Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Jacksonův Neverland změnil majitele. Papež přednesl vánoční poselství. Japonsko touží po ekologii

Lukáš Bilinec
25. prosince 2020
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Král popu Michael Jackson

Po dlouhých letech se podařilo prodat ranč Michaela Jacksona. Uzavřít velký a kontroverzní obchod se ještě před svým odchodem z úřadu snaží také dosluhující americký prezident Donald Trump. A věděli jste, o jaké počítačové hře se v posledních týdnech nejvíce mluví?

Štědrovečerní mši ve Vatikánu mohlo sledovat jen 100 lidí

Otevřít v galerii (6)
Hlava katolické církve, papež František
Hlava katolické církve, papež FrantišekZdroj: Unsplash.com/ashwinv11

V bazilice svatého Petra ve Vatikánu sloužil papež František během Štědrého dne mši pro necelou stovku lidí. Běžně se půlnoční štědrovečerní mše účastní až 10 tisíc lidí a koná se v hlavní části Svatopetrského chrámu. Letos pandemie koronaviru pustila dovnitř jen necelé jedno procento věřících oproti předchozím rokům. Drtivá většina lidí navíc musela mít roušky. Argentinský rodák František během svého proslovu připomněl, že se Ježíš narodil jako chudý a osudem zkoušený vyděděnec. Vyzval k pomoci chudým a připomněl, že se na světě děje mnoho zbytečné nespravedlnosti. 

"Bůh přišel mezi nás v chudobě a v nouzi, aby nám řekl, že když budeme sloužit chudým, ukážeme mu svou lásku. Každý vyvrženec je Božím dítětem,"

řekla hlava katolické církve během Štědrovečerní mše, která se letos konala o několik hodin dříve než je obvyklé. 

Donald Trump chce dokončit lukrativní prodej zbraní

Otevřít v galerii (6)
Donald Trump při svém projevu
Donald Trump při svém projevuZdroj: Profimedia.cz

Obchod v hodnotě skoro 500 milionů dolarů (více než 10 miliard českých korun) touží dotáhnout ještě před odchodem z úřadu aktuální americký prezident Donald Trump. Jeho kritici muniční dohodu v posledních týdnech funkce označují za morálně pobuřující. Vládnoucí administrativa plánuje odsouhlasit prodej zbraní za 478 milionů dolarů Saudské Arábii. S odvoláním na dva nejmenované zdroje, obeznámené s případem, přišel s touto informací web Bloomberg. Ministerstvo zahraničí údajně oznámilo americkému kongresu, že se chystá vydat licenci na prodej naváděné rakety typu vzduch-země do Rijádu. Americký výrobce zbraní Raytheon Technologies Copr prodá Saúdům zbraně ihned po obdržení licence.

Prodej secesní vily, Praha východ - 609m
Prodej secesní vily, Praha východ - 609m, Okolí Prahy

Japonsko plánuje eliminovat benzinová vozidla

Otevřít v galerii (6)
Hlavní město Japonska Tokyo
Hlavní město Japonska TokyoZdroj: Freepik.com/tawatchai07

Asijská země plánuje úplné zastavení prodeje vozidel na benzínový pohon. Plány jsou skutečně ambiciózní a vláda na ně vyčlenila obří finance. Do roku 2030 by měla podporovat společnosti "zelenými investicemi" (daňovými úlevami a přímou finanční podporou) ve výši 870 miliard dolarů ročně (více než 18 bilionů českých korun). Strategie zaměřená na vodíkový a automobilový průmysl má eliminovat emise uhlíku do poloviny 21. století. Japonská vláda si dle svých slov uvědomuje alarmující situaci životního prostředí v zemi a zároveň věří, že by jí zaměření na ekologické investice mohlo pomoci nastartovat ekonomiku po pandemii nemoci COVID-19. Prvním cílem je do poloviny 30. let kompletně nahradit prodej vozidel na benzínový pohon elektrickými vozidly, včetně hybridních vozidel a automobilů na palivové články.

Panství Michaela Jacksona mění majitele

Otevřít v galerii (6)
Hvězda Michaela Jacksona
Hvězda Michaela JacksonaZdroj: Pixabay.com/RJA1988

Ranč, známý jako Neverland, o rozloze skoro 11 tisíc metrů čtverečních koupil miliardář Ron Burkle. Nemovitost se realitní agenti pokoušeli prodat dlouhé roky, podařilo se jim to až 11 let po smrti Krále popu. Panství prošlo mnohými změnami, včetně kompletní změny identity a jména, aby se odlepilo od své kontroverzí minulosti. Již za života Michaela Jacksona panovalo podezření, že na ranči docházelo ke zneužívání dětí. Nemovitost byla prodána po dlouhých pěti letech od uvedení na trh. Wall Street Journal uvádí, že cena byla 22 milionu dolarů (více než 470 milionů Kč), o poznání menší suma, než za jakou byl ranč před pěti lety poprvé nabízen. Zpočátku se ho realitní společnost pokoušela prodat za 100 milionů dolarů (více než 2 miliardy korun). Finální prodejní částka je však stále o 2,5 milionu dolarů větší, než za kolik toto sídlo Michael Jackson v roce 1987 koupil. Žil tu více než 15 let a vybudoval zde kino pro 50 lidí, zoo, vlak, či horskou dráhu. Nový název panství je Sycamore Valley Ranch. 

Hra Cyberpunk 2077 hlásí 13 milionů prodaných kopií

Otevřít v galerii (6)
Záběr z počítačové hry Cyberpunk 2077
Záběr z počítačové hry Cyberpunk 2077Zdroj: Cd Projekt Red Gaming

I přes velkou kontroverzi v posledních týdnech, se podařilo společnosti CD Projekt Red prodat více než 13 milionů kopií nové počítačové hry Cyberpunk 2077. Jde o údaj za všechny platformy. Předobjednávek bylo více než 8 milionů kusů a prodeje hry v prvních dnech po vydání vyletěly raketově nahoru. Velké rozčarování však přišlo velmi brzy po vydání, když se zjistilo, že na mnoha zařízeních obsahuje hra velké množství bugů a nedokonalostí. Aktuální údaj o prodejích přes 13 milionů kopií by již měl zahrnovat i velké množství vrácených licencí od nespokojených hráčů. Navzdory tomu, že se jedná o vskutku impozantní číslo, se hra dosud nedostala do vybrané společnosti TOP 50 nejprodávanějších her všech dob. Ke vstupu do tohoto žebříčku by potřebovala prodeje alespoň 19 milionů kopií.

Studio usilovně pracuje na vylepšení nedokonalostí a neustále vydává nové aktualizace, které hru zatraktivní. Úpravy hratelnosti i grafiky by do budoucna mohly podpořit další prodeje této dlouho očekávané hry. 

Ariana Grande poslala vánoční dárky do dětské nemocnice

Otevřít v galerii (6)
Americká zpěvačka Ariana Grande
Americká zpěvačka Ariana GrandeZdroj: Profimedia.cz

Sedmadvacetiletá zpěvačka opět ukázala, že má dobré srdce, a zahrála si na Santa Clause.  Spolu se svým snoubencem Daltonem Gomezem se rozhodli během vánočních svátků šířit pozitivní energii a lásku. Zaslali pacientům dětské nemocnice UCLA Mattel a jejich rodinám dárky z jejich seznamů vánočních přání. Zaměstnanci i pacienti nemocnice navíc dostali od slavného páru také pořádnou dávku jídla. 

"Naši pacienti jsou nadšení a zamilovaní. Hlavně fanoušci Ariany! Jsme vděční za všechny naše skvělé partnery, včetně Ariany Grande, kteří v posledních několika týdnech darovali tolik potřebných věcí. Ty vykouzlily úsměv na tvářích našich pacientů. Tato pandemie možná změnila způsob, jakým věci děláme, ale stále chceme jediné - zmírnit stres z hospitalizace a přinést radost našim dětem,"

uvedla v tiskovém prohlášení ředitelka programu Chase Child Life v dětské nemocnici UCLA Mattel, Kelli Carollová. 

Více zpráv pro vás v toto sváteční ráno nemáme. Užívejte si volných dnů ve společnosti vašich nejbližších. Už francouzský spisovatel André Maurois kdysi dávno věděl, že:

"Bez rodiny se člověk chvěje zimou v nekonečném vesmíru."

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze