Top hledané
Výsledky (0)
Kvůli snahám zvýšit výběr daní, pravděpodobně skončí nejpřísnější protikuřácký zákon.

Ranní ptáče: Na Novém Zélandu končí nejpřísnější zákaz kouření na světě. Google v prosinci začne mazat účty

Radim Červenka
28. listopadu 2023
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Cigarety

Novozélandská vláda oznámila zrušení zákazu kouření, aby nahradila ztráty veřejných rozpočtů ze snižování daní. Klíčovým faktorem v příštích prezidentských volbách může být postoj k elektromobilitě, jejich kritika může republikánům prohrát volby v klíčových státech. Internetový gigant Google chce z bezpečnostních důvodů od prosince začít promazávat neaktivní účty. Gucci čelí stávce svých zaměstnanců, kvůli přesunu podnikání z Říma do Milána.

Cigarety dostanou na Novém Zélandě zase zelenou

Legislativa minulé novozélandské vlády zakázala užívání cigaret všem lidem narozeným v roce a později. Kouření je nejčastější příčinou preventabilních úmrtí v zemi, jenže nová vláda hledá zdroje příjmu, které by nahradily snižování daní. Experti z oblasti zdravotnictví však zrušení zákona kritizují, záměr ve snahách zabránit mladým lidem vytvořit si na kouření návyk, byly podle nich správné.

Zákon omezoval tabákové výrobky v řadě ohledu, např. v množství nikotinu, které mohla jedna cigareta omezovat. Podle modelových propočtů měla cigaretová restrikce potenciál zachránit 5000 životů ročně a baly považována za nejpokročilejší protikuřáckou legislativu na světě, uvedla BBC.

Prodej luxusní vily, Praha 5, Velká Chuchle
Prodej luxusní vily, Praha 5, Velká Chuchle, Praha 5

Google začne v prosinci promazávat neaktivní účty

Kdo si založil účet na platformě Google, ale už ho delší čas nepoužil, možná by se měl raději do konce týdne přihlásit, pokud o svůj účet nechce přijít. V důsledku snach o update svých účtů ohlásil Google tuto akci letos na jaře a od 1. prosince začne v několika fázích mazat neaktivní účty.

Nicméně na tyto účty v ohrožení by měla společnost zaslat řadu varovných e-mailu, popřípadě i na záložní adresy, které se k gmailovým adresám obvykle přidávají. Motivaci společnosti je především internetová bezpečnost. Staré, nepoužívané účty bývají často zneužity hackery kvůli nevyhovujícím heslům a jiným bezpečnostním nedostatkům. Nejjednodušší prevencí před smazáním účtu je jeho aktivní používání nejméně jednou za dva roky, napsala agentura AP.

Otevřít v galerii (3)
Google
GoogleZdroj: Pixabay

Elektromobily můžou rozhodnout příští prezidentské volby v USA

Zástupci republikánské strany během probíhající kampaně k blížícím se prezidentským volbám vsadili na kritiku elektromobility, která je nejzásadnějším trendem v automobilovém průmyslu v současnosti. Neváhají při tom používat nepodložené tvrzení o špatné funkčnosti těchto technologií nebo o rozvoji elektromobility v Číně na úkor amerického byznysu.

Mezi kritiky patří jak exprezident Donald Trump nebo jeho konkurent, floridský guvernér Ron DeSantis. Jenže elektromobilita e zásadním způsobem rozvíjí především v amerických "swing states", které nejspíše rozhodnou o příštím prezidentovi a právě ve výrobě elektromobilů zde vznikají nová pracovní místa. Vláda prezidenta Bidena s demokratickým kongresem schválila dotace ve výši 48 miliard dolarů, které doputovaly do států, které mění své volební preference mezi republikány a demokraty. Miliardy poslané do Georgie, Arizony, Nevady nebo Michiganu, můžou znamenat podporu demokratického kandidáta, informovala agentura Reuters.

Otevřít v galerii (3)
Tesla gigafactory, Texas
Tesla gigafactory, TexasZdroj: Profimedia

Zaměstnanci módní značky Gucci také stávkují

Pracovníci oděvní firmy Gucci v Římě vstoupili do stávky. Příčinou je mabice přestěhovat jejich pracoviště do jiného italského města, Milána. Rozhodnutí vedení firmy z října plánuje přemístit 153  ze současných 219 zaměstnanců do 500 kilometrů vzdáleného města v severní Itálii.

Podle odborářů k přesunu nejsou reálné důvody a příčinou je jen snaha zakrýt snahy o zrušení několika desítek pracovních míst, informovala o stávce agentura Reuters.

Otevřít v galerii (3)
Gucci
GucciZdroj: Pixabay

Zdroje: apnews.com, bbc.com, reuters.com

 

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze