Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče dál doskáče. Tak šup, zkuste to také, budete mít delší den.

Ranní ptáče: Nike Air Force a čínský rok Tygra. Trumpovy děti u soudu. Vytočená Nicole Kidman.

Valentina Lebová
04. ledna 2022
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Nicole Kidman

Přejeme Vám krásné úterní ráno. Jsme opět tu s naším "Ptáčetem" a spoustou novinek z domova i ze světa. Pohodlně se usaďte a jdeme na to.

Izraelci a "čtvrtá" dávka očkování

Izrael byl jednou z prvních zemí, kde v prosinci 2020 začalo plošné očkování proti koronaviru. Teď devítimilionový stát začal vydávat i dávky čtvrté - nejprve pro vážně nemocné a obyvatele domů s pečovatelskou službou, na řadě jsou i šedesátníci a starší lidé.

"Nechceme kolektivní imunity dosáhnout pomocí (velkého počtu) nákaz. Chceme, aby k tomu došlo v důsledku naočkování mnoha lidí,"

řekl britskému serveru BBC Nachman Ash z izraelského ministerstva zdravotnictví.

Prodej historické vily na Kampě, Praha 1
Prodej historické vily na Kampě, Praha 1, Praha 1

Nike Air Force a čínský rok Tygra

Otevřít v galerii (3)
Nike Air Force 1 Low
Nike Air Force 1 LowZdroj: www.hypebeast.com

Čínský Nový rok je vždy obdobím, které Nike zakroužkuje ve svém kalendáři, aby se ujistil, že oslavám dá zasloužené uznání. Nike Air Force 1 Low „Year of the Tiger“ přichází ve stylu s pruhovanými vlnovkami a další hravou barevností.

Zraněná Sáblíková

Rychlobruslařka Martina Sáblíková si poranila nohu a tento týden se tak nepředstaví na mistrovství Evropy v Heerenveenu. Start trojnásobné olympijské vítězky na únorových hrách v Pekingu ale ohrožen není. Uvedla Sáblíková v tiskové zprávě.

89 let Golden Gate Bridge

Golden Gate Bridge je visutý most u Sanfranciského zálivu přes průliv Golden Gate v Kalifornii. Spojuje San Francisco s Marin County. O jeho stavbě se rozhodlo v roce 1930 a 5. ledna 1933 se začalo s výstavbou.

Trumpovy děti u soudu

Generální prokurátorka amerického státu New York Letitia James předvolala k výslechu dvě nejstarší děti exprezidenta Donalda Trumpa - Donalda mladšího a Ivanku. Obsílka souvisí s vyšetřováním možných daňových úniků v rodinné firmě bývalého šéfa Bílého domu The Trump Organization. O předvolání informoval list The New York Times.

Washington sužuje sněhová bouře

Otevřít v galerii (3)
Washington D.C.
Washington D.C.Zdroj: Freepik

Okolí americké metropole Washingtonu sužuje silná zimní bouře, během níž v pondělí napadlo až 25 centimetrů sněhu. Kvůli nepřízni počasí se uzavírají místní školy i federální úřady, informovala o tom americká meteorologická služba.

Izolace na záchodě letadla

Marisa Fotie zrovna cestovala na palubě transatlantického letu, když ji začalo bolet v krku. Rychlý test na covid odhalil pozitivní výsledek. Žena se proto na pět hodin izolovala na záchodě, aby ochránila ostatní cestující. Záznam své netradiční cesty pak zveřejnila na TikToku.

Vytočená Nicole Kidman

Otevřít v galerii (3)
Nicole Kidman
Nicole KidmanZdroj: Profimedia

Nicole Kidman momentálně propaguje nový film Ricardovi, ve kterém hraje společně s Javierem Bardemem a ve snímku prožívají nepovedený romantický vztah. Novinářka britského deníku The Guardian ho přirovnala k manželství Kidman s Tomem Cruisem, za což ji herečka zkritizovala.

To je od nás pro dnešek vše, mějte krásný den a jak řekl Charles Bukowski:

"Nauč se vyhrávat, prohrát umí každý blbec."

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze