Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče i na Velký pátek dál doskáče.

Ranní ptáče: Ruský národní symbol války zničen. Papež myl nohy vězňům. Británie sklízí kritiku za to, co plánuje s uprchlíky.

Barbora Večeřová
15. dubna 2022
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Boris Johnson za svůj plán sklidil kritiku.

Británie přišla s novým plánem na zvládnutí vlny uprchlíků, kterou právě zažívá. Destinace, kam by měli žadatelé o azyl zamířit, přitom není příliš bezpečná, v celkem nedávné minulosti v ní probíhala občanská válka vedoucí ke genocidě. Potopil se také jeden ze symbolů válečné síly Ruska. To ale nepřiznalo, že se tak stalo po zasažení ukrajinskou střelou, a potopení svedlo na přírodní živly… Více v posledním Ranním ptáčeti tohoto týdne. 

Britové chtějí poslat některé ze žadatelů do Rwandy 

Britská vláda uzavřela dohodu se Rwandou. Ta za desítky milionů liber začne přijímat migranty, kteří přijdou do Spojeného království. Tato dohoda přichází v době, kdy do Británie míří čím dál více lidí hledajících azyl. Podle slov Borise Johnsona by tito lidé měli směřovat právě do Rwandy, která by za ně převzala zodpovědnost, prošli by v ní azylovým procesem a pokud by byli úspěšní, dostali by zde možnost dlouhodobého pobytu. Za tento plán zvládnutí migrační vlny sklidil kritiku, podle reakcí kritiků je plán nedomyšlený. 

 

Moderní byt 2+kk k pronájmu, Praha2 Vinohrady
Moderní byt 2+kk k pronájmu, Praha2 Vinohrady, Praha 2

Křižník Moskva se potopil 

Podle nejnovějších informací ruských agentur se křižník Moskva, který byl zasažen ukrajinskými střelami, potopil. Informovaly o tom ruské zpravodajské agentury. K potopení došlo při vlečení do cílového přístavu. Křižník Moskva byl vlajkovým plavidlem černomořské flotily a symbol národní síly Ruska, i to je jedním z důvodů, proč Rusko nepřiznalo, co za potopením lodi opravdu stojí. Podle vyjádření se loď potopila kvůli rozbouřené bouři na moři. 

 

Musk chce koupit Twitter

Miliardáři Elonu Muskovi nestačí dosavadní podíl, který ve společnosti Twitter má, chce ho koupit celý. A to za 43 miliard dolarů, což je v přepočtu asi 963,4 miliard korun. Musk jasně řekl, že jeho nabídka je finální a o ceně nebude vyjednávat. 

„Pokud dohoda nevyjde, vzhledem k tomu, že nemám důvěru ve vedení ani nevěřím, že mohu prosadit potřebné změny na veřejném trhu, budu muset přehodnotit svou pozici akcionáře. Twitter má neobyčejný potenciál, který odemknu,“

řekl Elon Musk

 

Johnny Depp a Amber Heard u soudu 

Rozvod, kterým si momentálně prochází hollywoodský herec Johnny Depp a herečka Amber Heard, by nechtěl zažít asi nikdo. Jejich soud je teprve na začátku, očekává se ale, že může trvat až 6 týdnů. Herečka obvinila manžela z domácího násilí, podle jejích slov ji měl například znásilnit lahví od alkoholu. Na lavici svědků se kolem nejbližších mají objevit i další celebrity, své svědectví má poskytnout James Franco nebo dokonce Elon Musk

Otevřít v galerii (2)
Johnny Depp opouštějící soudní síň.
Johnny Depp opouštějící soudní síň. Zdroj: Profimedia

Papež František umyl nohy vězňům 

Papež František při příležitosti Zeleného čtvrtku sloužil mši na památku Večeře Páně v italské věznici nedaleko Říma, kde pak při tradičním rituálu umyl nohy dvanácti vězňům. Po příjezdu do věznice ho vítalo více než dvou set trestanců. Před samotným rituálem připomněl přítomným, že tuhle činnost v minulosti vykonávali otroci a služebníci hostům domácností. Poté umyl a políbil nohy 12 vězňům. Všichni z nich byli muži, protože Papež byl v minulosti kritizován za to, že omýval nohy ženám. 

 „Každý musí sloužit druhým. Ten největší musí sloužit tomu nejmenšímu. To je zásada Ježíše a evangelia. Zásada služby, a nikoli ovládání a ponižování druhých,“ 

řekl k rituálu sám Papež František

 

Fotbalisté Slavie v Evropské konferenční lize končí  

Fotbalistům Slavie se nepodařilo vyrovnat klubové maximum a končí před branami semifinále Konferenční ligy. V domácí odvetě byl nad jejich síly Feyenoord Rotterdam, se kterým prohráli 1:3 a po venkovní remíze 3:3 v mezinárodní soutěži končí. Pro Slavii šlo o šesté semifinále, v pěti pokusech o postup neuspěla. 

Otevřít v galerii (2)
Fotbalisté Slavie na svého soupeře nestačili a končí tak v mezinárodní soutěži.
Fotbalisté Slavie na svého soupeře nestačili a končí tak v mezinárodní soutěži. Zdroj: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Zdroje: denikn.cz, ČTK, bbc.com, irozhlas.cz, idnes.cz

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze