Top hledané
Výsledky (0)
V aktuálním šetření dělí první tři kandidáty pouze 0,5 procenta

Ranní ptáče: Největší šanci na prezidentský úřad má Nerudová. Druhý díl Avataru vydělává

Radek Polák
19. prosince 2022
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Nejvíce hlasů by nyní dostala Nerudová

Z devíti kandidátů na prezidentský post se souboj zužuje na tři – Danuši Nerudovou, Andreje Babiše a Petra Pavla. Nejnovější průzkum Data Collect a Kantar CZ jim dává podporu, která se pohybuje od 26,5 do 27 procent. Od minulého týdne již stihl druhý díl filmu Avatar vydělat v přepočtu celosvětově 10 miliard korun.

Prezidentský souboj je vyrovnaný

Podpora prezidentských kandidátů ekonomky Danuše Nerudové, bývalého premiéra Andreje Babiše a generála Petra Pavla se vyrovnává. Podle volebního modelu společností Data Collect a Kantar CZ pro Českou televizi by nyní v prvním kole voleb vyhrála Nerudová s podporou 27 procent voličů, Babiš a Pavel by získali shodně 26,5 procenta hlasů, napsal portál České tiskové kanceláře Ceskenoviny.cz.

Z pohledu takzvaného volebního potenciálu, což je podíl všech lidí, kteří volbu daného kandidáta zvažují má pak Nerudová 39 procent, Pavel 37,5 procenta a Babiš 32,5 procenta. Průzkum se uskutečnil od 5. do 14 prosince a účastnilo se ho 1243 respondentů.

Prodej nebytového prostoru, Praha Vršovice –
Prodej nebytového prostoru, Praha Vršovice –, Praha 10

Avatar hlásí zatím celosvětově tržby v přepočtu za 10 miliard korun

Další díl filmu Avatar: The Way of Water režiséra Jamese Camerona, který vstoupil do kin minulou středu, zatím po celém světě utržil zhruba 435 milionů dolarů, tedy deset miliard korun, jak vyplývá z odhadů distribuční společnosti Walt Disney. Pokračování Avatara přichází 13 let po prvním dílu, který je s téměř třemi miliardami dolarů tržeb nejvýdělečnějším filmem všech dob, upozornil v té souvislosti portál iDnes.cz. Premiéra pokračování byla původně plánována na prosinec 2018, nakonec ale přišla do kin až o čtyři roky později.

Otevřít v galerii (4)
Avatar je společenským fenoménem
Avatar je společenským fenoménemZdroj: Pixabay

Twitter nechce být propojený s konkurenčními sociálními sítěmi

Twitter miliardáře Elona Muska odstraní ze své stejnojmenné platformy účty, které byly zřízeny jen za účelem propagace konkurenčních sítí, jako jsou Facebook, Instagram, Mastodon, Truth Social, Tribel, Nostr a Post.

Povoleny ale zůstanou takzvané křížové příspěvky. Tedy takové, které pocházejí z jakékoliv jiné platformy a směřují na více jiných platforem. Podrobnosti firma uvádí v on-line příručce.

Otevřít v galerii (4)
Další z podivných kroků Twitteru je na světě
Další z podivných kroků Twitteru je na světěZdroj: Pixabay

Biden si připomenul tragédii své první ženy a dcery

V kostele, kde byla pohřbena první manželka a dcera, si americký prezident Joe Biden v neděli s rodinou připomněl 50 let od jejich smrti. Zahynuly tehdy při automobilové nehodě.

Tragédie málem přiměla Bidena k ukončení politické kariéry. Na radu ostatních senátorů však zůstal ve funkci. V roce 1977 se Biden znovu oženil se současnou první dámou Jill, s níž má dceru Ashley, uvedl Blesk.cz

Otevřít v galerii (4)
Prezident uctil památku své první ženy a dcery
Prezident uctil památku své první ženy a dceryZdroj: Pixabay

Mistři světa z Argentiny během gólových zvratů trpěli

Argentinští hráči i trenér Lionel Scaloni se shodli, že si vítězství ve finále fotbalového mistrovství světa v Kataru proti obhájci trofeje Francii museli vytrpět. Jihoameričané ztratili po infarktovém průběhu vedení 2:0 a v prodloužení 3:2, ale po remíze 3:3 zvítězili v penaltovém rozstřelu 4:2.

Byl to zápas, v němž jsme trpěli. Francie ze dvou mizerných střel vyrovnala. Pak jí odpískali další penaltu a znovu srovnala. Díkybohu jsem pak odvedl svou práci, to, o čem jsem snil. Takový světový šampionát bych si nevysnil. Během penalt jsem byl klidný,"

prohlásil v té souvislosti argentinský gólman Emiliano Martínez, napsal server Ceskenoviny.cz.

Otevřít v galerii (4)
Argentina po 36 letech opět slaví titul mistrů světa
Argentina po 36 letech opět slaví titul mistrů světaZdroj: Pixabay

Zdroje: Ceskenoviny.cz, iDnes.cz, Blesk.cz, Twitter, Walt Disney

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze