Top hledané
Výsledky (0)
Spojené státy podpoří Ukrajinu další pomocí

Ranní ptáče: Nikdy nezůstanete sami, slíbila Amerika Zelenskému. Ledeckou zvolili nejlepším českým sportovcem

Radek Polák
22. prosince 2022
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Biden uvítal v Americe Zelenského

Americký prezident Joe Biden ujistil Volodymyra Zelenského, že Spojené státy jeho zemi nadále podporují. Ovace vestoje pak ukrajinský prezident sklidil v americkém Kongresu. Snowboardistka a lyžařka Ester Ledecká byla vyhlášena nejlepší domácí sportovkyní.

Zelenskému tleskal Kongres vestoje

Spojené státy budou Ukrajinu, která čelí brutálnímu útoku Ruska, podporovat tak dlouho, jak to bude potřeba, slíbil při návštěvě ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského v Bílém domě jeho hostitel Joe Biden.

V projevu k oběma komorám Kongresu pak ukrajinská hlava státu zdůraznila, že americká finanční pomoc není charita, ale investice do globální bezpečnosti a demokracie. Za svůj projev sklidil ovace vestoje.

Prodej luxusního bytu 5+kk Praha 7 - Bubeneč
Prodej luxusního bytu 5+kk Praha 7 - Bubeneč, Praha 7

Zelenskyj současně před novináři označil oznámené poskytnutí amerického protiletadlového systému Patriot za důležitý krok k vytvoření efektivní protivzdušné obrany své země, uvedly Ceskenoviny.cz.

Ledecká je nejlepším českým sportovcem roku

Olympijská vítězka v paralelním obřím slalomu na snowboardu Ester Ledecká se podruhé v kariéře stala nejlepším českým sportovcem roku, když získala v 64. ročníku novinářské ankety 1593 bodů a navázala na své prvenství z roku 2018. Na druhém místě skončil se ztrátou 278 bodů tenisový pár Barbora Krejčíková, Kateřina Siniaková a třetí příčku obsadil předloňský vítěz hokejista David Pastrňák. Mezi kolektivy poprvé od roku 2010 uspěla hokejová reprezentace, která letos vybojovala bronz na mistrovství světa, jak informoval server Aktualne.cz

Otevřít v galerii (4)
Sportovkyní roku se stal Ester Ledecká
Sportovkyní roku se stal Ester LedeckáZdroj: Profimedia

Stropnický skončí na ambasádě v Izraeli

V čele české ambasády v Izraeli vystřídá velvyslance Martina Stropnického diplomatka Veronika Kuchyňová Šmigolová. Na Blízký východ by měla odjet v létě, kdy se velvyslanci standardně střídají, napsal Blesk.cz.

Šmigolová je kariérní diplomatka a bezpečnostní expertka, která působila například jako velvyslankyně v Egyptě či byla vyjednavačkou o umístění amerického radaru v Brdech. V současnosti vede americký odbor ministerstva zahraničí.

Otevřít v galerii (4)
Česko bude mít v Izraeli novou velvyslankyni
Česko bude mít v Izraeli novou velvyslankyniZdroj: Pixabay
 

Baterie mobilů by se měly dát vyměnit

Evropská unie připravuje novou legislativu pro smartphony, která vymezí, že jejich baterie budou povinně doma výměnné. Nařízení není určené jen pro smartphony, ale v podstatě pro všechny elektronické přístroje. Platit by mělo za čtyři roky.

To ale není jedinou změnou legislativy. Koncem roku 2024 vstoupí také v platnost nařízení o jednotné nabíječce - telefony uvedené na trh po datu platnosti budou muset mít USB-C konektor, vysvětlil iDnes.cz. Další nařízení pak umožní výrobcům operačních systémů instalování aplikací i mimo vlastní aplikační obchody.

Otevřít v galerii (4)
Změny u mobilů se blíží
Změny u mobilů se blížíZdroj: Pixabay

Nominace na Oscara jsou bez české účasti

Na užší seznam uchazečů o nominaci na Oscara se dostaly například velkorozpočtové filmy Top Gun: Maverick, pokračování filmu Avatar nebo Batman. V kategorii zahraničních filmů porotu zaujal rakouský film Korzet, marocký snímek Modrý kaftan nebo Bardo mexického režiséra Alejandra Gonzáleze Iñárritua. Postup filmu Joyland je vůbec prvním případem, kdy se do užšího výběru dostal snímek z Pákistánu. Naopak český výpravný historický film režiséra a scenáristy Petra Václava Il Boemo se dále již nedostal, uvedl portál České tiskové kanceláře Ceskenoviny.cz.

Otevřít v galerii (4)
Vyhlášení výsledků Oscarů proběhne již v březnu
Vyhlášení výsledků Oscarů proběhne již v březnuZdroj: Pixabay

Zdroje: Ceskenoviny.cz, Aktualne.cz, iDnes.cz, Blesk.cz

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze