Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Nejlepším fotbalistou světa je Lewandowski. Apple zavírá obchody. Letenské kluziště je zpět

Kateřina Ostrejšová
19. prosince 2020
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Robert Lewandowski

Oprašte svoje brusle - Letenské kluziště je opět otevřeno. Nejvíce postižená koronavirem je Kalifornie. Kvůli nárůstu případů společnost Apple dočasně zavírá kamenné obchody. Hráčem FIFA se pro letošní rok stal Robert Lewandowski. Přejeme krásné ráno s novinkami Ranního ptáčete.   

Letenské kluziště otvírá  

Otevřít v galerii (5)
Maminka s dcerou na kluzišti.
Maminka s dcerou na kluzišti. Zdroj: Freepik.com

Ledová plocha na Letenské pláni se dnes popáté otvírá. Bude však nutné dodržovat hygienická opatření, a především omezit počet návštěvníků a čas strávený na ledě. Možnost zabruslit si bude bezplatná až do 7. března. K dispozici bude také vytápěný stan, půjčovna bruslí a nově tribuna pro přihlížející.  

„V dnešním období pandemie koronaviru je v zájmu nás všech pečovat o svoje tělesné i duševní zdraví. Bez pohybu dochází k riziku obezity, a to nejen u mladé generace. Pravidelným sportováním a pobytem na čerstvém vzduchu dochází k posilování naší imunity a vytváříme si tak obranyschopnost, kterou v tomto období všichni potřebujeme. I zimní čas nabízí řadu aktivit, které se dají využít,“  

uvedl radní hl. m. Prahy pro oblast sportu Vít Šimral. Venkovní kluziště se za poslední roky stalo oblíbenou zimní radovánkou a společenskou aktivitou. Letos bude rozděleno na čtyři plochy oddělené mantinely. Na každé ploše bude moci být maximálně šest bruslařů a jejich pobyt na ledě bude omezen na maximálně třicet minut.  

Otevírací doba bude každý den od 9:00 do 21:00 hodin s krátkými pauzami pro úpravu ledu rolbou. Pouze 24. prosince skončí provoz kluziště mimořádně už ve 14:00 hodin. 

Apple zavírá kamenné obchody 

Otevřít v galerii (5)
Apple kamenný obchod.
Apple kamenný obchod. Zdroj: Apple.com

Firma Apple je nucena dočasně uzavřít některé obchody v Kalifornii po prudkém nárůstu případů koronaviru. Web společnosti ukázal, že z pátka na sobotu bylo zavřeno nejméně dvanáct obchodů, včetně Sherman Oaks nebo Beverly Center, jen týden před vrcholem vánočních svátků. 

Některé obchody budou otevřeny pro předem rezervované nákupy do 22. prosince. Společnost učinila podobný krok už v červnu a zavřela přibližně 32 obchodů, protože po květnovém rozvolnění také došlo k nárůstu případů.  

USA od počátku pandemie hlásí 17,2 milionu nakažených lidí a 311 tisíc úmrtí související s koronavirem. Kalifornie byla jedním z nejvíce zasažených států.

Prodej luxusního mezonetu 4 + 1, Praha
Prodej luxusního mezonetu 4 + 1, Praha, Praha 5

Náplavka bude mít svoji známku  

Otevřít v galerii (5)
Výhled na Prahu.
Výhled na Prahu. Zdroj: Pixabay.com/MurderousPass

Od Nového roku bude mít Rašínovo a Hořejší nábřeží svoji vlastní turistickou známku, k zakoupení budou u převozníků mezi Smíchovem a Vyšehradem.  

„Jsem velice rád, že se nám podařilo, a to zejména díky hlasování fanoušků náplavek, získat turistickou známku pro Pražské náplavky a stát se tak součástí jedné z největších turistických organizací v České republice. Náplavky na Rašínově a Hořejším nábřeží se tak zařadily mezi oficiální výběr těch nejzajímavějších míst v Česku, která stojí za to navštívit,“  

říká kurátor pražských náplavek Petr Hozman. O schválení nových známek se rozhodovalo letos v létě, kdy o nich hlasovali sami sběratelé a jejich nominaci schválili. Z dalších pražských zajímavostí letos uspěl také Valdštejnský palác a jeho přilehlé zahrady na Malé Straně, Starý židovský hřbitov v Josefově nebo Státní opera. 

Google zavádí bezplatné testování na Covid-19 

Otevřít v galerii (5)
Vyhledávač Google
Vyhledávač GoogleZdroj: Pixabay.com/422737

Společnost Google včera oznámila, že nabízí bezplatné a týdenní domácí testování Covid-19 pro všechny své zaměstnance v USA a plánuje ho do příštího roku globálně rozšířit.  

Mluvčí společnosti Google uvedl, že možnost nechat se bezplatně testovat bude mít všech 90 000 zaměstnanců v USA, iniciativa zahrnuje týdenní výtěr z nosu a následnou laboratorní analýzu. Společnost doporučuje, aby tuto šanci využil opravdu každý zaměstnanec, i přesto, že to není povinné.  

Lewandowski hráčem roku FIFA 

Otevřít v galerii (5)
Robert Lewandowski.
Robert Lewandowski. Zdroj: Profimedia.cz

Robert Lewandowski byl jmenován hráčem roku na nejprestižnějším fotbalovém udílení FIFA. Útočník Bayernu Mnichov tak dokázal porazit i Lionela Messiho nebo Cristiana Ronalda. Lewandowski byl v loňském roce opravdu ve formě, dal 55 gólů. V ní pokračoval už od začátku letošní sezóny, kdy vstřelil 73 gólů v 64 klubových zápasech - o 22 více než kterýkoliv jiný hráč v evropských ligách.  

„Pokud vyhrajete takové ocenění a budete tento titul sdílet s Messim a Ronaldem, je to neuvěřitelné a znamená to pro mě tolik. Už dávno jsem si pamatoval, že jsem po něčem podobném toužil a nyní mohu takové ocenění vyhrát," 

řekl Robert Lewandowski. 

My vám přejeme krásnou sobotu, do Vánoc už nám zbývá pouhých pět dní! Skotský spisovatel Alexander Smith jednou řekl: 

„Vánoce jsou doba, díky které drží veškerý čas pohromadě.“ 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze