Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Nicki Minaj zveřejnila fotku syna. Bitcoin dosáhl historického maxima. Lyžaře vystřídali sáňkaři

Kateřina Ostrejšová
03. ledna 2021
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Nicki Minaj

Americká rapperka Nicki Minaj po třech měsících konečně zveřejnila fotku svého syna. Digitální měna Bitcoin dosáhla na částku 670 tisíc korun. Lyžařské areály v Česku jsou sice zavřené, nasněženého sněhu na svahách však využily rodiny s dětma. 

Indická vakcína schválena odborníky na drogy  

Otevřít v galerii (5)
Lékařka s vakcínou.
Lékařka s vakcínou. Zdroj: Freepik.com

Indický drogový regulační úřad včera doporučil použití lokálně vyvinuté vakcíny proti koronaviru nazvané COVAXIN, která by měla být záložním zdroje vakcíny z Oxfordu AstraZeneca. COVAXIN byl vyvinut společností Bharat Biotech se sídlem v Hyderabadu, s podporou státní indické rady lékařského výzkumu (ICMR). 

První pokusy této vakcíny na lidech byly schváleny loni v červnu. Po měsících úspěšného testování projevilo už v říjnu zájem o vakcínu prvních deset zemí. Ještě však zbývalo schválení přípravku COVAXIN pro nouzové použití, což se stalo 7. prosince.  

Bharat Biotech uvádí, že přijal 23 000 dobrovolníků ze svého cíle 26 000 pro testování COVAXINU v Indii. Jedná se tak o největší studii prováděnou pro jakoukoli vakcínu v Indii. 

Sáňkaři nám dělají paseku, zní se skiareálů 

Otevřít v galerii (5)
Rodina si užívá na sněhu.
Rodina si užívá na sněhu. Zdroj: Freepik.com

Vláda sice zakázala provoz skiareálů, jenže namísto lyžařů se na svahy vrhli sáňkaři. Většinou běhají po nasněženém umělém sněhu a nanášejí na něj bláto. S tím samozřejmě nesouhlasí provozovatelé, kteří přicházejí o velké peníze na jízdném a další peníze budou muset zaplatit za uvedení sjezdovek do původního stavu.  

Lyžaře tak vystřídaly rodiny s dětmi, které si užívají sníh, který mimo svahy nikde jinde není.  

"Chápeme, že být zavření s dětmi přes svátky doma je hrozné, a přijde mi nesmyslné dětem odepřít aspoň radost ze sněhu. Bohužel to s sebou ale nese i negativní dopady," 

řekl ČTK správce lyžařského areálu František Jílek.

Prodej luxusní vily, Praha 4- 522m
Prodej luxusní vily, Praha 4- 522m, Praha 4

Nicki Minaj odhalila první fotografie tříměsíčního syna  

Otevřít v galerii (5)
Nicki Minaj
Nicki MinajZdroj: Profimedia.cz

Nicki Minaj poprvé sdílela plné fotografie svého tříměsíčního syna. Americká rapperka tak dala světu první záblesk sérií fotografií zveřejněných na jejím instagramovém účtu. Osmatřicetiletá Minaj děkovala svým fanouškům za jejich lásku a podporu po celou dobu její cesty, kterou nazvala “nejvíce naplňující prací”,  

„Stát se matkou je zdaleka ta nejplnější práce, jakou jsem kdy dostala. Posílám lásku všem matkám superhrdinkám. Obejmutí všem ženám, které byly v této náročné době těhotné,“ 

napsala Minaj k fotce. Fotografie syna, jehož jméno nebylo zatím zveřejněno, ukazovaly, že má na sobě Fendi, Burberry anebo Versace spolu s dalšími luxusními předměty. Minaj a její manžel Kenneth Petty oznámili těhotenství v červenci poté, co měli 21. října 2019 svatbu. 

Britská vláda pod tlakem na uzavření základních škol 

Otevřít v galerii (5)
Boris Johnson
Boris JohnsonZdroj: Profimedia.cz

Britská vláda je pod rostoucím tlakem, aby upustila od plánů na znovuotevření většiny základních škol v Anglii. V týdnu vláda oznámila, že většina základních škol bude otevřena podle plánu 4. ledna, zatímco začátek semestru pro děti středních škol bude 11. ledna pro žáky skládající zkoušky a 18. ledna pro ostatní. Národní asociace ředitelů v sobotu uvedla, že nařídila právníkům, aby napsali vládě s požadavkem, aby zveřejnila údaje, které stojí za jejím rozhodnutím znovuotevřít školy. 

Národní vzdělávací unie vyzvala vládu, aby v prvních týdnech měsíce přesunula učení online na všechny základní školy v Anglii. Rovněž vydala doporučení svým členům, aby jim připomněla jejich zákonné právo nemuset pracovat v nebezpečném prostředí. 

Vláda premiéra Borise Johnsona byla kritizována za časté zvraty během pandemie, včetně udělování školních známek bez zkoušek během první vlny. Začátkem tohoto týdne uvedl ministr školství Gavin Williamson ve svém prohlášení, že většina základních škol v Anglii bude otevřena podle plánu v pondělí 4. ledna. O několik dní později oznámil, že během prvních lednových týdnů zůstanou všechny londýnské základní školy zavřené. Zmatek britské vlády je tak znovu tady.  

Bitcoin dosáhl historické hranice  

Otevřít v galerii (5)
Muž drží v ruce minci.
Muž drží v ruce minci.Zdroj: Freepik.com

Digitální měna Bitcoin láme rekordy. Dosáhl částky téměř 670 tisíc korun, přičemž za posledních sedm dní mu cena stoupla o 15,5 %. Celkově v roce 2020 Bitcoin stoupl na ceně o 300 %, přičemž až 50 % získal jen během prosince. Někteří to totiž považují za bezpečný krok během pandemie koronaviru.  

Tato kryptoměna existuje přitom pouhých deset let, v roce 2010 zaznamenala nárůst poptávky ze strany větších amerických investorů s potenciálem rychlých zisků a očekáváním, že se stane hlavním platebním proudem.  

"Lidé už roky neustále ztrácejí víru ve své vládní měny a měnová politika vyplývající z ekonomického dopadu koronaviru tento pokles pouze urychlila," 

uvedl spoluzakladatel bitcoinového projektu Chainlink. 

Přejeme vám krásnou první lednovou neděli. Užívejte si ji plnými doušky, jak by to dělal i Karel Čapek, který řekl: 

“Na světě nejsou nejkrásnější věci, ale okamžiky.” 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze