Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče dál doskáče.

Ranní ptáče: Německý prezident dostal od Ukrajiny košem. Lamborghini už nebude mít jen auta. Pavel Nedvěd a konec v Juventusu?

Barbora Večeřová
13. dubna 2022
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Pavel Nedvěd nejspíš bude muset skončit v Juventusu, alespoń dočasně.

Další vyjádření solidarity se situací na Ukrajině nevyšlo. Tentokrát se do Kyjeva chtěl vydat německý prezident, Ukrajina by však raději na návštěvě viděla jiného Němce. Pozitivních zpráv je v současnosti opravdu málo. Neznámý pachatel střílel v metru v Brooklynu, policie mu je už na stopě. Na druhé straně světa se zase potýkají s ničivou přírodní katastrofou, která decimuje Filipíny. A Pavel Nedvěd se bude možná rozloučit s Juventusem. No, opravdu žádná sláva. Více ve středečním Ranním ptáčeti. 

Pavel Nedvěd má problém, možná bude muset skončit  

Bývalý český reprezentant a viceprezident fotbalového Juventusu nejspíš bude muset svoji činnost ve fotbalovém klubu alespoň na čas ukončit. Italské soudy to požadují na základě kauzy údajného falešného účetnictví fotbalového klubu, se kterým měl mít co dočinění i Nedvěd. Mělo by jít o 8 měsíců. Mnohem tvrdší tresty by ale měly postihnout sportovního ředitele a šéfy Juventusu a Neapole. Turínský klub měl vydávat faktury za neexistující služby a nepřiznávat některé okolnosti související s fungováním klubu investorům. 

 

Luxusní vila 5+kk na pronájem, Praha západ
Luxusní vila 5+kk na pronájem, Praha západ, Okolí Prahy

Střelba v brooklynském metru 

V newyorském Brooklynu se střílelo. Kolem dvaceti zraněných si vyžádala střelba v tamním metru. Útok se stal v ranní dopravní špičce, útočník si ve vagonu metra nejprve nasadil plynovou masku a odpálil dýmovnici, poté začal střílet do lidí kolem. Policie krátce poté řekla, že zná osobu spojenou se střelbou, kteráá by mohla být střelcem, který je na útěku. Jde o 62letého Franka Jamese. 

 

Ukrajina odmítla německého prezidenta

Německý prezident Frank-Walter Steinmeier chtěl podniknout cestu do Kyjeva za Zelenským, ten ho ale odmítl a místo toho pozval německého kancléře Olafa Scholze. Důvodem pro odmítnutí prezidentské návštěvy jsou jeho vazby na Rusko, udržoval například velmi blízké vztahy s ruským ministrem zahraničí Lavrovem. Na Ukrajinu se měl vydat společně s prezidenty Polska, Estonska, Litvy a Lotyšska. Podle slov jednoho z ukrajinských diplomatů o projevení solidarity a návštěvu německého prezidenta nestojí. 

„Všichni víme o Steinmeierových úzkých vazbách na Rusko, které jsou formovány mimo jiné Steinmeierovou formulí. Momentálně není v Kyjevě vítán. Uvidíme, jestli se to zase změní.”

řekl diplomat. 

Otevřít v galerii (1)
Německý prezident není na Ukrajině vítán.
Německý prezident není na Ukrajině vítán. Zdroj: Profimedia

Ničivá tropická bouře na Filipínách si vyžádala nejméně 58 obětí

Filipínám se přírodní katastrofy nevyhýbají, naopak. Ročně je zasáhne kolem dvaceti bouří. Nyní si tropická bouře Megi, která v neděli zasáhla Filipíny, si podle nejnovějších informací vyžádala téměř 60 obětí. Bouři doprovodily silné srážky, mnoho domů tak bylo zatopeno, řadu silnic nebylo možné projet a některá města byla se ocitla bez elektřiny. Silný déšť způsobil také sesuvy půdy. 

 

Temelín přeruší dodávky jaderného paliva z Ruska

Od roku 2024 budou do jaderné elektrárny Temelín dodávat americký WWestinghouse a francouzská Framatome. Momentálně je totiž Temelín zásoben dodávkami společnosti TVEL, která spadá do ruského státního holdingu Rosatom. Výběrové řízení probíhalo od roku 2020 a přihlásily se do něj tyto tři subjekty.

 

Lamborghini zaujal esport natolik, že představilo vlastní tým 

Italská značka luxusních aut míří do světa esportu. Lamborghini představilo vlastní esportový tým a tři závodníky, se kterými podepsalo profesionální smlouvu. Tento nový tým se poprvé pedstaví hned na mistrovství světa GT World Challenge Esports s hrou Assetto Corsa Competizione. Lamborghini rozhodně není první automobilkou, kterou pohltil svět esportu. Jeho kouzlu již dříve podlehli Aston Martin, Audi, BMW a další. 

Zdroje: ČTK, mam.cz, novinky,cz, nytimes.cz

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze