Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žílách!

Ranní ptáče: Nadal se vzdal Wimbledonu i OH. Povinné očkování v Moskvě. Poslední telefonní budka odstraněna

Kateřina Ostrejšová
18. června 2021
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty čtení
Rafael Nadal

A máme tu poslední pracovní den, ranní ptáčátka! Snad byl váš týden úspěšný a jste připraveni na víkend stejně jako my. Než ale všichni upadneme do víkendového kómatu, pojďme se podívat, co se stalo ve světě! V Česku už například po 110 letech nenajdeme jedinou telefonní budku. Koho také jen tak nenajdeme je Rafael Nadal, který se rozhodl vynechat Wimbledon i Olympijské hry.  

Poslední telefonní budka v ČR odstraněna  

Otevřít v galerii (8)
Žena telefonuje z budky.
Žena telefonuje z budky. Zdroj: Pixabay

Tahle byla poslední. V Česku skončila éra telefonních budek, dělníci včera odstranili v Hlubyni na Příbramsku úplně tu poslední. Od letošního roku přestal stát budky dotovat, operátor O2 se tak rozhodl, že už je dál nechce provozovat. Telefonní budky jednoduše nahradily mobilní telefony, což potvrzuje i fakt, že poslední hovor z budky v Hlubyni proběhl před dvěma lety. V českých ulicích sloužily 110 let.  

"V posledních letech, kdy téměř každý vlastní mobilní telefon nebo pevnou linku, počet hovorů uskutečněných z budek dramaticky klesl, a budky tak ztratily svůj smysl. Budeme proto raději investovat do rozvoje nejmodernějších technologií, které lidé skutečně využijí,"  

Vila na prodej - Klánovice - 465m
Vila na prodej - Klánovice - 465m, Praha 9

uvedl ředitel O2 Hruška. 

Rafael Nadal se vzdal Wimbledonu a olympijských her v Tokiu 

Otevřít v galerii (8)
Rafael Nadal
Rafael NadalZdroj: Profimedia

Chce odpočívat? Španělský profesionální tenista Rafael Nadal se rozhodnul, že vynechá Wimbledon a olympijské hry v Tokiu z důvodu, že potřebuje více času na regeneraci po dlouhé sezoně. 

„Je to správné rozhodnutí. Cílem je prodloužit si kariéru, abych mohl dělat to, co mám rád a mohl hrát na nejvyšší úrovni,“  

napsal dvacetinásobný grandslamový vítěz na Twitteru. Rafael Nadal má za sebou velmi úspěšnou sezonu - získal dva tituly v Barceloně a Římě. Naposledy si zahrál na Roland Garros, kde před týdnem prohrál v semifinále se světovou jedničkou Novakem Djokovičem, který zlikvidoval jeho šanci na získání 14. pařížského triumfu.  

Jeffree Star prodává svou opulentní rezidenci za 20 milionů dolarů 

Otevřít v galerii (8)
Jeffree Star
Jeffree StarZdroj: Profimedia

Americký youtuber, podnikatel, vizážista a zpěvák Jeffree Star si koupil nádherné sídlo v Hidden Hills za 14,6 milionu dolarů v roce 2019. Jelikož nyní bydlí ve Wyomingu, snaží se své panství v Los Angeles prodat za 20 milionů dolarů. 

Povinné očkování v Rusku 

Otevřít v galerii (8)
Žena se nechává očkovat.
Žena se nechává očkovat. Zdroj: Freepik

V Moskvě přistoupili na razantní krok v boji proti pandemii. Primátor Sergej Sobjanin označil situaci v Moskvě za dramatickou. Alespoň 60 procent všech zaměstnanců ve službách a na úřadech musí povinně podstoupit očkování proti koronaviru. 

“Očkovat se či neočkovat je osobní volbou, pokud člověk sedí doma nebo na chatě. Ale pokud se pohybuje na veřejnosti a setkává se s dalšími, tak se chtě nechtě stává článkem řetězce šíření nebezpečného viru,“  

prohlásil Sobjanin. V moskevských nemocnicích je nyní hospitalizováno 12 tisíc pacientů s covidem v různě těžkém stavu. 

Operace zeleného zákalu jako první v Česku novou technikou  

Otevřít v galerii (8)
Lékaři na operačním sále.
Lékaři na operačním sále.Zdroj: Freepik
Prodej exkluzivní vily, Praha 4 - Kunratice
Prodej exkluzivní vily, Praha 4 - Kunratice, Praha 4

V Ústí nad Labem v Masarykově nemocnici lékaři operovali pacienty se zeleným zákalem jako první v Česku pomocí nové metody.  

"Jednalo se o nový typ mikroimplantátu IStent, který se zavádí po otevření přední komory oka 1,8milimetrovým rohovkovým řezem do místa trámčiny komorového úhlu. Vytváří zde přemostění neboli mikro bypass oblasti, kde je odtoku nitrooční tekutiny z oka kladen největší odpor,"  

popsala zákrok přednostka kliniky Ivana Liehneová. V praxi se podle ní využívá zavedení dvou mikroimplantátů. 

Vévodkyně Kate zřizuje nové centrum zaměřené na důležitost raných let 

Otevřít v galerii (8)
Kate Middleton
Kate MiddletonZdroj: Profimedia

Kate, britská vévodkyně z Cambridge, dnes zavádí nové centrum pro malé děti s cílem zvýšit důležitost prvních pěti let dětského života a snahu „transformovat společnost na další generace“, řekla její kancelář. 

Centrum zřízené jako součást charitativní složky Královské nadace Kate a manžela prince Williama se zaměří na tři hlavní oblasti: podpora vysoce kvalitního výzkumu, spolupráce s odborníky ze všech odvětví při hledání řešení a rozvoj kampaní ke zvýšení povědomí a inspiraci k akci. 

Navaľnyj se vysmívá Putinovi 

Otevřít v galerii (8)
Vladimir Putin
Vladimir PutinZdroj: Profimedia

Uvězněný kritik Alexej Navaľnyj se ve čtvrtek vysmíval prezidentu Vladimiru Putinovi za to, že ho obvinil z vědomého porušení zákona, když byl loni evakuován z Ruska v kómatu. Navaľnyj byl letecky převezen do Německa v srpnu poté, co byl údajně otráven vojenským agentem. V té době byl v bezvědomí. 

Putin ve středu na svém zpravodajském briefingu po svém summitu s americkým prezidentem Joe Bidenem uvedl, že Navaľnyj vědomě porušil podmínky svého podmínečného propuštění související s podmíněným trestem odnětí svobody, když odešel do Německa. 

Jennifer Lopez a Ben Affleck jako dvě hrdličky 

Otevřít v galerii (8)
Jennifer Lopez a Ben Affleck při polibku.
Jennifer Lopez a Ben Affleck při polibku. Zdroj: Profimedia

Večeře a sladká tečka na závěr! Zpěvačka Jennifer Lopez a herec Ben Affleck si dali dostaveníčko v zahradní restauraci v Malibu na romantické večeři. A všechno nasvědčuje tomu, že jsou oba zamilovaní až po uši. Celý večer ze sebe nesundali ruce. Že by konečně byl tenhle ten pravý? 

Doufáme, že máte příjemné ráno a budete mít ještě příjemnější víkend. My se na vás budeme opět těšit v pondělí. Pro dnešek posíláme slova Jima Rohna: 

„Nepřej si, aby to bylo snazší, přej si, abys byl lepší.“ 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze