Top hledané
Výsledky (0)
Na vysoké spotřebitelské ceny cukru upozorňuje ministr zemědělství

Ranní ptáče: Nekula si posvítí na zdražení cukru. Partyzáni měli v Bělorusku sestřelit ruské letadlo

Radek Polák
27. února 2023
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Nekula bojuje s růstem cen cukru

Ministr zemědělství Josef Nekula hodlá rozkrýt problém, které subjekty se snaží co nejvíce vydělat na cenách cukru. Svolává proto jednání, jehož se zúčastní jak zemědělci, tak obchodníci. Běloruští partyzáni sestřelili na svým územím ruské výzvědné letadlo.

Ministr zemědělství chce jednat o růstu ceny cukru

Ministr zemědělství Zdeněk Nekula svolal jednání se zástupci zemědělců, potravinářů a obchodníků kvůli vysokým cenám cukru, které se má uskutečnit dnes.

Věřím, že účastníci schůzky dají karty na stůl a směrem ke spotřebitelům budou maximálně transparentní,"

řekl Nekula k pondělní schůzce.

Prodej secesní vily, Praha východ - 609m
Prodej secesní vily, Praha východ - 609m, Okolí Prahy

Již dříve upozorňoval na to, že loni od září do prosince podle Českého statistického úřadu stoupla cena jednoho kilogramu cukru v obchodech o 77 procent, uvedl server Ceskenoviny.cz

 

Běloruští partyzáni zlikvidovali ruské letadlo

Na běloruském vojenském letišti Mačuliščy, které leží v blízkosti Minsku, byl prý vážně poškozený ruský výzvědný letoun A-50. Podle běloruské skupiny Hajun to zapříčinil „nedidentifikovatelný předmět, který spadl z výšky“, jak informoval portál iDnes.cz. Podle nezávislé běloruské novinářky Hanny Ljubakovové akci na letišti provedli „běloruští partyzáni“.

Bělorusko je nejbližším spojencem Ruska, které před rokem rozpoutalo válku proti Ukrajině. Své vojáky sice do sousední země neposlalo, ale poskytlo Rusku k útoku proti sousední zemi své území a letiště.

Otevřít v galerii (4)
Ruská vojenská letadla jsou terčem i v Bělorusku
Ruská vojenská letadla jsou terčem i v BěloruskuZdroj: Pixabay

Státníci světa řeší dění na Ukrajině

Zatímco ruský prezident Vladimír Putin v nedávném televizním rozhovoru uvedl, že Rusko prý čelí „věčnému boji“ se Západem, navštívil včera ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského v Kyjevě  trochu překvapivě saudskoarabský princ Faisal Bin Farhan Al Saud, napsala agentura Bloomberg.

Putinův spojenec Alexandr Lukašenko pak zase ohlásil, že od úterý bude na třídenní návštěvě Číny. Tato země před víkendem představila 12 bodů mírového plánu, jehož cílem má být zastavení bojů na Ukrajině. Tamní prezident již uvedený návrh odmítl. Rusko si návrh zase vyložilo tak, že si bude moci ponechat to ukrajinské území, které aktuálně okupuje.

Otevřít v galerii (4)
Válka na Ukrajině dál pokračuje
Válka na Ukrajině dál pokračujeZdroj: Pixabay

Čína vyvíjí novou kosmickou vojenskou strategii

Čínští vědci údajně vyvíjejí novou taktiku, která má sloužit k odstrašení nepřítele. Podle serveru Echo24.cz. Uvedená taktika by mohl překonávat protiraketovou obranu nepřítele vytvořením falešných signálů z vesmíru.

Navrhovaný čínský systém by byl chráněn nejmodernějším systémem protiraketové obrany. Proti nepříteli by v tom případě byla odpálena balistická střela, která by nenesla jadernou a ani konvenční hlavici. Střela by po dosažení určité výšky vypustila tři malé kosmické lodě, jež následně zachytí signály nepřátelské radarové sítě a vyšle zpět falešné signály, díky nimž zmátne nepřítele. Kosmická loď tak bude předstírat, že je větší hrozba, než jaká by byla skutečnost.

Otevřít v galerii (4)
Na falešné signály z vesmírů sází nová čínská strategie
Na falešné signály z vesmírů sází nová čínská strategieZdroj: Pixabay

Pojišťovny loni odhalily podvody za skoro 1,5 miliardy korun

Pojišťovny sdružené v České asociaci pojišťoven v loňském roce prověřily celkem 13 820 podezřelých pojistných událostí, přičemž v meziročním srovnání se jednalo o 21procentní nárůst. Odhalily pojistné podvody v celkové hodnotě 1,423 miliardy korun, což představuje meziroční růst o 173 milionů korun, tedy o 14 procent, upozornily Novinky.cz.

Příkladem byla mimo jiné událost, kterou zjistila pojišťovna Uniqa. Její klienti v noci simulovali střet dodávky s osobním autem, která byla poškozena již dříve. Nevšimli si však, že celou scénu nahrává kamera u vedlejšího objektu, což práci Policii ČR i vyšetřovatelům pojišťovny ve výsledku velmi ulehčilo.

Otevřít v galerii (4)
Dopravní nehody jsou častou záminkou také pro pojistné podvody
Dopravní nehody jsou častou záminkou také pro pojistné podvodyZdroj: Pixabay

 

Zdroje: iDnes.cz, Ceskenoviny.cz, Echo24.cz, Novinky.cz, Bloomberg  

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze