Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Návrh na povýšení ředitele BIS. Poprava ženy v Indii. Vyjádření Kim Kardashian

Sabina Štaubertová
25. dubna 2021
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty čtení
Kim Kardashian

Dobré ráno milí čtenáři! Premiér Andrej Babiš trvá na povýšení ředitele BIS. Kontroverzní případ masové vraždy v Indii. Běloruský prezident Lukašenko upravuje zákon ve svůj prospěch. Společnost Porsche AG chce vyrábět baterie do elektromobilů v Evropě. Přinášíme vám přehled čerstvých zpráv k nedělní ranní kávě.

Ředitel BIS v návrhu na povýšení

Otevřít v galerii (5)
Andrej Babiš a Miloš Zeman
Andrej Babiš a Miloš ZemanZdroj: Michal Šula / MAFRA / Profimedia

Český zpravodajec a ředitel Bezpečnostní informační služby Michal Koudelka má být tématem pondělního jednání ministrů. Velmi dobré výsledky a kvality vedou k tomu, aby vláda znovu navrhla prezidentovi Zemanovi jmenování Koudelky do hodnosti brigádního generála. V minulosti návrhy na jeho povýšení prezident Miloš Zeman zamítl. Premiér Andrej Babiš řekl, že Koudelkovo povýšení navrhne i po šesté.

“Vzhledem k jeho vysokým profesním a osobním kvalitám a vzhledem k velmi dobrým výsledkům dosahovaným BIS, včetně mezinárodní spolupráce,”

stojí v návrhu na Koudelkovo jmenování. 

Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město
Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město, Praha 1

Indie se připravuje na popravu první ženy od roku 1955

Otevřít v galerii (5)
Indická dívka
Indická dívkaZdroj: Pixabay

Shabnam Ali a její milenec, kteří v roce 2008 zabili členy vlastní rodiny čekají na popravu. Případ zaplnil titulní strany novinových článků, kvůli bizarnosti tohoto činu. Shabnam zavraždila sedm rodinných příslušníku své vlastní rodiny, včetně deseti měsíčního dítěte a to v momentě, kdy byla sama těhotná. Nastávajícím otcem se měl stát její milenec, ale jejich lásce nebylo přáno. Společně s jejím nemanželským partnerem byli shledáni vinnými a odsouzeni k trestu smrti oběšením. Pokud poprava proběhne, bude v Indii první ženou, od roku 1955, která dostane trest smrti. Právníci se snaží popravě předejít a samotnou Shabnam považují za oběť patriarchální společnosti, která svou kastu staví nade vše. Masové vraždě předcházel nátlak ke sňatku, se kterým Shabnam nesouhlasila. Postavení žen v Indii se stále potýká s vykořisťováním. 

Inovace běloruského zákona ve prospěch Lukašenkova syna

Otevřít v galerii (5)
Alexandr Lukašenko
Alexandr LukašenkoZdroj: Profimedia

Běloruský prezident Alexandr Grigorjevič Lukašenko, který je v čele státu od roku 1994 se chystá na změnu zákona tak, aby v případě jeho smrti se vlády ujala Rada národní bezpečnosti. Jeho syn, Viktor Lukašenko hraje v Radě národní bezpečnosti významnou roli, jelikož je považován za jejího neformálního vůdce. Podle současného zákona, v případě uvolnění prezidentského úřadu převezme předseda vlády prezidentské pravomoci. Lukašenko v sobotu uvedl, že podle nového zákona bude premiér pouze nominálním vůdcem, ale všechna důležitá rozhodnutí bude činit Rada národní bezpečnosti. 

Porsche připravuje v Německu výrobu baterií do elektromobilů

Otevřít v galerii (5)
Porsche
PorscheZdroj: Pixabay

Výrobce sportovních aut Porsche AG zrychluje svou jízdu v oblasti e-mobility a plánuje výstavbu nové továrny na výrobu baterií v Německu. Tímto krokem usnadní evropským výrobcům automobilů dodávky baterií, ti se doposud spoléhají hlavně na asijské dodavatele baterií. V souvislosti se zájmem o elektronické automobily se zvyšuje i její výroba, což vede ke snaze o snížení závislosti na importu produktů.

“Stejně jako jsme vyvinuli vysoce výkonné spalovací motory, nyní chceme být v čele vysoce výkonných baterií,”

nechal se slyšet Oliver Blume, generální ředitel společnosti.

Kim Kardashian se vyjádřila k prohlášení o genocidě Arménů 

Otevřít v galerii (5)
Kim Kardashian
Kim KardashianZdroj: Profimedia

Poté, co svět obletěla informace, že americký prezident Joe Biden formálně uznal zabíjení Arménu, na počátku 20. století jako genocidu. Reakce slavných osobností na sebe nenechaly dlouho čekat. Americká celebrita s arménskými kořeny Kim Kardashian na svém Twitteru vyjádřila prezidentovi Joe Bidenovi za jeho uznání o genocidě poklonu.

“Po více než stoletém boji za pravdu a uznání se dnes arménskému lidu dostalo uznání, ve které jsme všichni doufali a v co se modlíme. Děkuji Vám, pane prezidente Bidene, za Vaši odvahu hovořit o pravdě.”

uvedla Kim Kardashian. 

To je od nás pro dnešek vše. Přejeme vám příjemný den. Na závěr pro vás dnes máme citát profesionálního basketbalisty Michaela Jordana, který řekl:

“Nejdříve od sebe musíte očekávat výsledky, a až potom jich můžete dosáhnout.”

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze