Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Vlakové neštěstí v Tchaj-wanu. Útok na Kapitol nepřežil policista. Odvážné silonky Jill Biden

Šárka Peková
03. dubna 2021
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Jill Biden

Velikonoční víkend je tu a s ním i aktuální zprávy! Vlakové neštěstí v Tchaj-wanu si vyžádalo 50 obětí a více než 150 zraněných. Útok na Kapitol nepřežil pobodaný policista, který byl členem Kapitolské policie 18 let. První dáma USA Jill Biden vystoupila z letadla v odvážných silonkách. Co na ně říkáte?

Útočník u Kapitolu zastřelen, pobodaný policista zemřel

Otevřít v galerii (5)
Budova Kapitolu
Budova KapitoluZdroj: Unsplash

Do bezpečnostních barikád poblíž sídla amerického Kongresu najelo v pátek auto. Po nárazu vystoupil řidič z auta a vyrazil s nožem směrem k policistům, kteří zahájili střelbu, při níž útočníka postřelili. Ten po převozu do nemocnice zemřel. Zraněním podlehl i policista William „Billy“ Evans, který byl během incidentu útočníkem pobodán. Byl členem Kapitolské policie 18 let.

Prodej luxusní vily 7+kk, Praha východ - 370m2
Prodej luxusní vily 7+kk, Praha východ - 370m2, Okolí Prahy

„S velmi, velmi těžkým srdcem oznamuji, že jeden z našich důstojníků podlehl svým zraněním. Udržujte, prosím, důstojníka Evanse a jeho rodinu ve svých myšlenkách a modlitbách,“

uvedla na konferenci úřadující náčelnice Kapitolské policie Yogananda Pittman.

Policejní šéf města uvedl, že útok se nejeví jako teroristický, bylo však zahájeno vyšetřování. Policie uzavřela několik přilehlých ulic a před budovou Kongresu se pohybuje zvýšený počet příslušníků bezpečnostních složek. Nad Kapitolem přelétává vrtulník.

Nehoda osobního vlaku v Tchaj-wanu zabila nejméně 50 lidí

Otevřít v galerii (5)
Vlakové neštěstí v Tchaj-wanu
Vlakové neštěstí v Tchaj-wanuZdroj: Profimedia.cz

Nejméně 50 lidí v pátek tragicky přišlo o život, když v tunelu na východě Tchaj-wanu vykolejil vlak, který přepravoval 490 lidí. Nejméně 156 lidí při nehodě utrpělo zranění. Podle místních úřadů jde o nejhorší železniční neštěstí, jaké se na tomto ostrově jižně od Číny kdy stalo.

Vlak tvořený osmi vagony, který cestoval do Tchaj-tungu, sjel v tunelu z kolejí. Vykolejení podle všeho způsobilo nákladní vozidlo, které sklouzlo ze svahu poblíž tunelu a narazilo do jedoucího vlaku. Vozidlo zřejmě nemělo zataženou ruční brzdu, nikdo v něm nebyl. Náraz způsobil, že se několik vagonů roztrhlo a narazilo do zdi tunelu.

„Bylo to jako nečekaně prudké trhnutí. Spadla jsem na podlahu. Vyrazili jsme okno, abychom mohli vyšplhat na střechu vlaku a dostat se pryč,"

uvedla jedna z cestujících.

Vláda již stanovila plán odškodnění pro každého cestujícího. Tchajwanský premiér Su Čen-čchang rovněž oznámil, že správa železnic dostane za úkol okamžitě zkontrolovat okolí tratí, aby se zabránilo něčemu podobnému do budoucna. Prezidentka Cchaj Jing-wen vyjádřila rodinám obětí soustrast. Kondolence poslala na Tchaj-wan Čína, která tento ostrovní stát považuje za svoji vzbouřenou provincii.

Americké úřady vyzvedly vrak helikoptéry, v níž zahynul Kellner

Otevřít v galerii (5)
Zesnulý miliardář Petr Kellner
Zesnulý miliardář Petr KellnerZdroj: Profimedia.cz

Americký Národní úřad pro bezpečnost v dopravě (NTSB) vyzvedl na Aljašce vrak vrtulníku, v němž minulou sobotu večer zahynul český miliardář Petr Kellner spolu s dalšími čtyřmi lidmi na palubě. Vrak, který byl nalezen na ledovci Knik, je zpátky v městečku Palmer na bezpečném místě.

„Přijede tým šesti až osmi lidí, kteří budou nejdřív pracovat na vraku a podnikat další činnosti během příštího týdne,“

uvedl regionální šéf NTSB Clint Johnson

Johnson současně veřejnost ujistil, že všichni experti vrak zdokumentují a podrobně prozkoumají, aby odhalili případné vady nebo mechanické problémy, které by vedly k nehodě.

Podle vyšetřovatelů měl být vrtulník 3 až 4,5 metru pod potřebnou úrovní a místo přistání narazil ve výšce 1828 metrů do skalního masivu. Helikoptéra se po nárazu do skály skutálela asi 244 až 274 metrů po svahu dolů. Vyšetřování týmu NTSB by mohlo přinést také odpovědi na otázku, proč byli záchranáři upozorněni na nezvěstný stroj až dvě hodiny poté, co helikoptéra společnosti Soloy Helicopters přestala vysílat satelitní trasovací signál.

Pozor na podvodné e-maily o zablokování platební karty

Otevřít v galerii (5)
Muž u notebooku s platební kartou
Muž u notebooku s platební kartouZdroj: Unsplash/@rupixen

Počítačoví piráti stále hledají nové způsoby, jak se dostat lidem na účet. V jednom z posledních zachycených spamů se útočníci vydávají za bankéře a tvrdí příjemcům podvodného e-mailu, že jejich platební karta byla zablokována. Jak poznat, že se jedná o podvod?

Většinou se v podvodných e-mailech objeví pravopisná chyba. V tomto posledně zachyceném podvodu se objevuje pouze jedna ve větě „Váš platební karta byla z bezpečnostních důvodů zablokována.“, jinak je celý text psán velmi důvěryhodně.

„Náš bezpečnostní systém detekoval podezřelé pokusy o platby z neznámého zařízení. Vaše karta byla dočasně zablokována. K odblokování vaší platební karty navštivte pobočku nebo pokračujte na ověřovací postup kliknutím na tlačítko níže,“

pokračují hackeři v podvodné zprávě.

Kromě zmiňované pravopisné chyby může být dalším vodítkem, že jde o podvod, nesprávná adresa odesílatele v nevyžádaném e-mailu. Pokud si toho uživatelé nevšimnou a data na falešných stránkách vyplní, musí co nejrychleji kontaktovat svou banku a zablokovat platební kartu. Samozřejmostí by měla být i změna hesla.

Jill Biden předvedla odvážné silonky

Otevřít v galerii (5)
Odvážné silonky Jill Biden
Odvážné silonky Jill BidenZdroj: Profimedia.cz

Usedlost v šatníku první dámy Spojených států amerických Jill Biden nenajdete. To dokazuje i fakt, že při svém návratu z návštěvy Kalifornie vystoupila z letadla v černém modelu doplněným vzorovanými silonkami, které byly sice odvážné, ale šmrncovní.

Je nutné podotknout, že na svůj věk (69 let) vypadá velmi dobře a postavu by jí leckterá mladice mohla závidět. Jill Biden je zvyklá pohybovat se na veřejnosti a svůj pověstný osobitý styl si vymazluje k dokonalosti. Její předchůdkyně Melania Trump byla považována za módní ikonu, ale Jill Biden rozhodně není pozadu. Souhlasíte?

To by bylo pro dnešní ráno vše. Přejeme vám příjemnou sobotu plnou optimismu. Aneb jak kdysi řekla francouzská módní návrhářka Coco Chanel:

„Žijete jenom jednou. Tak by to měla být zábava.“

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze