Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče dál doskáče.

Ranní ptáče: Na festivalu v Cannes promluvil Zelenskyj. Praha bude mít novou budovu filharmonie. Čech nalezen v hrobě na Ukrajině.

Barbora Večeřová
18. května 2022
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Volodymyr Zelenskyj zahájil festival v Cannes videohovorem.

 

Filmový festival v Cannes odstartoval ukrajinský prezident svým proslovem a vyzval všechny přítomné, aby před invazí nezavírali oči. České hokejisty i jejich fanoušky čekal včera pořádný šok. Poprvé v historii prohráli s týmem Rakouska. Naštěstí jim už dneska přijede na pomoc David Pastrňák. A Praha zná vítěze ambiciózního projektu české filharmonie. 

Na úvod festivalu v Cannes promluvil Zelenskyj 

V Cannes včera večer odstartoval 75. ročník filmového festivalu. Prostřednictvím videopřenosu ji zahájil ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Ve svém projevu připomněl parodii Charlieho Chaplina Diktátor a promluvil o tom, jak takové snímky zobrazují diktátory. 

"Budeme pokračovat v boji, nemáme jinou možnost. Jsem přesvědčený, že diktátor prohraje," 

řekl v proslovu s očividným odkazem na Vladimira Putina

Vyzval také návštěvníky festivalu, hlavně herce a filmaře, aby o ruské invazi na Ukrajinu nemlčeli. 

Prodej pozemku 1200 m2, Praha
Prodej pozemku 1200 m2, Praha, Praha 5

 

Praha bude mít novou budovu filharmonie 

Je znám vítěz největší architektonické soutěže posledních let. Nová budova filharmonie, která by měla stát na Vltavské, se bude stavět podle plánů dánského studia Bjarke Ingels Group. 

„Dali jsme do toho návrhu všechno. Veškerou energii našeho týmu. Chtěli jsme pro Prahu vytvořit architekturu, která zve lidi k sobě. Aby to nebyla stavba, která je čistě jen filharmonií, ale budovou pro všechny,“

řekl na vyhlášení výsledků v Centru architektury a městského plánování Bjarke Ingels.

Jde o inovativní nápad, který má do Prahy přinést zajímavá řešení veřejného prostoru. 

Podle pražského primátora má tento konkrétní návrh přesně to, co Praze chybí. Výstavba by měla začít v roce 2027 a otevírat by se měla o pět let později. 

Otevřít v galerii (2)
Vítězný návrh budovy filharmonie.
Vítězný návrh budovy filharmonie. Zdroj: Bjarke Ingels Group

Česko překvapivě prohrálo s Rakouskem na nájezdy

Velké překvapení na turnaji mistrovství světa. Ve včerejším zápase poprvé v historii padl český tým s týmem našich sousedů z Rakouska. Svěřenci finského trenéra Jalonena předvedli špatný výkon a Rakousko ho po nájezdech právem potrestalo a zvítězilo 2:1. Jediný gól českého týmu se podařilo vstřelit Červenkovi. Pro Rakušany včerejší vítězství znamenalo první výhru na turnaji, pro Čechy naopak druhou porážku. Český tým dostane příležitost k nápravě hned ve čtvrtek, kdy se utká s Lotyšskem. 

 

David Pastrňák se připojí k týmu na MS 

Českou hokejovou reprezentaci na mistrovství světa přece jen posílí David Pastrňák. Do Tampere by měl dorazit dnes. Ve středu už ho s týmem čeká trénink a ve čtvrtek by se tak měl představit v zápase proti Lotyšsku. Pro Pastrňáka to v jeho šestadvaceti letech znamená čtvrtý šampionát v kariéře. Poslední volné místo na soupisce českého týmu by měl podle slov generálního manažera Petra Nedvěda obsadit David Kämpf z Toronta, naopak od českého týmu se odpojil Dominik Simon

Jelikož jde o velmi citlivou osobní záležitost a respektujeme Dominikovo soukromí, prosíme o pochopení, že se k celé záležitosti nebudeme více vyjadřovat,"

uvedl generální manažer Petr Nedvěd.

Otevřít v galerii (2)
David Pastrňák posílí tým na MS.
David Pastrňák posílí tým na MS. Zdroj: Profimedia
Pronájem luxusního bytu 3+kk Pařížská, Praha
Pronájem luxusního bytu 3+kk Pařížská, Praha, Praha 1

První český dobrovolník nalezen v masovém hrobě 

U Makarivu byla nalezena v masovém hrobě těla tří mužů. Podle dokladů, které měli u sebe, se potvrdilo, že by mělo jít o českého občana. Zastřelený byl devětačtyřicetiletý řidičem kamionu, který se na Ukrajinu vydal pomáhat na začátku ruské invaze jako dobrovolník. Čech se prý rodině přestal ozývat 3. března. Podle ministerstva zahraničí jde o první takový případ. 

 

V Praze se zřítila část domu 

Několik jednotek integrovaného záchranného systému zasahovalo včera večer v pražském Braníku. V Údolní ulici se zde zřítila část obytného domu. Do pátrání se zapojil také kynolog se speciálně vycvičeným psem pro hledání osob v sutinách, naštěstí se však v době zřícení údajně neměl nikdo nacházet, protože dům právě prochází rekonstrukcí. 

 

Zdroje: denik.cz, novinky.cz, sport.aktualne.cz, ct24.ceskatelevize.cz, ČTK, forbes.cz 

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze