Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče dál doskáče. Tak hlavně ať má kam.

Ranní ptáče: Německo vypíná platformu darknet. David Švehlík slaví 50. narozeniny. Čína zavřela Shanghaj a cena ropy klesá

Lenka Ciznerová
06. dubna 2022
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
David Švehlík

Na mimořádné radě bezpečnosti OSN je teď velice živo. Zelenskyj promluvil o zločinech a všichni teď dumají, co za sankce na Rusko ještě uvalit a postupně si svítí na všechny, kdo se trochu cukají. Číny se to netýká, ta se stále tváří neutrálně a válku na Ukrajině za invazi zatím nepovažuje. No a Sting mezitím stočil ten nejlepší italský olivový olej. Musk den po koupi akcií Twiteru prohlásil, že se budou dít věci a že by měl být v radě. No asi bude, koho by se taky největší akcionář této společnosti ptal. Pojďte se posadit a vypít si v klidu kafe. Je tady Ranní ptáče a pár informací, které by vás mohli zajímat a moc vás nezdrží.

 

Studenti Harvardu pomáhají ukrajinským uprchlíkům najít bydlení

Dva nováčci Harvardské univerzity spustili webovou stránku, která má propojit lidi prchající z Ukrajiny s těmi v bezpečnějších zemích, kteří jsou ochotni je přijmout, a generují nabídky pomoci a bydlení po celém světě. Marco Burstein (18) z Los Angeles a Avi Schiffman (19) ze Seattlu, dojati těžkou situací ukrajinských uprchlíků, kteří se zoufale snaží uniknout ruskému bombardování v celé bývalé sovětské republice, využili své kódovací schopnosti k vytvoření webu UkraineTakeShelter.com během tří zběsilých dnů v roce začátkem března. Od té doby se na stránku zaregistrovalo více než 18 000 potenciálních hostitelů, kteří chtějí nabídnout pomoc uprchlíkům, kteří hledají shodu s hostiteli v preferovaných nebo vhodných lokalitách. Za poslední dny už zaznamenali Burstein a Schiffman 800 000 uživatelů.

„Slyšeli jsme nejrůznější úžasné příběhy o tom, jak se hostitelé a uprchlíci propojili po celém světě,“

řekl Burstein v rozhovoru na kampusu Harvardu.

 

Moderní byt 2+kk k pronájmu, Praha2 Vinohrady
Moderní byt 2+kk k pronájmu, Praha2 Vinohrady, Praha 2

Německo vypíná platformu darknet 

Němečtí vyšetřovatelé v úterý uzavřeli ruskojazyčné darknetové tržiště, které se podle nich specializovalo na obchod s drogami, a zabavili bitcoiny v hodnotě 23 milionů eur (25,3 milionu dolarů). Prokurátoři ve Frankfurtu označili platformu „Hydra Market“ za největší nelegální darknetový trh na světě. Řekli, že zabavili jeho serverovou infrastrukturu v Německu.

 

Detektiv, alkoholik nebo soudce? Švehlík slaví 50. narozeniny

Otevřít v galerii (2)
David Švehlík
David ŠvehlíkZdroj: Profimedia

Herec David Švehlík, který dnes slaví padesátiny, původně navštěvoval kněžský seminář, studoval filozofii, nakonec ale zvítězil zájem o divadlo a film. Začínal v Divadle Na zábradlí, kde měl několik let stálé angažmá, poté hostoval v řadě divadelních scén. Nyní je členem souboru Divadla Ungelt a současně je jedním z nejpopulárnějších televizních a filmových herců.

 

Většina studentů není na maturitu připravena

Většina studentů posledních ročníků středních škol se podle České středoškolské unie necítí být dostatečně připravena na maturity. Důvodem jsou hlavně dlouhodobé následky epidemie covidu-19 a stres, který s sebou přináší válečný konflikt na Ukrajině. ČTK to sdělil předseda ČSU Ondřej Nováček. Unie proto vyzvala vyučující, aby byli při nadcházejících zkouškách vůči studentům ohleduplní. Za ideální řešení by středoškoláci podle Nováčka považovali celkovou změnu formy závěrečné zkoušky. Návrh její podoby chce unie představit v následujících měsících.

 

Víte kdo dělá nejlepsí italský olivový olej? Sting!

Otevřít v galerii (2)
Sting a jeho žena
Sting a jeho ženaZdroj: Profimedia

Britský hudebník Sting a jeho manželka Trudie Stylerová získali v pondělí cenu kulinářského průvodce Gambero Rosso za nejlepší italský olivový olej. Ten vyrábí britský zpěvák na své farmě Il Palagio v Toskánsku. Informovala o tom agentura ANSA. Cenu Tre Foglie (Tři listy) dostali za odrůdu extra panenského olivového oleje, který má podle sedmdesátiletého zpěváka "jemně ovocnou a lehce kořeněnou chuť" a voní po "čerstvě posekané trávě, artyčocích a rozmarýnu". Sting za cenu italského kulinářského hodnotitele poděkoval a připomněl, že loňský rok byl obzvlášť obtížný. Jeho farma totiž vyprodukovala jen 100 litrů oleje.

 

NATO spolupracuje s OSN na vyšetřování válečných zločinů a Zelenskyj usiluje o norimberský tribunál

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj se zavázal stíhat obvinění z válečných zločinů proti ruským silám v okupovaných oblastech země. Zelenskyj v úterý vystoupil na mimořádném zasedání Rady bezpečnosti OSN a vyzval k vytvoření tribunálu v norimberském stylu, který by vyšetřoval a stíhal válečné zločiny na Ukrajině. OSN uvádí, že válka vytvořila více než 4,2 milionu ukrajinských uprchlíků, většinou starých lidí, žen a dětí.

 

Čína zavřela Shanghaj a cena ropy klesá

Ceny ropy včera mírně klesaly. Rostoucí obavy z poklesu poptávky kvůli nemoci covid-19 převážily nad obavami o další vývoj nabídky kvůli novým sankcím Spojených států a Evropské unie na Rusko za údajné válečné zločiny na Ukrajině. Možná, že když se zavře celá Čína, nebudeme muset čekat, až se naše vláda rozhoupe k nějakému konkrétnějšímu činu, než k jednání, která zatím nikam nevedou.

 

Prodej luxusního mezonetu 4 + 1, Praha
Prodej luxusního mezonetu 4 + 1, Praha, Praha 5

Peru zavádí zákaz vycházení

Peruánské hlavní město a hlavní přístav byly v úterý pod přísným zákazem vycházení, který vyhlásil prezident Pedro Castillo v reakci na někdy násilné protesty proti rostoucím cenám pohonných hmot a potravin. Překvapivý zákaz vycházení vyhlášený krátce před půlnocí způsobil, že hlavní dálnice a pouliční trhy byly téměř opuštěné a Peruánci se snažili najít způsob, jak se dostat do práce.

„Je to ostuda. Zažíváme hroznou ekonomickou situaci. Víte, co to znamená ztratit den? Musíme pracovat, abychom se najedli,“

řekl Juan Gutiérrez, 45letý otec čtyř dětí, který více než hodinu marně čekal na autobus, aby se mohl dostat do oděvní dílny, kde je placen od vykonané práce.

 

Ještě dávno předtím, než uvařil nejlepší olivový olej a byl „jen“ nejlepším muzikantem doby, Sting prohlásil:

„Svoje nejlepší věci dělám s námahou nebo ve zmatcích.“
 

Zdroj: bbc, profimedia, reuters, citáty.net, ceskenoviny, irozhlas, kryptomagazín, agentura AP

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze