Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: NASA chce vyslat první ženu na Měsíc. Bary budou zavírat dříve. Začalo Valné shromáždění OSN

Linda Veselá
23. září 2020
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Taylor Swift pózuje v pestrobarevném outfitu

Přejeme vám krásnou středu! Další koronavirová opatření se blíží, užijte si proto poslední den bez nich. Ale abychom nebyli jen negativní: Trojská lávka by se konečně mohla dočkat otevření a NASA plánuje vyslat vůbec první ženu na Měsíc. I dnes vám naše Ranní ptáče připravilo přehled novinek, bez kterých se neobejdete.

Další změny? Ve čtvrtek!

Otevřít v galerii (6)
Číšník nese jídlo s rouškou
Číšník nese jídlo s rouškouZdroj: freepik.com/photos/food

Ministerstvo zdravotnictví dnes zveřejní další opatření boje proti covidu-19. Ze včerejších výroků nového ministra zdravotnictví Romana Prymuly je přitom jasné, jakým směrem půjdou.

Měla by se zkrátit otevírací doba restaurací a barů na 22:00 ze stávající půlnoci a omezit počet účastníků hromadných akcí. Podle Prymuly by bylo vhodné snížit počet účastníků venkovních akcí na 100, těch vnitřních na 50. Nejspíš však vzniknou výjimky pro méně rizikové akce - ty, kde se nejí, nepije a lidé dodržují rozestupy.

Pronájem luxusního bytu, 3+kk, Praha
Pronájem luxusního bytu, 3+kk, Praha, Praha 1

Další omezení má pak snížit počet sedících diváků sportovních událostí na asi 2 000 lidí. Platit by změny měly od čtvrtka.

A aby toho nebylo málo: Německo nejspíš zařadí celé Česko na seznam rizikových oblastí, včera tak učinilo už Nizozemsko.

Světoví vůdci se hašteřili

Otevřít v galerii (6)
Trump stojí u řečnického pultu, na sobě má tmavý oblek a modrou kravatu.
Trump stojí u řečnického pultu, na sobě má tmavý oblek a modrou kravatu.Zdroj: Profimedia

Světoví lídři se v úterý virtuálně sešli na Valném shromáždění OSN. Kvůli epidemii a situaci v New Yorku musel summit probíhat online, účastníci poslali přednahraný proslov.

V úterý tak se svou řečí vystoupil americký prezident Donald Trump, francouzský lídr Emmanuel Macron, čínský prezident Si Ťin-pching, turecký Recep Tayyip Erdogan, Brazilec Jair Bolsonaro a ruský prezident Vladimir Putin.

Napětí pak budil právě Donald Trump – koronavirus nazval "čínským virem" a požadoval, aby OSN uznala Čínu vinnou. Bolsonaro zase využil svůj prostor k tomu, aby obvinil zahraniční agenty z podněcování požárů v Amazonii a Erdogan osočil Řecko z vytváření regionálních problémů.

Ralph Lauren se chystá propouštět

Otevřít v galerii (6)
Modelové v barevném oblečení Ralph Lauren pózují
Modelové v barevném oblečení Ralph Lauren pózujíZdroj: instagram.com/ralphlauren

Módní značka Ralph Lauren oznámila, že do konce svého fiskálního roku (do března 2021) chce celosvětově snížit svou pracovní sílu o 15 procent. Podle odhadů by se tak opatření mohlo dotknout více než 3 500 lidí. Společnost vysvětlila, že chce snížit náklady a více se soustředit na online prodej.

Zprovoznění Trojské lávky se blíží!

Pro veřejnost by mohla být v provozu už v říjnu, před otevřením však lávka musí obstát při statické a dynamické zkoušce. Právě ta statická - najelo na ni deset aut - probíhala v úterý od 7:00 do 22:00. V následujících dnech pak bude most podstupovat dynamickou zkoušku. 

Podle starosty Prahy 7 Jana Čižinského se obyvatelé na novou lávku těší:

Luxusní byt 3+kk na pronájem 143m2-Praha 5
Luxusní byt 3+kk na pronájem 143m2-Praha 5, Praha 5

„Díky zvolené ocelové konstrukci bude most pevnější, bezpečnější a také umožní snazší diagnostiku, v jakém je zrovna stavu. Nová lávka je už nyní usazena o jeden a půl metru výše než byla původně, aby se předešlo jejímu poškození v případě povodní."

Otevřít v galerii (6)
Primátor Zdeněk Hřib stojí před lávkou
Primátor Zdeněk Hřib stojí před lávkouZdroj: Magistrát hlavního města Prahy

Hudební ceny

Otevřít v galerii (6)
Taylor Swift pózuje v pestrobarevném outfitu
Taylor Swift pózuje v pestrobarevném outfituZdroj: instagram.com/taylorswift/

Billboard Music Awards 2020 v úterý odhalila své nominace! Mezi nominovanými najdeme obrovské spektrum jmen, od Pink a Eda Sheerana až po Maroon 5. Kategorii Nejlepší umělec pak vévodí osobnosti jako Taylor Swift, Post Malone, Billie Eilish, Jonas Brothers či Khalid.

Letošní ceny vycházejí z hitparád z doby mezi 23. březnem 2019 a 14. březnem 2020. Původně se show měla konat 29 dubna, byla však odložena.

První žena na měsíci? V roce 2024

Otevřít v galerii (6)
Pohled na Měsíc z vesmíru.
Pohled na Měsíc z vesmíru.Zdroj: Pixabay

NASA má na rok 2024 ambiciózní plány: dopravit vůbec první ženu na Měsíc.

Plán se jmenuje Artemis a to po řecké bohyni a dvojčeti Apolla: právě mise Apollo 11 uspěla a dopravila první lidi na Měsíc v červenci 1969. Cena této mise má být 28 miliard dolarů.

Podle ředitelky komunikace NASA Bettiny Inclánové po Měsíci zatím chodilo jen 12 lidí. Všichni muži:

"Poslední člověk se procházel po Měsíci v roce 1972. Žádná žena nikdy po lunárním povrchu nechodila."

 
A to už je od nás pro dnešek všechno! Užijte si příjemný den a večer si třeba zajděte posedět s lidmi, které máte rádi. Může to být na nějakou dobu poslední posezení, které neskončí ve 22:00. Navíc, jak praví německé přísloví:

„Lepší je být na světě bez peněz, než bez přátel."

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze