Top hledané
Výsledky (0)
Finanční správa loni obdržela rekordních 290 tisíc daňových přiznání, letos jich bylo zatím okolo 878 tisíc

Ranní ptáče: Na podání daňového přiznání je už jen týden. Izrael si vymění s Hamásem vězně a rukojmí, tvrdí CNN

Radek Polák
25. března 2024
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Úředníci mají nyní napilno

Finanční úřady prodlužují až do 2. dubna úřední hodiny, pro podání přiznání k dani z příjmu za loňský rok v papírové podobě totiž zbývá už poslední týden. Izrael podle televize CNN souhlasí s americkým návrhem na výměnu vězňů a rukojmích. To by mělo zahrnovat až 700 palestinských vězňů.

Pro podání daňového přiznání zbývá poslední týden

Pro podání přiznání k dani z příjmu za loňský rok v papírové podobě zbývá poslední týden. Finanční úřady kvůli tomu ode dneška prodlužují úřední hodiny. Finanční správa ale připomíná, že v pátek 29. března a v pondělí 1. dubna budou mít úřady zavřeno kvůli státním svátkům. Ve všední dny budou až do 2. dubna vždy od 08:00 do 17:00 k dispozici i telefonní linky, na kterých se lidé mohou poradit o vyplnění a podání přiznání. Finanční správa současně ale také upozorňuje na možnost podání přiznání elektronicky, v takovém případě je termín o měsíc později. Kdo podává přiznání prostřednictvím daňového poradce, má čas do července, jak informoval server Ceskenoviny.cz.

Izrael souhlasí s návrhem na výměnu zajatců a rukojmích

Pokud by Izrael souhlasil s americkým návrhem na výměnu vězňů a rukojmích, jak uvádí CNN, zahrnovalo by to asi 700 palestinských vězňů. Mezi nimi je 100 těch, kteří si odpykávají doživotí. Výměnou za to Hamás propustí 40 izraelských rukojmích z přibližně 100 lidí, kteří zůstávají naživu. 

Prodej secesní vily, Praha východ - 609m
Prodej secesní vily, Praha východ - 609m, Okolí Prahy

Očekává se, že dohoda bude mít více fází. V rámci té první Hamás navrhl propustit rukojmí, kterými jsou ženy, starší, nemocní a zranění. Zatím poslední návrh Hamásu požadoval, aby bylo propuštěno 700 až 1000 palestinských vězňů. Izrael v té souvislosti popsal požadavky jako „směšné“ a „absurdní“.

Otevřít v galerii (2)
Dohoda má zajistit výměnu zajatců a vězněných
Dohoda má zajistit výměnu zajatců a vězněnýchZdroj: Pixabay

Únosci propustili v Nigérii přes 130 unesených studentů

Více než 130 studentů unesených ozbrojenci v Nigérii začátkem tohoto měsíce bylo propuštěno. Jednalo se o první takový masový únos v zemi od roku 2021. Ozbrojenci požadovali výkupné ve výši 680 tisíc dolarů, tedy v přepočtu více než 15,5 milionu korun. Nigerijský prezident Bola Tinubu v té souvislosti ale řekl, že únoscům „nezaplatí ani cent“. Únoscům hrozí až 15letý trest, upozornila Al Jazeera

Únosy provedla v zemi jako první ozbrojená skupina Boko Haram. Některé z 276 dívek nebyly nikdy propuštěny. Většina z nich byla násilně provdána za místní bojovníky. Od roku 2014 bylo již v Nigérii uneseno okolo 1400 dětí.

Otevřít v galerii (2)
Terčem únosů se stávají často děti a mladiství
Terčem únosů se stávají často děti a mladistvíZdroj: Pixabay

Paříží proběhl závod číšníků

Hlavní město Francie v neděli obnovilo závody číšníků. Ty mají ve městě nad Seinou 110letou tradici. První závod se zde konal už v roce 1914. Vzkříšení závodu po 13leté přestávce je součástí snah upozornit na sebe jako na místo, kde se letos konají olympijské hry. Tentokrát se několik stovek číšníků a servírek obléklo do svých uniforem a naložilo na tácy předepsané pečivo, malý šálek a plnou sklenici vody. 2kilometrová trasa začínala i končila u místní radnice, jak informovala agentura AP.

 

Zdroje: Ceskenoviny.cz, CNN, Al Jazeera, AP

 

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze