Top hledané
Výsledky (0)
Podle izraelského premiéra může být budoucí nastavení vztahů mezi Izraelem a Palestinci výsledkem jedině „přímých jednání mezi stranami bez předběžných podmínek"

Ranní ptáče: Netanjahu nechce přistoupit na ústupky Palestincům. Venezuela ruší činnost OSN v zemi

Radek Polák
16. února 2024
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Izraelský premiér je neústupný

Poté, co premiér Netanjahu mluvil zhruba 40 minut po telefonu s americkým prezidentem Bidenem, zveřejnil na sociálních sítích svůj příspěvek, v němž zmiňuje, že „Izrael kategoricky odmítá mezinárodní diktáty ohledně trvalého urovnání s Palestinci". Venezuela nařídila místní Organizaci spojených národů pro lidská práva pozastavit činnost a obvinila úřad, že napomáhá místní opozici.

Izrael odmítá diktáty ohledně vztahů s Palestinci

Izrael odmítá diktáty ze zahraničí ohledně trvalého urovnání vztahů s Palestinci, jak uvedl izraelský premiér Benjamin Netanjahu. Šéf izraelské vlády svůj příspěvek na sociální síti X podle izraelských médií zveřejnil krátce po telefonátu s americkým prezidentem Joem Bidenem. Ten vyzval Netanjahua, aby se vojenská operace izraelské armády nerozšířila na Rafáh, dokud nebude zaručena bezpečnost civilistů. Netanjahu také dodal, že odmítá jednostranné uznání palestinského státu. Takový krok by totiž chápal po útocích ze 7. října jako velkou odměnu pro teroristy. Krok by podle šéfa izraelské vlády mohl znemožnit dojednání mírové dohody v budoucnosti, napsal server Ceskenoviny.cz.

Venezuela zastavuje činnost tamního úřadu OSN

Venezuela nařídila místní Organizaci spojených národů pro lidská práva pozastavit činnost a dala jejím zaměstnancům 72 hodin na opuštění země. Obvinila je z podpory tamní opozice. Tento krok přišel dva dny poté, co OSN vyjádřila „hluboké znepokojení“ nad zadržením prominentní aktivistky za práva Rocia San Miguela a vyzvala k jejímu „okamžitému propuštění“. Žalobci ji obvinili z účasti na posledním údajném spiknutí s cílem zavraždit prezidenta Nicoláse Madura, o kterém vláda prohlásila, že je podporována Spojenými státy. Tamní úřady v lednu uvedly, že odhalily pět plánů na atentát na Madura, do nichž byli zapojeni aktivisté, novináři a vojáci, informovala Al Jazeera.

Prodej novostavby 5kk, Praha 10 – 178
Prodej novostavby 5kk, Praha 10 – 178, Praha 10
Otevřít v galerii (2)
Venezuela brání svého diktátora
Venezuela brání svého diktátoraZdroj: Pixabay

Pro muslimy v Británii budou důležité postoje k válce v Gaze

Hlas Labouristické straně v příštích parlamentních volbách v Británii hodlá dát v Londýně jen 60 procent těch muslimů, kteří ji volili v roce 2019. Vyplývá to z průzkumu agentury Survation. Průzkum rovněž ale zjistil, že pro až 85 procent muslimů v Británii bude v příštích volbách důležité nebo velmi důležité, jak se politické strany postaví ke konfliktu mezi Palestinci a Izraelem. Muslimů v Británii podle údajů z roku 2021 žije necelých 3,9 milionu, tedy 6,5 procenta populace, uvedly Ceskenoviny.cz.

Otevřít v galerii (2)
Muslimové mají na dění v Británii relativně velký vliv
Muslimové mají na dění v Británii relativně velký vlivZdroj: Pixabay

Ben Affleck inspiroval nové album Jennifer Lopez

Herečka, zpěvačka a módní návrhářka Jennifer Lopez ohlásila podle agentury AP nový film „This is Me…Now: A Love Story“ a současně i stejnojmenné album. To bude provázet turné, po více než 30 amerických městech. 65minutový hudební film, který si sama financovala, ztvárňuje umělkyni jako beznadějnou romantičku hledající lásku. Ve filmu dále hrají Jane Fondová, Keke Palmer a rapper Post Malone. Lopez, které je 54 let, uvedla, že její deváté studiové album a doprovodný film byly výsledkem náhlého výbuchu inspirace, jehož velkou část připisuje znovu vzplanutému románku a manželství s režisérem a hercem Benem Affleckem.

 

Zdroje: Ceskenoviny.cz, Al Jazeera, AP

 

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze