Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče dál doskáče.

Ranní ptáče: Na Ukrajině přišlo o práci 39 procent lidí, některým se ale plat zvýšil. Severní Korea připravena použít jaderné zbraně. Přibývá nehod na elektrokolech.

Barbora Večeřová
28. července 2022
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Severní Korea je připravena použít nukleární zbraně

Agentura Rejting zveřejnila výsledky průzkumu týkajícího se zaměstnanosti na Ukrajině. O práci přišlo 39 procent lidí, a to zejména na východě země. Někteří zaměstnanci si ale přilepšili. 

Severní Korea je připravena zmobilizovat jaderné zbraně

Oznámil to vůdce Severní Korey, Kim Čong-un. Při příležitosti výročí korejské války dodal, že země je připravena na jakoukoliv vojenskou konfrontaci se Spojenými státy. Panují obavy, že by Severní Korea měla připravovat sedmý jaderný test. Spojené státy v minulém měsíci varovaly, že Korea může takový test provést kdykoliv, poslední proběhl v roce 2017. 

 

Prodej bytu 2+kk - Praha 7, 47m2
Prodej bytu 2+kk - Praha 7, 47m2, Praha 7

Požár v Českém Švýcarsku se daří držet na ploše 1000 hektarů 

Rozsáhlý požár v oblasti Českého Švýcarska se nerozšířil. Hasičům se stále daří držet jeho hranice v rozmezí 1000 hektarů. Před ohněm nyní hasiči brání obce Hřensko, Vysokou Lípu, Meznou a Mezní Louku. Letadla začínají čerpat vodu z jezera Milada v Ústí nad Labem, které bude uzavřené pro veřejnost. 

Otevřít v galerii (3)
Požár se v noci nerozšířil
Požár se v noci nerozšířilZdroj: Profimedia

Od začátku války přišlo na Ukrajině o práci 39 procent lidí 

Od počátku ruské invaze na Ukrajině přišlo o práci 39 procent Ukrajinců. Tato čísla vychází z průzkumu agentury Rejting, informace zveřejnila ukrajinská média. Bez zaměstnání jsou hlavně lidé na východě země, kde od začátku invaze probíhaly nejtěžší boje. Polovině z těch, kterým práce přece jen zůstala, přichází o polovinu nižší výplatu než před válkou, naopak devíti procentům zaměstnanců se plat zvýšil. 

 

Česko pomůže Slovensku s ochranou vzdušného prostoru 

Minimálně do konce příštího roku bude pomáhat české letectvo na Slovensku s ochranou vzdušeného prostoru. Ve středu to projednávala vláda, která řešila nasazení českých stíhacích letounů Gripen. O pomoc požádal Česko sám slovenský ministr obrany Jaroslav Naď. Dohoda mezi Českem, Slovenskem a Polskem je už připravena, spolupráce by měla být zahájena na začátku září. 

Otevřít v galerii (3)
Gripeny budou chránit prostor nad Slovenskem
Gripeny budou chránit prostor nad SlovenskemZdroj: Profimedia

Přibývá nehod na elektrokolech

V Česku stále přibývá nehod na elektrokolech. V roce 2021 jich bylo 471, přibližně o 120 více než v roce 2020. Loni tvořily nehody cyklistů na elektrokolech 11,3 procent veškerých nehod na kolech, zatímco v roce 2020 to bylo pouze osm procent.

Otevřít v galerii (3)
Nehod elektrokol přibývá
Nehod elektrokol přibýváZdroj: Profimedia

Zdroje: ČTK, Profimedia, irozhlas.cz, bbc.com 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze