Top hledané
Výsledky (0)
Mírový plán počítá se stažením ruských vojsk z Ukrajiny

Ranní ptáče: Návrhy na konec války předala Zelenská čínskému prezidentovi. Rodí se nové vedení Prahy

Radek Polák
18. ledna 2023
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Manželka ukrajinského prezidenta vystoupila na fóru v Davosu

Dopis Volodymyra Zelenského čínskému prezidentovi Si Ťin-pchingovi, který obsahuje návrhy k ukončení války proti Ukrajině, včera předala jeho manželka Olena. Koalice Spolu pokračuje v jednání o nové vládě nad Prahou, v příštích dnech se sejdou pracovní skupiny.

Čína dostala dopis od Zelenského

Olena Zelenská, první dáma Ukrajiny, předala na Světovém ekonomickém fóru ve švýcarském Davosu dopis, který její manžel adresoval čínskému vůdci Si Ťin-pchingovi. Dopis má obsahovat návrhy na ukončení ruské války na Ukrajině, včetně stažení ruských jednotek z celého ukrajinského území nebo zřízení speciálního válečného tribunálu.

Jak svět očekává, že dosáhne klimatické neutrality, když nedokáže ani zastavit vypalování celých ukrajinských měst. To je to, co Rusko dělá svým dělostřelectvem, raketami, íránskými drony,“

řekla Zelenská.

Moderní byt 2+kk k pronájmu, Praha2 Vinohrady
Moderní byt 2+kk k pronájmu, Praha2 Vinohrady, Praha 2

Zelenskyj svůj desetibodový mírový plán poprvé představil v listopadu, když prostřednictvím videokonference promluvil k účastníkům schůzky skupiny zemí G20, napsal server iDnes.cz.

 

Formuje se nové vedení Prahy

O pražské koalici Spolu, Pirátů a STAN budou v dalších dnech jednat pracovní skupiny, které se budou zabývat programovými otázkami, rozdělením gescí či návrhem koaliční smlouvy. Vyjednávací týmy se znovu sejdou příští týden v pondělí. Koalice Spolu toto pondělí odeslala potenciálním partnerům nabídku, podle které by Piráti získali čtyři a STAN dvě místa v jedenáctičlenné radě. Spolu by měla pět míst včetně primátora. Možnou překážkou ve vzniku koalice by podle portálu Ceskenoviny.cz mohla být Aliance stability, ve které se Piráti loni zavázali v koaličních jednáních postupovat společně s Prahou Sobě. 

Otevřít v galerii (4)
Dočká se hlavní město konečně nového vedení?
Dočká se hlavní město konečně nového vedení?Zdroj: Pixabay

Pfizer prý požadoval cenzuru na Twitteru

Farmaceutičtí giganti – společnosti Pfizer a BioNTech – lobbovali v minulosti za svoje zájmy v rámci „vakcinační politiky“, když měly vyvíjet přímý nátlak na sociální síť Twitter. Ta měla cenzurovat hlas aktivistů, kteří požadovali „levné a generické“ vakcíny pro země s nízkými příjmy, tvrdí server Echo24.cz.

Už v roce 2020 bylo jasné, že pandemie bude vyžadovat rychlé inovace a objevila se tu snaha o spravedlivé řešení: mezinárodní partnerství, které by umožnilo sdílet nápady, technologie a nové formy medicíny, aby se tato krize rychle vyřešila,“

napsal k tomu investigativní novinář Lee Fang.

Otevřít v galerii (4)
Twitter se měl stát terčem manipulace
Twitter se měl stát terčem manipulaceZdroj: Pixabay

Microsoft hodlá propouštět

Americký softwarový gigant Microsoft zvažuje, že propustí kolem pěti procent svých zaměstnanců, což představuje zhruba 11 000 pracovních míst. Reaguje tak na zpomalování růstu světové ekonomiky. Firma v současnosti po celém světě zaměstnává přes 220 000 lidí.

Microsoft je sice většinou investorů pokládán za velký stabilní podnik, který dokáže přestát každou bouři, má však slabiny, z nichž by se část v důsledku zpomalení ekonomiky mohla prohloubit,"

uvedli v té souvislosti analytici ze společnosti Guggenheim, jak uvedl server Ceskenoviny.cz

Otevřít v galerii (4)
Microsoft plánuje propouštění
Microsoft plánuje propouštěníZdroj: Pixabay

Zemřela nejstarší žena planety

Ve věku 118 let zemřela francouzská řeholní sestra André, která byla od loňského dubna podle dostupných informací nejstarším žijícím člověkem na světě.

Sestra André, původním občanským jménem Lucile Randonová, se stala nejstarším žijícím člověkem loni 19. dubna, kdy zemřela 119letá Japonka Kane Tanakaová. Tehdy řekla, že naživu ji drží hlavně práce a víra. Rekord nejdéle žijící osoby nadále drží podle portálu Novinky.cz jiná Francouzka - Jeanne Calmentová, která zemřela v roce 1997 ve věku 122 let.

Otevřít v galerii (4)
Senioři se dožívají čím dál vyššího věku
Senioři se dožívají čím dál vyššího věkuZdroj: Pixabay

Zdroje: iDnes.cz, Ceskenoviny.cz, Echo24.cz, Novinky.cz

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze