Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče dál doskáče.

Ranní ptáče: Nejen požáry, ale také povodně a zemětřesení. Německý exkancléř tráví dovolenou v Moskvě. Premier League bude šéfovat žena.

Barbora Večeřová
27. července 2022
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Bývalý německý kancléř

Nejen s rozsáhlými požáry, svět si musí poradit i s dalšími přírodními katastrofami. Na Filipínách udeřilo dnes ráno zemětřesení, někteří obyvatelé museli být evakuováni, v americkém St. Louis zase řádily bleskové povodně...

Bývalý německý kancléř tráví dovolenou v Moskvě

Říkali jste si, že Moskva momentálně není úplně ideálním místem na dovolenou? Bývalý kanclé Německa Gerhard Schröder by asi nesouhlasil. Pro německou televizi se totiž vyjádřil tak, že je v ruském hlavním městě pouze na dovolené. Oficiální setkání prý naplánována nejsou, podle prezidentova mluvčí Peskova ale nejsou vyloučeny kontakty.  

"Jsem tu na pár dní na dovolené. Moskva je hezké město,"

 řekl dnes Schröder zpravodajovi televize n-tv. 

Prodej luxusní vily, Praha 6 - Nebušice – 312
Prodej luxusní vily, Praha 6 - Nebušice – 312, Praha 6

 

Po roce 2024 Rusko odejde z Mezinárodní vesmírné stanice

Účast Ruska v tomto projektu by měla skončit rokem 2024. Při jednání s ruským prezidentem Vladimirem Putinem to oznámil nový šéf ruské vesmírné agentury Roskosmos Jurij Borisov. Podle dostupných informací za tím stojí snaha vybudovat svou vlastní vesmírnou stanici. Reakce NASA byla taková, že jí informace o odstoupení Ruska nepřišla. Podle Ruska prý rozhodnutí o odstoupení bylo přijato již dříve. 

Otevřít v galerii (4)
Rusko již nebude součástí Mezinárodní vesmírné stanice
Rusko již nebude součástí Mezinárodní vesmírné stanice Zdroj: Profimedia

Evropské země ukázaly solidaritu a slíbily pomoct s hašením požáru ve Hřensku 

Pomoct by mělo Slovensko a Polsko, pomocnou ruku se rozhodla podat také Itálie nebo Švédsko. Polsko již poslalo helikoptéru k hašení, podobnou pomoc slíbila i Itálie, od dnešního ráda se k leteckému hašení připojí vrtulník ze Slovenska. 

Otevřít v galerii (4)
Pomoc Hensku nabídlo několik zemí
Pomoc Hensku nabídlo několik zemíZdroj: Profimedia

Země EU se shodly na úsporných opatřeních 

Ve veřejných budovách v zimě pouhých 19 stupňů, snížení o jeden stupeň v domácnostech nebo využívání alternativních zdrojů energie. To vše je součástí balíčku navržených opatření v rámci úspory plynu. Členské státy na mimořádné Radě Evropské unie pro energetiku odhlasovaly znění balíčku Save Gas for a Safe Winter. Ten vznikl s ohledem na možné přerušení ruských dodávek zemního plynu do Evropy. 

 

Bleskové povodně v Americe 

Nejen žár a ohně, ale také povodně trápí některé oblasti ve světě. V americkém městě St. Louis a v přilehlých oblastech letos udeřily bleskové povodně poté, co déšť přicházející v nočních a ranních hodinách překonal více než stoletý rekord v denním množství srážek. Na některých místech byly evidovány úhrny více než 25 centimetrů. Následky dešťů jsou rozsáhlé, pod vodou jsou silnice nebo železnice, zaplaveno bylo i mezinárodní letiště. 

 

Zemětřesení na Filipínách 

Na severu největšího filipínského ostrova Luzon zaznamenali zemětřesení, které mělo podle dostupných měření sílu 7,3 stupně. Otřesy poškodily budovy, zřítila se část jedné z místních nemocnic. Podle seismologů se předpokládá, že oblast bude ještě zasažena, varování před tsunami zatím vydáno nebylo. 

Otevřít v galerii (4)
Zemětřesení na Filipínách
Zemětřesení na Filipínách Zdroj: Profimedia

Anglické Premier League bude poprvé šéfovat žena

Stane se tak poprvé v historii. Kluby nejbohatší světové soutěže si jednomyslně zvolily do této funkce Alison Brittain, současnou ředitelku společnosti Whitbread provozující hotely a restaurační zařízení. Alison do funkce nastoupí na začátku příštího roku. 

Otevřít v galerii (4)
Alison Brittain
Alison BrittainZdroj: Profimedia

Zdroje: ČTK, irozhlas.cz, Profimedia

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze