Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Natáčení Sexu ve městě v plném proudu. Seemanová je šestá. Zisk firmy Apple se zdvojnásobil

Kateřina Ostrejšová
28. července 2021
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Představitelka Carrie a Mirandy na ulici

Máme tu středu a s ním i nejnovější informace, které vám přináší Ranní ptáče, dobré ráno! Všichni fanoušci seriálu Sexu ve městě už jsou určitě na trní stejně jako my. Nemusíte se ale bát, natáčení je v plném proudu a snad se brzy dočkáme nových dílů. V plném proudu je i olympiáda v Tokiu, kde plavkyně Barbora Seemanová vybojovala šesté místo. 

Pražská kohoutková voda bude ještě kvalitnější 

Otevřít v galerii (8)
Žena drží sklenici vody
Žena drží sklenici vody Zdroj: Freepik

Ve vodárenské soustavě hlavního města Prahy byly v posledních týdnech dokončeny investice za více jak 1,5 miliardy korun, které významně přispějí k ještě vyšší kvalitě kohoutkové vody v metropoli. Základem modernizace je přechod na zcela novou technologii úpravy vody pomocí filtrace přes granulové aktivní uhlí. Nově funguje tato technologie v modernizované vodárně v Podolí, která se díky investici ve výši 300 milionů opět stala plnohodnotnou součástí pražské vodárenské sítě. V těchto dnech je zprovozněna obdobná technologie také v Úpravně vody Želivka, a.s., která patří k největším v Evropě. Výše této investice dosáhla 1,2 miliardy. 

„Kvalita a chuť kohoutkové vody v Praze je absolutně špičková. Už dnes 66 procent Pražanů pije kohoutkovou vodu a pomáhá tak šetřit životní prostředí,“  

říká Petr Hlubuček, náměstek primátora a radní pro oblast životního prostředí a infrastruktury. 

Seemanová skončila šestá  

Otevřít v galerii (8)
Barbora Seemanová
Barbora Seemanová Zdroj: Profimedia

Po 21 letech hájila české barvy pod pěti kruhy plavkyně Barbora Seemanová ve finále. V medailovém souboji stejně jako včera znovu překonala český rekord a v čase 1:55,45 skončila v Tokiu šestá. Seemanová po dohmatu nevěřila vlastním očím.  

"Já jsem byla nejdřív taková zmatená, nemohla jsem se tam najít na té tabuli. Koukala jsem se úplně na poslední místa. Tak jsem tam vyjela a bylo to super. Nemůžu tomu furt uvěřit. Já jsem doufala, že to bude pod 56. Nečekala jsem to, že to bude takhle pod půl,"  

radovala se v rozhovoru pro Českou televizi. 

Konec roušek a respirátorů uvnitř  

Otevřít v galerii (8)
Muž v tramvaji s rouškou
Muž v tramvaji s rouškouZdroj: Freepik

Soudy zrušily vládní protiepidemické opatření o povinném nošení respirátorů ve vnitřních prostorech. Nejvyšší správní soud uvedl, že to není náležitě zdůvodněné. Verdikt bude platný za tři dny od nabytí právní moci. Ministerstvo zdravotnictví chce do té doby své odůvodnění doplnit, aby povinnost nošení respirátorů uvnitř stále platilo.  

V Česku bylo zatím naočkováno druhou dávkou přes 4,6 milionu lidí. Na konci prázdnin by podle premiéra Andreje Babiše mělo být jasno, zda budou přeočkováváni další dávkou vakcín již naočkovaní lidé z ohrožených skupin, třeba senioři. 

Zisk firmy Apple se díky zájmu o Iphony zdvojnásobil  

Otevřít v galerii (8)
Technologie od značky Apple
Technologie od značky AppleZdroj: Freepik

Čistý zisk americké společnosti Apple ve třetím čtvrtletí stoupl na 7472,8 miliardy korun. Zisk i výnosy vysoce překonaly očekávání analytiků, a to především díky zájmu o nové Iphone pro sítě 5G a předplatitelské služby firmy. Oznámila to firma Apple ve svém prohlášení.  

Vysoké tržby zaznamenala především Čína. Ředitel společnosti Tim Cook agentuře Reuters řekl, že zákazníci kupují příslušenství jako chytré hodinky Apple Watch, které mohou s Iphony spárovat.  

Facebook omezí cílení reklamy pro lidi mladší 18 let 

Otevřít v galerii (8)
Hlavní stránka Facebooku
Hlavní stránka FacebookuZdroj: Freepik

Facebook ukončí reklamu cílenou na osoby mladší osmnácti let. Inzerentům pod touto věkovou hranicí už nebude zobrazovat reklamu na základě jejich zájmů nebo aktivity v jiných aplikacích a na internetových stránkách. Inzerenti však budou moci nadále cílit na mladé lidi podle jejich věku, pohlaví i polohy. Změny by měly nastat do několika týdnů a budou se týkat hlavní stránku Facebooku, jeho aplikace pro sdílení fotografií instagram a aplikace messenger.  

Změny přicházejí v době, kdy firma čelí kritice kvůli nápadu vytvořit instagram pro děti mladší 13 let, které tuto platformu zatím používat nesměji.  

Prodej luxusního mezonetu 4 + 1, Praha
Prodej luxusního mezonetu 4 + 1, Praha, Praha 5

Natáčení Sexu ve městě v plném proudu  

Otevřít v galerii (8)
Představitelky Carrie a Mirandy na ulici
Představitelky Carrie a Mirandy na uliciZdroj: Profimedia

Kamera, klapka, akce! Americké herečky Sarah Jessica Parker a Cynthia Nixon včera opět natáčely v ulicích New Yorku pokračování oblíbeného seriálu Sex ve městě. Ve hře ještě zůstává herečka Kristin Davisová, představitelka Charlotty. V nových dílech se neobjeví ke zklamání fanoušků oblíbená postava Samanta Jonesová, ani manžel Carrie – pan Božský.  

V navazující řadě budou postavy zhruba o dvacet let starší. Všechny tři hlavní protagonistky se staly také produkčními společně s Michaelem Patrickem Kingem, který se podílel již na dřívějších dílech Sexu ve městě a jako režisér také na filmu Sex ve městě 2. 

Sydney prodloužilo o měsíc koronavirovou uzávěru 

Otevřít v galerii (8)
Ženy se procházejí na ulici s rouškou na obličeji
Ženy se procházejí na ulici s rouškou na obličejiZdroj: Pixabay

Australské úřady o další měsíc prodloužily uzávěru nejlidnatějšího města Sydnes, kterému se v poslední době nedaří snížit denní nárůst nové nakažených. Za poslední den stát Nový Jižní Wales, jehož je Sydney metropolí, podle agentury Reuters zaznamenal 177 nových případů, o den dříve to bylo 172.  

Uzavření mělo původně skončit v pátek, podle oznámení premiérky Gladys Berejiklianové ale restrikce potrvají až do 29. srpna. Rozvolňuje se naopak ve státech Viktorie a Jižní Austrálie.  

Loupež v pařížském klenotnictví 

Otevřít v galerii (8)
Šperky na hromádce
Šperky na hromádce Zdroj: Pixabay

Na klenotnictví Chaumet poblíž bulváru Champs -Elysee v centru Paříže se v úterý zaměřila ozbrojená loupež. Podle pařížské prokuratury byly ukradeny šperky v hodnotě více jak 50 milionů korun.  

Noviny Le Parisien uvedly, že do obchodu dorazil muž na skútru, mával zbraní na prodavačku, která mu šperky vydala a potom znovu ujel. Zatím je pachatel neznámý.   

Přejeme příjemné středeční ráno a posíláme pro lepší vstávání slova Paula Coelha:  

„Nikdy neexistují definitivní porážky nebo vítězství, protože dnešní porážka se může změnit v zítřejší vítězství.“ 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze