Top hledané
Výsledky (0)
První dodávky stíhacích letounů se nepodaří do podzimu a zimy napadené zemi dodat

Ranní ptáče: Na stíhačky F-16 si musí Ukrajina počkat. Boeing se zbavil nad Českem 110 tun paliva

Radek Polák
17. srpna 2023
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Dodání stíhaček se prodlužuje

Výcvik Ukrajinců na letounech americké výroby, o něž země žádá, zatím ani nezačal. K tomu se navíc přidaly problémy s dodáním samotných stíhaček F-16. Boeing, jemuž prasklo okno a z Česka se vracel do Saska, vypustil během letu 110 tun paliva.

Ukrajina nebude mít letos k dispozici stíhačky F-16

Ukrajina, která už několik měsíců jedná s partnery o dodávkách stíhaček, nebude mít podle portálu Ceskenoviny.cz zatím k dispozici stíhací letouny F-16 západní provenience. Kyjev žádá moderní stroje americké výroby na svou obranu před ruskou agresí.

Bohužel je již nyní zřejmé, že během letošního podzimu a zimy nebudeme schopni bránit Ukrajinu letouny F-16,"

uvedl ve středu večer mluvčí ukrajinského letectva Jurij Ihnat.

Luxusní penthouse na Praze 1 - 226m
Luxusní penthouse na Praze 1 - 226m, Praha 1

Do tohoto letounu jsme vkládali velké naděje. Že se stane součástí protivzdušné obrany a bude nás schopen ochránit před raketovým a dronovým terorismem,"

řekl Ihnat.

Výcvik ukrajinských pilotů a personálu přitom ještě ani nezačal.

Boeing musel nad Českem vypustit 110 tun paliva

Nákladní Boeing 747 se musel v pondělí brzy po startu z letiště v saském Lipsku vrátit kvůli prasklému oknu. Stroj společnosti Atlas Air měl v pondělí namířeno do Tokia, ale nad Českem se musel obrátit a vrátit se zpět do Saska. Vypustit přitom musel 110 tun leteckého paliva. Kvůli dálkovému letu měl totiž plné nádrže a pro předčasné přistání byl příliš těžký, uvedly Novinky.cz.

Pilot hlásil v pondělí večer ‚broken window‘, tedy rozbité okno. To může vést k poklesu tlaku. Proto byla uplatněna všechna bezpečnostní opatření podle protokolu,“

vysvětlila mluvčí německé služby bezpečnosti leteckého provozu.

Otevřít v galerii (4)
Boeing měl problémy hned po startu
Boeing měl problémy hned po startuZdroj: Pixabay

Apple chystá novou řadu svých chytrých hodinek

Příští rok, kdy řada chytrých hodinek Apple Watch oslaví své desáté výročí, značka připravuje jubilejní edici Watch X. Ta přinese některé zásadní novinky. Díky tenčímu pouzdru k nim patří mimo jiné nový design. Dále je to magnetický mechanismus na uchycení řemínku. Součástí změn bude rovněž vylepšená MicroLED obrazovka, která nabídne lepší podání barev a ostrost v tenčím provedení oproti standardním OLED panelům. Chybět by údajně neměl ani senzor schopný měřit krevní tlak, připomenul server iDnes.cz.  

Otevřít v galerii (4)
Apple chystá inovaci svých hodinek
Apple chystá inovaci svých hodinekZdroj: Pixabay

Bouřka a blesky ochromili metropoli a přerušili vysílání ČT

Úder blesku při bouřce v Praze způsobil včera večer problémy ve vysílání České televize. Po úderu nastal krátkodobý výpadek satelitní distribuce a bylo přerušeno vysílání ČT1. Vedle toho došlo k poruše synchronizace, která znamenala třeba posun obrazu či problémy se zvukem nebo vkládáním grafických prvků. Prahu a její okolí totiž zasáhly silné bouřky s přívalovým deštěm a kroupami. Hasiči vyjížděli k popadaným stromům a místy byla omezena městská hromadná doprava, uvedl server Ceskenoviny.cz.

Otevřít v galerii (4)
Bouřka způsobila řadu obtíží
Bouřka způsobila řadu obtížíZdroj: Pixabay

V Britském muzeu se ztratily staré artefakty

Britské muzeum ve středu uvedlo, že některé součásti jeho sbírek chybí, jsou odcizené nebo poškozené. Mezi ukradené artefakty patří zlaté šperky, klenoty z polodrahokamů a skla z 15. století před naším letopočtem až 19. století. Většinou šlo o drobné předměty uchovávané ve skladu. Žádný nebyl v polední době vystaven. Zástupci muzea uvedli, že proti propuštěnému zaměstnanci, který je za vše odpovědný, budou podniknuty právní kroky a že záležitost vyšetřuje londýnská metropolitní policie, napsala agentura AP. Britské muzeum je staré 264 let. Patří k hlavním turistickým atrakcím Londýna.

Otevřít v galerii (4)
Britské muzeum sčítá škody
Britské muzeum sčítá škodyZdroj: Pixabay

 

Zdroje: Ceskenoviny.cz, Novinky.cz, iDnes.cz, AP

 

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze