Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče dál doskáče. Klidně i se zavázanýma očima.

Ranní ptáče: Nádherná Ana de Armas pro Estée Lauder. Bitcoin stále padá dolů. Filmaři v Praze zaplatí víc

Lenka Ciznerová
25. ledna 2022
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Ana de Armas tváří Estée Lauder

Týden se nám prima rozjíždí. Zatímco návštěvnost kin ve světě ukazuje na jasnou dominantu komiksového hrdiny Spider-Mana, tak Češi si stejně chodí, kam chtějí a zajdou radši na český film. A co teprve když jsou majiteli rychlého vozu a můžou si i na německé dálnici dělat, co chtěj... Vlastně stejně jako posledních pár dní Bitcoin. A zase je tu otázka: kupovat nebo nekupovat? Tak se raději ještě na chvilku posaďte. I dnes je tady Ranní ptáče a jeho dávka informací od nás i ze světa.

 

Kryproměna

NATO mobilizuje vojáky

Americká vláda kvůli obavám z ruské invaze na Ukrajinu uvedla do zvýšené pohotovosti 8500 amerických vojáků, kteří mají být připraveni na případné rychlé nasazení v Evropě, pokud by NATO aktivovalo síly rychlé reakce. Mluvčí Pentagonu John Kirby ale zároveň ujistil, že žádné rozhodnutí o nasazení těchto vojáků v Evropě zatím nebylo učiněno a nikdo z nich nemá být nasazen na Ukrajině. Západní země se obávají, že ruské jednotky napadnou Ukrajinu. Moskva ale popírá, že by chystala invazi a akci NATO považuje za zbytečnou hysterii.

Srdce na dlani poráží film Spider-Man

Komedie Srdce na dlani režiséra Martina Horského přeskočila v čele žebříčku víkendové návštěvnosti kin dosud vedoucí americký film Spider-Man: Bez domova. Při svém vstupu do kin snímek kombinující několik příběhů o lásce přilákal v uplynulém víkendu přes 38 000 lidí a utržil téměř šest milionů korun.

Pronájem luxusního bytu 5+1, Praha 1 Petrská
Pronájem luxusního bytu 5+1, Praha 1 Petrská, Praha 1

Filmaři v Praze zaplatí víc

Pražský magistrát od příštího roku zvýší nájemné, které účtuje filmařům za natáčení na veřejných prostranstvích. Na dvojnásobek se nájemné zvedne na Staroměstském a Václavském náměstí a na Karlově mostě. Ostatní lokace pak zhruba o 25 procent. Ředitelka Asociace producentů v audiovizi Magdaléna Králová ocenila, že město ustoupilo od původního plánu zdvojnásobit ceny plošně a dalo filmařům čas se na změny připravit. Česká metropole je u zahraničních filmařů populární. Vzpomeňme například na Mission: Impossible, Bournovu identitu, komiksového Hellboye nebo bondovku Casino Royale.

Pařížský týden módy pokračuje

Otevřít v galerii (2)
Haute Couture - Prezentace Ulyany Sergeenko
Haute Couture - Prezentace Ulyany SergeenkoZdroj: Profimedia

Přehlídkové molo pařížského svátku módy tentokrát patřilo ženám a jejich kolekcím jak pro jaro/léto 2022, tak už i těm podzimním. Ať už šlo o nádhernou a barevnou kolekci Haute Couture Ulyany Sergeenko nebo o Dior. Značka Rochas pak představila právě řadu podzimního oblečení, které svobodně ukazuje dost odvážný módní styl.

Nádherná Ana de Armas pro Estée Lauder

Otevřít v galerii (2)
Ana de Armas tváří Estée Lauder
Ana de Armas tváří Estée Lauder Zdroj: Profimedia

Krásná kubánská herečka Ana de Armas (33) se stala tváří omlazujícího krému pro kosmetickou značku Estée Lauder. Na filmovém plátně debutovala v roce 2006 rolí Marie ve španělském romantickém dramatu Una rosa de Francia. V roce 2017 si zahrála ve Villeneuvově sci-fi dystopii Blade Runner 2049.

Bitcoin stále padá dolů

Zatímco ještě v říjnu a listopadu slavil svou historickou hranici hodnoty přes 65 000 dolarů, tak v lednu zatím moc radost majitelům neudělal. Jeho cena po víkendovém propadu na hranici 34 000 dolarů nebyla zdá se vůbec konečná. Přesto, že ještě pondělní burza hlásila mírný vzestup, odpoledne bylo vše jinak. Cena Bitcoinu se nedokázala zotavit k úrovni 36 500 USD a naopak zahájila nový pokles pod 34 000 USD. Úderem poledne pak začala klesat v průměru o více než 6%. Na chvíli trhy uváděly dokonce cenu 33 000 dolarů, ale pár minut na to, už hodnota opět stoupala do kladnějšího teritoria.

Armáda v Burkině Faso svrhla prezidenta

Armáda v Burkině Faso včera oznámila, že svrhla prezidenta Rocha Kaboreho, pozastavila platnost ústavy, rozpustila vládu a národní shromáždění a uzavřela hranice. Ve státní televizi to oznámil armádní důstojník. Místo pobytu Kaboreho není jasné, ale důstojník řekl, že všichni zadržení byli na bezpečném místě. Prohlášení bylo učiněno ve jménu Vlasteneckého hnutí za ochranu a obnovu MPSR.

"MPSR, která zahrnuje všechny složky armády, se dnes rozhodla ukončit funkci prezidenta Kaboreho,"

uvedlo.

Německá policie šetří rychlou jízdu českého podnikatele

Německá policie dnes zahájila vyšetřování českého podnikatele Radima Passera kvůli tomu, že loni na jedné z německých dálnic jel rychlostí přes 400 kilometrů v hodině. Video posléze sdílel na sociálních sítích. Podle agentury DPA úřady miliardáře podezřívají z účasti na nelegálním silničním závodu. Passer, který je podle magazínu Forbes 33. nejbohatším Čechem, si německou dálnici vybral podle všeho proto, že na nich z velké části neplatí žádné rychlostní omezení.

„Chceme multimilionářům dovolit užívat si na veřejných silnicích radovánky, které mohou ohrozit lidské životy?,"

tázal se dopravní expert Ferdinand Dudenhöffer, který jízdu 400 km/h označil za velmi nebezpečnou.

Proč se tedy pro dnešek nerozloučit slovy silně věřícího pána silnic, Radima Passsera:

„Vždy a zcela důvěřuj Pánu Ježíši Kristu s vědomím, že vše, co máš, patří Jemu. Pak získáš životní moudrost, která se nedá penězi zaplatit a vyplývá z ní: 1. Bůh se s láskou stará o to, co je Jeho.  2. Bůh to s Tebou a s Tvými blízkými myslí lépe než ty sám.“

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze