku na výrobu satelitů – za 149 milionů dolarů.

SpaceX je poslední dobou známá především svou připravovanou satelitní konstelací Starlink. Právě továrnu v Redmontu, kde tyto satelity vyrábí, by využila i pro zakázku pro Pentagon. Firma by vyrobila čtyři satelity se širokoúhlým infračerveným senzorem sledování raket, který by jí dodal subdodavatel.

Luxusní byt s výhledem na Pražský hrad, Malá
Luxusní byt s výhledem na Pražský hrad, Malá, Praha 1

A to už je od nás pro dnešek všechno! Přejeme vám krásný den, ideálně co nejvíc naplněný smíchem. Už britský komik Charlie Chaplin totiž věděl, že:

„Den bez smíchu je promarněný den.“

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze