Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče dál doskáče.

Ranní ptáče: Na Ukrajině dojde k vypínání elektřiny. Polsko zahájilo revizi krytů civilní obrany. V Británii se rozpadá vláda

Barbora Večeřová
20. října 2022
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Prezident Zelenskyj vyzval Ukrajince k šetrnému zacházení s energiemi

Čtvrteční ráno moc dobrých zpráv nepřineslo... Na Ukrajině musí počítat s vypínáním elektřiny po celé zemi, protože Rusko Ukrajině zničilo tři důležitá energetická zařízení. Kvůli obavám z války a výhružkám ze strany Ruska se začalo na případnou invazi připravovat i Polsko. Po celé zemi se začaly kontrolovat kryty civilní ochrany. Je tedy jasné, že dnešní Ranní ptáče není plné pozitivních zpráv, jde ale o věci, které se dějí kolem nás a je potřeba o nich vědět. 

Na Ukrajině dojde k vypínání elektřiny v celé zemi

Ukrajinci musí od čtvrtka k výpadkům elektřiny po celé zemi. Prezident Volodymyr Zelenskyj oznámil, že Rusko zničilo Ukrajině tři energetická zařízení, upozornil tedy svůj národ, aby od čtvrtka zacházel se spotřebou energií šetrně. 

 

Prodej luxusní vily 7+kk, Praha východ - 370m2
Prodej luxusní vily 7+kk, Praha východ - 370m2, Okolí Prahy

Začíná festival německy mluvených filmů 

V Praze dnes začne festival německy mluvených filmů. V kině Lucerna ho zahájí historický dramatický film Střela zblízka, festival dále nabídne filmovou tvorbu z Německa, Rakouska a Švýcarska. Pokud chcete vyrazit za kulturou a máte strach, že neumíte německy, nemusíte se obávat. Všechny filmy jsou uvedené s českými a v drtivé většině případů i s anglickými titulky. Festival potrvá do 26. října. 

 

Hokejista vrána z neznámých důvodů chybí na soupisce Detroitu 

Jméno šestadvacetiletého českého útočníka Jakuba Vrány chybí na soupisce Detroitu. Vrána z osobních důvodů vynechal poslední utkání, o jeho případném odchodu ale od týmu žádné prohlášení nepřišlo. V Detroitu Vrána začal druhou sezonu, do klubu přišel z Washingtonu, se kterým v roce 2018 získal Stanley Cup. 

Otevřít v galerii (2)
Jakub Vrána z neznámých důvodů není na soupisce svého týmu
Jakub Vrána z neznámých důvodů není na soupisce svého týmuZdroj: Profimedia

Polsko zahájilo kontrolu krytů civilní ochrany 

V Polsku započaly tamní úřady s kontrolou krytů civilní obrany. Po celé zemi se jich nachází 62 tisíc, revize by měla trvat dva měsíce. 

„Chystáme se na nejčernější scénáře, je to naše povinnost. Vždy je lepší být připravený než zaskočený. Po skončení kontroly urychleně odstraníme zjištěné nedostatky tak, aby kryty v případě potřeby v nejvyšší možné míře sloužily svému účelu,“ 

objasnil Maciej Wasik, náměstek ministra vnitra. 

Polsko se v minulých měsících opakovaně stalo terčem výhružek ze strany Ruska kvůli svým postojům k invazi na Ukrajinu. 

Otevřít v galerii (2)
Maciej Wasik
Maciej WasikZdroj: Profimedia

Britské premiérce se rozpadá vláda, přišla už druhá rezignace 

Ministryně vnitra Suella Bravermanová na sociálních sítích oznámila, že ve vládě Liz Trussové končí. Je to již druhá výměna tento týden, první byl odvolán ministr financí Kwasi Kwarteng kvůli kontroverznímu návrhu daňových škrtů, který byl nakonec stažen. Bravermanová ve funkci vydržela pouhé dva měsíce, jejím nástupcem by se měl stát Grant Shapps, bývalý ministr dopravy. 


Zdroje: ČTK, novinky.cz

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze