Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Nicki Minaj zpochybňuje očkování. V Česku chybí pracovní síla. Zítra odletí turisté do vesmíru

Lukáš Bilinec
14. září 2021
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty čtení
Nicki Minaj v New Yorku v roce 2019

Krásné úterní ráno, milá ptáčata. I dnes pro vás máme bohatou porci aktuálních novinek. Nicki Minaj na Twitteru překvapila svým tvrzením, že očkování může způsobit impotenci. V Čechách jsou v současnosti stovky tisíc volných pracovních míst. A věděli jste, která vesmírná společnost se zítra večer chystá dopravit čtveřici turistů na oběžnou dráhu? To vše a mnoho dalšího se dozvíte v dnešním ranním přehledu. 

Putin se sešel v Moskvě s Assadem

Otevřít v galerii (8)
Ruský prezident Vladimir Putin
Ruský prezident Vladimir PutinZdroj: Profimedia

Ruský prezident Vladimir Putin se podle informace Kremlu včera sešel v Moskvě se svým syrským protějškem Basharem al-Assadem. Během setkání pogratuloval Putin syrskému prezidentovi k vítězství ve volbách. Řekl také, že podle jeho názoru jsou zahraniční síly, které jsou rozmístěny v Sýrii bez rozhodnutí OSN, překážkou na cestě ke konsolidaci země. Putin se s al-Assadem setkal již poněkolikáté. Oba prezidenti spolu dlouhodobě udržují dobré vztahy. 

Prodej funkcionalistické vily Praha - 360m
Prodej funkcionalistické vily Praha - 360m, Praha 8

Statisíce volných pracovních míst v Česku 

Otevřít v galerii (8)
Dělník na stavbě
Dělník na stavběZdroj: Pixabay/ Life-Of-Pix

Prakticky ve všech odvětvích v Čechách chybí pracovní síla. Na některých pozicích jde o zásadní nedostatek, který by v budoucnu mohl znamenat velké problémy. Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) uvedlo v srpnu, že prostřednictvím úřadů práce nabízí více než 360 tisíc volných míst. Nejvíce nabízených pozic je z oblasti výroby a stavebnictví. Jen pomocných dělníků v současnosti firmy hledají přes 35 tisíc. Skoro 300 tisíc otevřených pozic je vhodných pro lidi s nižším vzděláním. 

Zdvojnásobil se počet dnů, kdy je extrémní teplo

Otevřít v galerii (8)
Chlapec se osvěžuje během horkého počasí
Chlapec se osvěžuje během horkého počasíZdroj: Unsplash/ MI PHAM

Za poslední dekádu se podle globální analýzy BBC zdvojnásobil každoroční počet extrémně horkých dnů, kdy teplota dosáhne na magickou hranici 50 stupňů Celsia. Nyní se také tyto brutální teplotní extrémy vyskytují ve více oblastech světa než dříve. Představují bezprecedentní výzvy pro lidské zdraví a způsob života, na který jsou lidé v daných oblastech zvyklí. V letech 1980 až 2009 bylo takových dnů v roce zhruba 14, mezi lety 2010 až 2019 už takových extrémních dnů bylo 26. Podle odborníků je již jisté, že za nárůstem z velké části stojí spalování fosilních paliv. 

Politici v Praze debatovali na akci Greenpeace

Otevřít v galerii (8)
Předseda Pirátů Ivan Bartoš
Předseda Pirátů Ivan BartošZdroj: Petr Hloušek / Právo / Profimedia

Čtyři politici debatovali v pražském Divadle Archa. Pozvání organizace Greenpeace přijali šéf Pirátů Ivan Bartoš, ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD), předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová a Magdalena Davis ze Strany Zelených. Všichni až na zástupkyni Zelených se shodli na tom, že je potřeba pokračovat v jaderné energetice. Všichni se shodli na tom, že plyn je pouze provizorním řešením. Velkým tématem byl i zákaz spalovacích motorů a elektromobilita. Lubomír Zaorálek vyjádřil názor, že na dostatek elektromobilů pro obyvatelstvo nemáme u nás dost elektřiny. Předseda Pirátů Bartoš upozornil, že společný evropský postup k uhlíkové neutralitě vláda plní asi jen na 10 procent.

Nicki Minaj zpochybňuje bezpečnost vakcín

Otevřít v galerii (8)
Rapperka a zpěvačka Nicki Minaj
Rapperka a zpěvačka Nicki Minaj Zdroj: Profimedia

Osmatřicetiletá Nicki Minaj způsobila poprask svým tweetem. Vysvětlovala v něm totiž, že se letos nezúčastnila Met Gala kvůli obavám z očkování. Rodačka z Trinidadu a Tobaga tvrdí, že kamarád jejího bratrance se po očkování stal impotentním a jeho snoubenka zrušila přípravy jejich svatby. Zároveň Nicki vyzvala všechny, aby se chránili rouškami a dodala, že pokud se ona sama někdy nechá očkovat, tak to určitě nebude proto, aby se mohla zúčastnit nějaké akce. 

"Ujistěte se, že vám vyhovuje vaše rozhodnutí o očkování, nenechte se šikanovat,"

napsala slavná rapperka a zpěvačka na svůj Twitter. Podle lékařského experta Dr. Leana Wen však impotence nepatří mezi možné vedlejší účinky podání vakcíny proti koronaviru. 

SpaceX už zítra vyšle do vesmíru turisty

Otevřít v galerii (8)
Zkušební start SpaceX Falcon Heavy
Zkušební start SpaceX Falcon HeavyZdroj: Unsplash/ SpaceX

Doslova a do písmene vesmírné turisty už zítra večer vyšle do vesmíru společnost SpaceX. Miliardář Jared Isaacman si vloni zarezervoval celou kapsli Crew Dragon a vybral si tři spolucestující. Nikdo z lidí na palubě není profesionální astronaut. Půjde o první zcela soukromou misi na oběžnou dráhu. Mise je nazvaná Inspirace 4 a výtěžek z letenek jde na sbírku pro dětskou nemocnici St. Jude. Cíl této mise je o 80 mil výše než Mezinárodní vesmírná stanice (ISS). Na oběžné dráze uvidí Zemi dvěma okny a novou skleněnou kopulí, která byla přidána do horní části kapsle. Návrat zpátky do atmosféry naší planety je naplánován po třech dnech. 

Nike a Paris Saint-Germain představují novou kolekci

Otevřít v galerii (8)
Brazilský fotbalista Neymar v nové kolekci PSG
Brazilský fotbalista Neymar v nové kolekci PSGZdroj: PSG Fashion

Na francouzský fotbalový klub Paris Saint-Germain (PSG) jsou v posledních týdnech po příchodu hvězdného argentinského fotbalisty Lionela Messiho upřeny pohledy celého sportovního světa. Nyní klub představuje svou novou kolekci ve spolupráci s Nike. Fanoušci módy a sportu se mohou těšit na zajímavě a kvalitně provedené designové kousky. V kolekci nechybí bundy, trika, nebo tepláky. Mezi modely, které společnost nafotila v rámci promo photoshootu, nechybí ani jedna z největších hvězd PSG, Brazilec Neymar. 

Disney odtajnil datum premiéry Malé mořské víly

Otevřít v galerii (8)
Malá mořská víla v Disney Worldu
Malá mořská víla v Disney WorlduZdroj: Pixabay/ Peridotmaize

Legendární pohádka o víle z oceánů Ariel dostane své hrané provedení. S fantastickou zprávou pro všechny milovníky podmořského příběhu, který se stal jednou z nejoblíbenějších pohádek na světě, přišel Disney už před koronavirovou pandemií. Vir však zpozdil, stejně jako u mnoha jiných filmových projektů, natáčení snímku. Nyní se však konečně Disney rozhoupal a přišel s oficiálním datem premiéry - 26. května 2023. Nějakou dobu si tak ještě počkáme, ale už teď se můžeme těšit na fenomenální příběh s Halle Bailey, Daveedem Diggsem, Melissou McCarthy a Javierem Bardemem v hlavních rolích. 

To je od nás pro úterní ráno skoro vše. Správně už čekáte na další inspirativní citát. Stručný a jasný vzkaz od amerického spisovatele Charlese Bukowskiho zní:

"Nauč se vyhrávat, prohrát umí každý blbec."

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze