Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Netflix natáčí o životě Britney Spears. WHO vyšetřuje v Číně. Pokémon chystá pompézní oslavy

Lukáš Bilinec
15. února 2021
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Zpěvačka Britney Spears na premiéře filmu v roce 2019

Chystaný dokument o životě Britney Spears by měl potěšit všechny konspirační teoretiky. České OSVČ dnes možná potěší vládní kabinet Andreje Babiše, který bude jednat o navýšení denní výše kompenzačního bonusu. A věděli jste, kdo bude hlavní hvězdou Pokémon koncertu?

Vyšetřování WHO ve Wu-chanu přináší šokující výsledky

Otevřít v galerii (5)
Wu-chan, nejlidnatější město ve střední Číně
Wu-chan, nejlidnatější město ve střední ČíněZdroj: Unsplash.com/macauphotoagency

Hlavní město čínské provincie Chu-pej bylo se svou populací přes 11 milionů lidí ideálním místem pro začátek rozšíření koronaviru na konci roku 2019. Po dlouhých měsících od propuknutí světové pandemie se konečně do města dostal i dostatečně velký tým vyšetřovatelů ze Světové zdravotnické organizace (WHO). Jejich první výsledky jsou velmi překvapivé. 

"Virus se v prosinci 2019 už ve Wu-chanu široce šířil, což je nové zjištění,"

řekl v rozhovoru pro CNN vedoucí vyšetřovatel této mise, Peter Ben Embarek. V prosinci předloňského roku už po Wu-chanu kolovala více než desítka různých mutací tohoto viru. Historicky první pacient, označený Čínou 8. prosince 2019, také nemá žádnou historii cestování, a tak se musel nakazit přímo ve městě. V prosinci 2019 už je prý zpětně dodatováno skoro 200 případů. WHO by se ráda dostala k tisícům vzorkům krve z města, které jim však Čína prozatím nedovolila prozkoumat. 

Dnes bude vláda řešit kompenzační bonus

Otevřít v galerii (5)
Český premiér Andrej Babiš
Český premiér Andrej BabišZdroj: Ladislav Křivan / MAFRA / Profimedia.cz

Vláda premiéra Andreje Babiše bude dnes řešit zvýšení kompenzačního bonusu. Ten dostávají OSVČ kvůli opatřením vlády v souvislosti s pandemickou situací. Jeho denní výše by se mohla zvýšit z dosavadních 500 Kč až na 1000 korun. Podle návrhu ministerstva financí by navíc toto zvýšení mohlo být účinné zpětně již od 1. února a kompenzační bonus by nově nemusel být spjat s nouzovým stavem. Vládní činitelé za sebou mají dlouhé víkendové jednání s hejtmany, kteří nakonec včera odpoledne zažádali o vyhlášení nového nouzového stavu na nejbližších čtrnáct dní. Od vlády za něj mají přislíbeno přijetí nového pandemického zákona, který by měl nouzový stav na konci února nahradit. 

Luxusní byt na prodej na Praha 9 - 45m
Luxusní byt na prodej na Praha 9 - 45m, Praha 9

Po smrti Dalajlámy může nastat náboženská krize

Otevřít v galerii (5)
Dalai Lama
Dalai LamaZdroj: Profimedia.cz

Před deseti lety si 14. tibetský dalajláma Tändzin Gjamccho stanovil významný termín. V devadesáti letech by se měl rozhodnout o své reinkarnaci. Po neúspěšné vzpouře proti čínské okupaci Tibetu v roce 1959 uprchl dalajláma do Indie, kde založil exilovou vládu. Původně doufal, že jeho exil bude dočasný, ale v současnou chvíli je jeho návrat do vlasti velice nepravděpodobný. A to i přesto, že dalajláma stále opakuje, že neusiluje o odtržení Tibetu od Číny, chce jen dostatečnou míru autonomie. Proto se nyní zdá, že by mohl svého nástupce, 15. dalajlámu, vybrat v Indii. Dokonce se spekuluje o tom, že by jeho nástupcem mohla být žena. Toho chce využít Čína a vybrat v Tibetu nového dalajlámu, který bude podporovat myšlenku úplné čínské kontroly Tibetu. 

"Tibeťané ale nikdy nepřijmou Dalajlámu, jmenovaného čínskou komunistickou stranou,"

řekl Tenzin Tseten, vědecký pracovník v tibetském politickém institutu se sídlem v Dharamsale.

Netflix točí dokument o Britney Spears

Otevřít v galerii (5)
Americká zpěvačka Britney Spears
Americká zpěvačka Britney SpearsZdroj: Profimedia.cz

Jen pár dnů po vydání dokumentu Framing Britney Spears, který zrežírovala Samantha Stark a jehož distributorem je platforma Hulu, se do šílenství okolo bývalé popové princezny připojuje i Netflix. Ten využívá toho, že je v posledních měsících okolo života popové zpěvačky pořádně rušno. Fanoušci si totiž myslí, že je se svým mladým partnerem proti své vůli, a ten spolupracuje s jejím otcem. Britney je už od svého zhroucení v roce 2008 považována za svéprávnou. Jejím opatrovníkem je celých třináct let její otec, kse kterým má popová hvězda velmi komplikovaný vztah. Filmařka Erin Lee Car, která se specializuje na dokumentární filmy o skutečném zločinu, na tuto vlnu naskakuje a podle všech zpráv by měl její dokumentární film na Netflixu tyto spekulace jen přiživit a potěšit fanoušky, kteří jsou zastánci nejrůznějších konspiračních teorií. Přesné datum vydání zatím není známo. 

Pokémon chystá koncert ke svým 25. narozeninám

Otevřít v galerii (5)
Pokémon a Post Malone
Pokémon a Post MaloneZdroj: archiv Pokémon

Společnost Pokémon Company oznámila, že hlavní hvězdou virtuálního koncertu ke 25. výročí uvedení her Pokémon Red a Pokémon Green v Japonsku bude Post Malone. Pětadvacetiletý americký rapper a zpěvák má na svém kontě hity jako rockstar nebo Circles. Trailer, který společnost zveřejnila na YouTube nebo na Twitchi je velmi povedený a fanoušci už se nemohou dočkat 27. února, kdy se koncert ke čtvrtstoletí fenoménu Pokémon uskuteční. To navíc není ještě ani zdaleka vše. Pokémon rozjíždí spolupráci P25 Music s vydavatelstvím Universal Music Group. Mezi spolupracujícími hvězdami by měla být i Katy Perry. Během tohoto roku by měl být na Netflixu celosvětově dostupný film Pokémon The Movie: Secrets of Jungle. Již na konci loňského roku si tento animovaný svět připsal další velké vítězství, když hry Pokémon Sword a Pokémon Shield pro herní konzoli Nintendo Switch zbořily všechny předchozí rekordy a za první týden se jich prodalo více než 6 milionů kopií.

To je od nás pro pondělní ráno vše. Věříme, že do pracovního týdne vykročíte pravou nohou a každý jeho den bude stát za to. Nezapomínejte, že štěstí je jen ve vaší hlavě. Máme pro vás k zamyšlení citát francouzského spisovatele Francoise de La Rochefourcaulda:

"Nevynakládáme tolik úsilí na to, abychom byli šťastni, jako na to, aby si to o nás lidé mysleli."

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze