Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče dál doskáče.

Ranní ptáče: Největší požár za poslední roky v domově důchodců. V USA se opět střílelo. Britové oslavují jubileum královny.

Barbora Večeřová
02. června 2022
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Královna Alžběta II. slaví jubileum

Česko včera zažilo nejhorší požár v domově pro seniory za posledních několik let. Hořet začalo v Alzheimer centru kousek u Prahy, přes padesát lidí se zranilo. Ve Spojených státech se opět střílelo. Neuběhl ani týden od poslední střelby na základní škole a Amerika se znovu bojí o životy sebe a svých blízkých. Tentokrát se střílelo v budově nemocnice. A zatímco v Americe se bojí, ve Spojeném království začínají slavit. Jubileum královny, samozřejmě. 

Ve Spojeném království oslavují královnu 

V londýnském Whitehallu dnešním dnem startují čtyřdenní oslavy 70. výročí vlády královny Alžběty II. Po dobu oslav je v Británii vyhlášen statní svátek a je očekáváno, že napříč celou zemí by se mělo konat až 200 000 menších akcí a oslav. Jde o tradiční událost, na kterou se letos vyčlenilo ze státního rozpočtu 810 milionů korun. Královna Alžběta II. je nejdéle vládnoucí královnou. 

 

Prodej luxusní vily 7+kk, Praha východ - 370m2
Prodej luxusní vily 7+kk, Praha východ - 370m2, Okolí Prahy

Hořelo pražské Alzheimer centrum 

Při včerejším požáru Alzheimer centra v Roztokách u Prahy zemřeli dva lidé, dalších 55 se zranilo, další dva zůstávají v kritickém stavu. Jde tak o jeden z nejhorších požárů v domovech pro seniory za posledních několik let. Událost byla nahlášena chvíli po sedmé hodině večerní, situaci se podařilo dostat pod kontrolu kolem čtvrté ranní. Na objektu byla způsobena škoda kolem 70 milionů korun. 

 

Další střelba v USA 

Spojenými státy otřásla další střelba, tentokrát v areálu nemocnice. Neznámý útočník vyzbrojený puškou a pistolí začal střílet v budově nemocnice v americkém městě Tulsa. Zabil čtyři lidi a několik dalších zranil, poté měl zastřelit i sebe. Spojené státy jsou momentálně zemí s největší koncentrací zbraní v držení civilního obyvatelstva na světě. Minulý týden se střílelo na základní škole v Texasu, o několik dní dříve v supermarketu v Buffalu.

 

Je znám rozsudek v případu Deppa a Heardové 

Porota soudu v případu Johnnyho Deppa a Amber Heardové rozhodla. Uznala herečku vinnou z pomluvy bývalého manžela, zároveň však uznala její protistížnost týkající se vyjádření Deppova právníka. Heardová tak musí zaplatit Deppovi odškodné v celkové částce 15 milionů dolarů, což je v přepočtu téměř 350 milionů korun, zatímco Depp má své bývalé ženě zaplatit miliony dva. K rozsudku se v soudní síni přímo vyjádřila pouze Amber Herdová, Johnny Depp v síni chyběl. 

"Zklamání, které pociťuji, se nedá vyslovit. Trhá mi srdce, že hora důkazů nestačila na to, abych se postavila nepřiměřené moci a vlivu mého bývalého manžela," 

řekla jen Heardová

Otevřít v galerii (2)
Amber Heardová musí zaplatit 15 milionů dolarů.
Amber Heardová musí zaplatit 15 milionů dolarů. Zdroj: Profimedia

Čeští fotbalisté se dnes představí v elitní skupině Ligy národů 

Český národní fotbalový tým čeká těžké klání. Poprvé se totiž představí v elitní skupině Ligy národů. V pražském Edenu dnes v podvečer přivítají Švýcarsko, v dalších zápasech změří síly se Španělskem a Portugalskem. Trenér reprezentace Jaroslav Šilhavý se však v těchto náročných zápasech bude muset obejít bez toho nejlepšího, co má. Kromě Patrika Schicka, který byl nedávno oceněn v anketě Puma Fotbalista roku, se z reprezentačního srazu omluvila řada opor. 

Otevřít v galerii (2)
Patrik Schick bude na reprezentačním srazu chybět.
Patrik Schick bude na reprezentačním srazu chybět. Zdroj: Profimedia

Zdroje: ČTK, tn.cz, bbc.com 

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze