Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Návrat ikonické šestice bude. Prověřování Hamáčka pokračuje. Sagan ovládl desátou etapu

Kateřina Ostrejšová
18. května 2021
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty čtení
Ikonická šestice z Přátel.

Ranní ptáče dál doskáče a dnes by to bez nejnovějších informací nešlo! Přejeme vám krásné ráno a přinášíme tu nejlepší novinku - víme, jak bude vypadat nová speciální epizoda Přátel. Těšíte se?

Miloš Zeman dnes přijme srbského prezidenta  

Otevřít v galerii (8)
Miloš Zeman
Miloš ZemanZdroj: PETR TOPIČ / MAFRA / Profimedia

Prezident Miloš Zeman dnes přijme srbského prezidenta Aleksandra Vučiče. Na Pražském hradě bude přijat vojenskými poctami a potom bude následovat jednání obou prezidentů. Součástí jejich setkání bude předání státních vyznamenání Vučičovi i Zemanovi.  

Dalším bodem jednání bude téma budoucího rozšiřování Evropské unie a současná situace na západním Balkáně. Dá se tak očekávat, že zazní i otázka uznání Kosova.  

Trestní stíhání proti Janu Hamáčkovi  

Otevřít v galerii (8)
Jan Hamáček
Jan Hamáček Zdroj: Profimedia

Národní centrála proti organizovanému zločinu zahájila úkony trestního řízení v případě neuskutečněné cesty vicepremiéra Jana Hamáčka do Moskvy. Mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej na dotaz ČTK sdělil, že podezření se týká spáchání dvou trestných činů, konkrétně ohrožení utajované informace a zneužití pravomoci úřední osoby. 

"Je naprosto v pořádku, že policie celou věc prověřuje,"  

napsal Hamáček ČTK k zahájení úkonů trestního řízení. Podle Seznam zpráv měl Hamáček odcestovat do Mosky, aby tam získal vakcíny výměnou za informace o výbuchu skladů ve Vrběticích. On sám to ale popírá, na autory článku podal trestní oznámení a na server plánuje podat žalobu, kterou chce po vydavateli požadovat deset milionů korun. 

Cena Jiřího Ortena má svého vítěze  

Otevřít v galerii (8)
Muž zapisuje do deníku.
Muž zapisuje do deníku.Zdroj: Freepik

Vítězem 34. ročníku soutěže pro mladé autory do 30 let se stal Šimon Leitgeb, který soutěžil se svojí básnickou sbírkou Betonová pláž. Nejedná se o jeho první počin, v roce 2020 vyšla kniha Leitgebových básnických miniatur a odborná porota ocenila autorovu přímočarou a nesentimentální dětskou optiku, z níž buduje konkrétní, uvěřitelný svět malého chlapce z okraje společnosti. Slavnostní vyhlášení se uskutečnilo v Zrcadlové kapli Národní knihovny v pražském Klementinu. 

Druhý vavřín v kariéře pro Petera Sagana 

Otevřít v galerii (8)
Peter Sagan
Peter SaganZdroj: Profimedia

Slovenský cyklistický sympaťák Peter Sagan vyhrál dojezd 10. etapy a na Giru d'Italia oslavil druhý úspěch v kariéře. Trojnásobný mistr světa v závěru 139 km dlouhé trati porazil Kolumbijce Fernanda Gaviriu a ujal se vedení v bodovací soutěži. Růžový dres celkového lídra udržel před dnešním volným dnem další kolumbijský cyklista Egan Bernal.   

Peter Sagan navázal na etapový vavřín ze své loňské premiéry na Giru. Jediný český cyklista ve startovním poli Jan Hirt je zatím na celkovém 39. místě. 

Návrat Přátel bude  

Otevřít v galerii (8)
Ikonická šestice z Přátel.
Ikonická šestice z Přátel. Zdroj: Profimedia

Ikonická šestka Ross, Monica, Phoebe, Joey, Chandler a Rachel se vrací na televizní obrazovky. Streamovací platforma HBO Max uvede speciální epizodu Reunion se všemi hlavními představiteli i řadou hostujících celebrit ve čtvrtek 27. května. 

Nepůjde však úplně o klasickou episodu. Nový díl bude jen jeden a celý improvizovaný. Herci a herečky nebudou hrát své postavy, ale sami sebe. V epizodě nebudou v hostujících rolích chybět například Justin Bieber, Lady Gaga nebo David Beckham. 

Luxusní byt na prodej, Praha 6 -127m
Luxusní byt na prodej, Praha 6 -127m, Praha 6

Násilí mezi Izraelem a Gazou vykazuje jen málo známek zpomalení 

Otevřít v galerii (8)
Muž nese syna uprostřed bombardování.
Muž nese syna uprostřed bombardování. Zdroj: Freepik

Více než týden bojů mezi Izraelem a Hamásem zatím vykazuje jen málo známek slábnutí navzdory intenzivní americké a globální diplomacii, která měla zastavit nejdivočejší nepřátelství regionu v posledních letech. 

Izraelská armáda v pondělí řekla, že Hamas a další palestinské skupiny vystřelily z Gazy asi 3 350 raket, pouze v pondělí to bylo 200. Izraelské letecké a dělostřelecké útoky zabily nejméně 130 ozbrojenců. 

Vzhledem k tomu, že minulý týden začaly nepřátelské akce, představitelé zdravotnictví v Gaze stanovili počet palestinských obětí na 212, z toho 61 dětí a 36 žen. V Izraeli bylo zabito deset lidí, včetně dvou dětí. 

Novou Miss Universe se stala Mexičanka  

Otevřít v galerii (8)
Miss Universe Andrea Meza.
Miss Universe Andrea Meza.Zdroj: Profimedia

Mexiko má nejkrásnější ženu světa! Novou Miss Universe se stala šestadvacetiletá Mexičanka Andrea Meza. Na druhém místě skončila soutěžící z Brazílie Julia Gama a bronzovou příčku obsadila Janick Maceta del Castillo z Peru.  

Českou republiku reprezentovala modelka z Kostelce nad Orlicí Klára Vavrušková, která se stala Česko-Slovenskou Miss za rok 2019. 

Itálie je na tom líp a rozvolňuje opatření 

Otevřít v galerii (8)
Dvě dívky jdou po ulici.
Dvě dívky jdou po ulici. Zdroj: Freepik

Italská vláda v pondělí schválila vyhlášku, která s okamžitou platností zrušila noční zákaz vycházení. V regionech s dobrými čísly se rozvolňuje ještě víc.  

Itálie, která má po Británii druhý nejvyšší počet obětí COVID-19 v Evropě, zaznamenala v posledních týdnech pokles denních úmrtí a pozitivních případů, i díky tomu, že je víc lidí očkováno.  

„Údaje z posledních několika měsíců přinesly obtížná, někdy bolestivá rozhodnutí, ale dnes nám dávají důvod k úlevě,“  

řekl ministr zdravotnictví Roberto Speranza. V pondělí bylo přibližně 8,8 milionu Italů, tedy 14,8 % populace, plně očkováno, zatímco něco málo přes 30 % dostalo alespoň první dávku. 

To je od nás pro dnešek vše, mějte krásné ráno se slovy Boba Dylana: 

„Úspěšný člověk je ten, který ráno vstane, večer si lehne a mezitím si dělá to, co chce.“  

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze