Top hledané
Výsledky (0)
Podmínky příměří Hamásu izraelský premiér odmítl.

Ranní ptáče: Netanjahu odmítl příměří a trvá na totálním vítězství. Na měsíci Saturnu zvaném "Hvězda smrti" může být voda

Radim Červenka
08. února 2024
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Anthony Blinken a Benjamin Netanjahu

Benjamin Netanjahu se postavil proti příměří s Hamásem v Pásmu Gazy s vidinou brzkého úplného vítězství Izraele. Na tzv. "Hvězdě smrti" by se podle posledních zjištění vědců z NASA mohla nacházet voda v podpovrchovém oceánu. Ruská ekonomika se vypotácela z hluboké krize způsobené sankcemi Evropských zemí. Během natáčení seriálu pro streamovací platformu Disney+ došlo k smrtelnému zranění jednoho z členů filmového štábu.

K příměří v Gaze nevedla ani návštěva amerického ministra zahraničí

Premiér Netanjahu prohlásil, že totální vítězství nad Hamásem v Gaze už je nadosah. Ztroskotalo tak jednání o příměří. Izraelci se podle jejich vládních představitelů nesmíří s ničím jiným než s totální likvidací Hamásu. Vojenský tlak pak povede i k osvobození rukojmí zajatých Hamásem. S Netanjahuem se v izraeli v této věci sešel i americký ministr zahraničí Anthony Blinken.

Hamás navrhl příměří v Gaze na čtyři a půl měsíce, během nichž by se osvobodila všechna rukojmí, Izrael by stáhl své jednotky z pásma Gazy a bylo by dosaženo dohody o ukončení války. Navržené řešení však izraelskou vládu nemotivuje k ukončení vojenských operací, informovala agentura Reuters.

Prodej luxusního mezonetu 3+kk se střešní
Prodej luxusního mezonetu 3+kk se střešní, Praha 5

Na "Hvězdě smrti" by mohla být voda

Jeden ze Saturnových měsíců byl pojmenován podle slavné filmové série George Lucase Hvězdné války, jelikož připomíná jednu z důležitých rekvizit filmu. Podle aktuálních pozorování vědců z NASA by se mohla na tomto měsíci nacházet voda.

Konkrétně se jedná o podzemní oceán ukrytý pod zamrzlým povrchem měsíce přibližně 20 až 30 kilometrů. Množství vody na měsíci se podle odhadů vědců pohybuje v rozsahu 1,2% až 1,4% množství vody na planetě Zemi. I tak se jedná podle vědců o jedno z nejméně pravděpodobných míst, kde by se voda mohla nacházet, napsala agentura AP.

Otevřít v galerii (2)
Hvězda smrti
Hvězda smrtiZdroj: Pixabay

Vojenské hospodářství Ruska se dostalo do růstu

Ruská ekonomika se v roce 2022 prudce odrazila ode dna a vymanila se z červených čísel, jak ukázaly středeční roční údaje. Tento růst je ovšem do značné míry závislý na státem financované výrobě zbraní a munice. Maskuje tak problémy, které brání zlepšení životní úrovně obyčejných Rusů. Příčinou obratu je však pouze masivní státní investování do výroby vojenských zařízení.

Prezident Vladimir Putin, který se v březnu uchází o znovuzvolení, prohlásil, že ekonomika se rozvíjí a má dostatečné bezpečnostní rezervy, aby umožnila Rusku úspěšně se odklonit od Západu uprostřed sankcí uvalených kvůli válce na Ukrajině, napsala o situaci v Rusku agentura Reuters.

Otevřít v galerii (2)
Moskva
MoskvaZdroj: Pixabay

Během natáčení marvelovky došlo k úmrtí v natáčecím štábu

Natáčení nového seriálu z komiksového univerza vydavatelství Marvel pod názvem "Wonder Man" doprovodila tragická událost. Jeden z technických pracovníků filmového štábu spadl z trámu postavené konstrukce a pád z několikametrové výšky nepřežil.

Nehodu vyšetřuje policie a aktuálně nepodezírá nikoho z ostatních členů štábu z cizího zavinění. Seriál se natáčí podle komiksových příběhů z 60. let a bude k vidění na streamovací platformě Disney+. Oficiální datum premiéry ještě nebylo stanoveno, uvedla na svém webu TV stanice CNN.

Zdroje: reuters.com, apnews.com, cnn.com

 

.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze