Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Vyšetřování australských vojáků. První koleda pro psy. Pikantní lajk od papeže

Linda Veselá
19. listopadu 2020
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Papež František

Zatímco Australané vyšetřují své vojáky kvůli údajným válečným zločinům spáchaným v Afghánistánu, Vatikán prověřuje lajk papeže Františka u velice odvážné fotky. Čeští poslanci pak budou dnes rozhodovat o prodloužení nouzového stavu.

Prodlouží se nouzový stav?

Otevřít v galerii (6)
Žena v masce a klobouku
Žena v masce a kloboukuZdroj: freepik.com/photos/people

Poslanci dnes budou rozhodovat o prodloužení nouzového stavu kvůli epidemii koronaviru. Vláda by chtěla, aby trval dalších 30 dní, totiž až do 20. prosince. Zatím to však podle vyjádření politiků vypadá, že by Sněmovna mohla (stejně jako minule) schválit spíš prodloužení o kratší dobu. Současný nouzový stav vyprší zítra.

Poslanci však mají dnes na programu také hlasování o změnách v daních, včetně zrušení superhrubé mzdy. Pak chtějí schvalovat zákon o evidenci skutečných majitelů.  

Luxusní vila 5+kk na pronájem, Praha západ
Luxusní vila 5+kk na pronájem, Praha západ, Okolí Prahy

Vyšetřování australských vojáků

Otevřít v galerii (6)
Pixabay.com/Defence-Imagery
Pixabay.com/Defence-Imagery Zdroj: Skupina vojáků

Šéf australských obranných sil Angus Campbell uvedl, že existují důkazy, na základě kterých měli australští vojáci v Afghánistánu nezákonně zabít 39 lidí. Vyšetřovaných je 19 vojáků kvůli 36 válečným zločinům, mezi nimi i za vraždu a kruté zacházení s civilisty. K těm mělo dojít mezi lety 2009 a 2013. 

Campbell řekl, že je mu to upřímně a bezvýhradně líto:

"Ti, kteří byli údajně nezákonně zabití, byli vězni, farmáři a další civilisté. Tato ohavná zpráva zahrnuje případy, kdy měli být noví členové jednotky údajně nucení zastřelit vězně, aby dosáhli svého prvního zabití."  

 

Ochrana vzácné žirafy

Otevřít v galerii (6)
Vzácná bílá žirafa
Vzácná bílá žirafaZdroj: Northern Rangelands Trust

Jediná známá žijící bílá žirafa na světě dostala GPS zařízení, které by ji mělo v severovýchodní Keni ochránit před pytláky. Zařízení má připevněné na jednom z rohů. To každou hodinu ukládá její lokalitu, takže ochránci mohou sledovat její pohyb. 

Více než čtyři metry vysoký sameček zůstal jediný svého druhu potom, co byli jeho další dva společníci - samička a její mládě - zabiti dříve během tohoto roku pytláky. Právě kvůli jeho jedinečnosti v podobě nedostatku pigmentu je tak ohrožený.

První koleda pro čtyřnohé miláčky

Otevřít v galerii (6)
Pes ve vánoční čepici
Pes ve vánoční čepiciZdroj: freepik.com/photos/christmas

Pobrukujete si celé Vánoce koledy a mrzí vás, že váš čtyřnohý miláček na vás jen nechápavě kouká? Už nemusí! Právě včas před začátkem prosince zveřejnil výrobce psího krmiva Tails.com píseň, o které tvrdí, že je "první koleda vytvořená pro psy". Píseň se jmenuje "Raise the Woof!" a je založená na zvucích, které si psi užívají - jako pískání hraček a základní povely.

S její tvorbou pomáhal hlavní veterinář dané společnosti a psí behaviorista. K vytvoření použili více než 500 zvuků, které testovali na skupině 25 psů a analyzovali jejich reakce. Samotná skladba pak byla nahrána ve stejném studiu, které proslavila kapela Beatles.  

 „Znaky, které dokazují, že si psi píseň užívají, zahrnují ostražitost, snahu zjistit, odkud zvuk přichází, vztyčení hlavy a pohyb ušima, stejně jako vrtění ocasem,“  

 vysvětlila společnost.

Návrat Boeingu 737 Max na oblohu

Otevřít v galerii (6)
Lidé v letadle
Lidé v letadleZdroj: Pixabay.com/Orna WachmanLidé v letadle

Americký Federální úřad pro letectví rozhodl, že Boeing 737 Max bude ve Spojených státech opět moci létat. Současné stroje sice budou muset projít dalšími úpravami a návrat na oblohu nebude okamžitý, nicméně i tak to pro Boeing představuje milník: potom, co bylo letadlo v březnu 2019 uzemněno po dvou smrtelných nehodách, společnost Boeing byla za nehody viněna. Navíc na ni neměla nejlepší dopad ani současná situace týkající se koronavirové epidemie a cestování.

Prošetřování lajku od papeže

Otevřít v galerii (6)
Papež František
Papež FrantišekZdroj: Profimedia

Když zveřejnila brazilská modelka Natalie Garibotto odvážnou fotografii v podvazcích a kostýmu školačky, měl se u jejího snímku objevit lajk od toho nejvíc nepravděpodobného sledovatele: papeže Fantiška. Fotka tak okamžitě obletěla internet, čímž si nyní získala i pozornost Vatikánu, který údajně celou záležitost prověřuje.

Nyní už "lajk" u fotky není, několik zdrojů však tvrdí, že ho vidělo. Katolická zpravodajská agentura však argumentuje tím, že papežovy účty spravuje jeho tým, nikoliv sám papež. Modelka pak o celé kauze vtipkovala:  

"Možná moje maminka nenávidí odhalené fotky mého pozadí, nicméně papežovi se líbí. Aspoň půjdu do nebe."  

 A to už je od nás pro dnešek všechno! Přejeme vám příjemný den. Konec pracovního týdne už je koneckonců za rohem, tak se nenechte ničím rozhodit. Jak řekl Buddha:  

„Budete-li se snažit porozumět celému vesmíru, nepochopíte vůbec nic. Jestliže se pokusíte porozumět sobě, pochopíte celý vesmír.“

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze