Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Nastupuje nový ministr zdravotnictví. Michael Jordan zakládá tým NASCAR. Doping na Tour de France?

Linda Veselá
22. září 2020
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Michael Jordan v zeleném saku

Krásné úterý! I přesto, že česká politická scéna zažívá otřesy, dopingový skandál na Tour de France je na spadnutí a spor mezi LVMH a Tiffany & Co se přiostřuje, proč se nezaměřit na něco pozitivního? Například Michael Jordan si plní svůj sen a zakládá vlastní tým NASCAR - navíc spolu se svým kamarádem, kterého už dlouhou dobu podporoval. Co dalšího vám nesmí uniknout? To vám poví dnešní Ranní ptáče!

Ode dneška nový ministr

Ode dneška do úřadu nastupuje nový ministr zdravotnictví - Roman Prymula. Děje se tak poté, co v pondělí Adam Vojtěch odstoupil.

Prymula působil jako náměstek ministra zdravotnictví od roku 2017. Včera ho do funkce jmenoval prezident Miloš Zeman:

"Nedovedu si představit nikoho kompetentnějšího, který by stál v čele boje proti druhé vlně pandemie."

Otevřít v galerii (6)
Roman Prymula stojí v šedém obleku, za ním Adam Vojtěch
Roman Prymula stojí v šedém obleku, za ním Adam VojtěchZdroj: Jakub Poláček / CNC / Profimedia

Doping na Tour de France?

Otevřít v galerii (6)
Cyklisti závodí v Tour de France
Cyklisti závodí v Tour de FranceZdroj: Profimedia

Tour skončila teprve v neděli a dopingový skandál už je možná na střeše! Státní zastupitelství v Marseille zahájilo předběžné vyšetřování. Francouzská média si šuškají, že by v hledáčku měl být tým Arkéa-Samsic, za který jezdí například slavný kolumbijský vrchař Nairo Quintana.

Podle tisku je však v podezření především jeho bratr Dayer, který soutěží za stejný tým. Ve vazbě by podle úřadů měli být i dva členové z blízkosti jednoho jezdce, v podezření jsou také lékaři.

Sny se mohou plnit

I přesto, že se proslavil především jako jeden z nejlepších světových basketbalistů, Michael Jordan je zapálený i do dalších sportů. Například do závodů aut NASCAR. Tak moc, že spolu s jezdcem Denny Hamlinem zakládá vlastní tým.

Už dříve byl Jordan hlavním sponzorem Hamlinova vozu, teď se však rozhodl své vazby na motoristický sport ještě prohloubit. Jako svého prvního jezdce si vybral Bubba Wallace, který je jediným černým jezdcem v NASCAR.

"Když jsem dospíval v Severní Karolíně, rodiče brávali moje bratry, sestry a mě na závody. Jsem fanouškem NASCAR celý svůj život. Příležitost vlastnit svůj vlastní závodní tým dohromady se svým kamarádem Denny Hamlinem a mít Bubbu Wallace jako svého jezdce je pro mě velmi vzrušující."

Otevřít v galerii (6)
Michael Jordan sedí v zeleném saku, za ním je modré pozadí
Michael Jordan sedí v zeleném saku, za ním je modré pozadíZdroj: Profimedia

Spor mezi Tiffany & Co a LVMH se přiostřuje

Otevřít v galerii (6)
Lady Gaga má na sobě náhrdelník Tiffany & Co
Lady Gaga má na sobě náhrdelník Tiffany & CoZdroj: instagram.com/tiffanyandco/

Pamatujete, jak jsme vás informovali o největším obchodu s luxusními produkty, který se neuskutečnil? Už několik týdnů se řeší, že francouzský koncern Moët Hennessy Louis Vuitton SA (LVMH), pod který spadají značky od šampaňského Moët & Chandon přes módní značky Givenchy či Kenzo, už nestojí o převzetí značky šperků Tiffany & Co. Podle dohody z minulého podzimu by LVMH měla za Tiffany zaplatit rekordních 16,2 miliardy dolarů.

Tak teď se aféra ještě přiostřila! Tiffany & Co neváhalo a oslovilo soud, aby urychlil projednání případu. A ten souhlasil. Spor se tak bude řešit během 4denního přelíčení začínajícího 4. ledna. Hlavním důvodem pro Tiffany & Co mělo být, že LVMH mělo při zrušení dohody spoléhat na chybné právní předpoklady.

Veletrh stavebnictví opět startuje

Otevřít v galerii (6)
Muž v ochranné helmě prochází rozestavěným domem
Muž v ochranné helmě prochází rozestavěným domemZdroj: freepik.com/photos/business
Prodej luxusní vily 7+kk, Praha východ - 370m2
Prodej luxusní vily 7+kk, Praha východ - 370m2, Okolí Prahy

Zajímají vás stavby, vytápění, elektrotechnika či například dřevostavby? Tak to se nezapomeňte přijít podívat do Letňan, kde dnes začíná 31. ročník mezinárodního stavebního veletrhu For Arch. Na ploše 22 000 metrů čtverečních se ho zúčastní 375 vystavovatelů z pěti zemí. Konat se bude až do soboty 26. září.

Uvězněné velryby stále bojují

Otevřít v galerii (6)
Zachránci pomáhají vyprostit uvíznuté kytovce
Zachránci pomáhají vyprostit uvíznuté kytovceZdroj: Profimedia

Zachránci se u australských břehů už několikátý den snaží vyprostit uvíznuté kulohlavce. Ti jsou sice částečně stále ve vodě, nicméně ne dost hluboko na to, aby mohli sami plavat. Celkem jich je u Tasmánie uvězněných přibližně 270 a zachránci se bojí, že by jich už třetina mohla být mrtvá. Tento incident je tak nejhorší za posledních deset let.

Tým přibližně čtyřiceti trénovaných zachránců se snaží tvory přemístit do hlubší vody - využívají k tomu speciální zařízení, například lodní rampu. Uvažují, že o pomoc požádají i veřejnost. I přesto, že se na záchranu kytovců koná rozsáhlá několikadenní operace, podle některých odborníků by už mohlo být pozdě - velryby v podobných podmínkách přežijí jen čtyři dny.

Co velryby tak láká na tasmánském pobřeží, se neví. Tasmánie je však uvíznutými kytovci známá - často totiž kolem jejich břehů proplouvají cestou k Antarktidě.

A to už je od nás pro dnešek všechno! Přejeme vám, abyste celý den prožili naplno. Protože jak řekl Dalajláma:

„Existují pouze dva dny v roce, kdy nemůžeme udělat vůbec nic. Jedním je včerejšek a druhým zítřek. Proto je dnešek tím správným dnem, kdy má člověk milovat, konat a žít.“

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze