Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče dál doskáče. Hlavně, když to pomůže.

Ranní ptáče: Nohavica si zatím neškrtne. Ropa prudce zlevnila, Emiráty a Irák podpoří vyšší těžbu. Sharon Stone je dnes 64 a je to pořád kus!

Lenka Ciznerová
10. března 2022
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Sharon Stone

Pomáháme jak se dá. Asi většina z nás. Tak hlavně se z toho nezbláznit a dopřát si taky čas pro sebe. Zatímco McDonald´s zavřel své podniky v Rusku, Rusko prohlásilo, že je znárodní. Stejně tak jako všechny firmy, které je zradily a prodávat se tam bude boršč. Místo loga budou zářit slavní vojevůdci. Takže si představte takový boršč od McPutin. Bude to ještě jízda. A neděste se. Nafta bude. Stát začne kontrolovat marže, přilévat drahou řepku a Emiráty i Irák řekli, že těžbu zvýší. Takže snad se to klesání ceny na mezinárodních trzích projeví stejně tak rychle, jako se projevil růst...

Tankování pohonných hmot

Ropa prudce zlevnila, Emiráty a Irák podpoří vyšší těžbu

Zatím teda pouze na barely. Cena severomořské ropy Brent se dnes propadla až o 17 procent a dostala se pod 106 dolarů za barel po zprávách médií, že Spojené arabské emiráty a Irák podpoří zvýšení těžby Organizace zemí vyvážejících ropu a jejích spojenců. Podle obchodníků stály za prudkým poklesem cen zprávy o slovech jednoho z iráckých ministrů. Ten řekl, že jeho země je připravena zvýšit těžbu, pokud to budou kartel OPEC a jeho spojenci požadovat, uvedla agentura Reuters. Velvyslanec SAE ve Washingtonu navíc podle listu Financial Times prohlásil, že jeho země zvýšení těžby podporuje. Takže i kdyby zůstala na 10 procentech, měli bychom to vidět už zítra na stojanech. To se sice asi nestane, ale aspoň máme naději ne?

 

Respirátory už jen v dopravě a zdravotnictví

Nošení respirátorů zůstane od pondělí 14. března povinné jen v hromadné dopravě, zdravotnictví a sociálních službách. Na twitteru o tom informoval ministr zdravotnictví Vlastimil Válek. Na ostatních místech se nebude muset nosit žádná ochrana dýchacích cest. Premiér Petr Fiala po jednání vlády doplnil, že vláda rozhodla na základě doporučení odborníků.

"Bude-li příznivý vývoj pokračovat, v průběhu dubna odložíme respirátory úplně,"

uvedl ministr. 

Luxusní dům na pronájem 470m2-Průhonice
Luxusní dům na pronájem 470m2-Průhonice, Okolí Prahy

 

Chuck Norris a neskutečných 82 let

Otevřít v galerii (2)
Chuck Norris
Chuck NorrisZdroj: Profimedia

Znáte hlášku: Když jde Bubák spát, každý večer se podívá pod postel jestli tam není Chuck Norris? Nebo: Chuck Norris umí zabouchnout otáčivé dveře. Nebo úplně jinou? Pravdou je, že tento legendární hrdina, americký mistr bojových umění a herec Chuck Norris dnes slaví 82. narozeniny. Nejvíce se proslavil v seriálu Walker, Texas Ranger.

 

Do ČR přišlo už 150 tisíc uprchlíků, vláda jim umožní pracovat

Do Česka už podle ministra vnitra Víta Rakušana přišlo odhadem 150.000 lidí prchajících z Ukrajiny před válkou. Vláda pro ně dnes schválila možnost pracovat bez pracovního povolení a humanitární dávku 5000 korun na pokrytí potřeb. Stát také přispěje krajům na ubytování ukrajinských uprchlíků, prodlouží se lhůta pro jejich registraci, rozhodl kabinet. Schválil i vyslání stovek vojáků na Slovensko do mnohonárodní jednotky NATO a poskytnutí dalšího vojenského materiálu Ukrajině. Proti růstu cen pohonných hmot, který ruská invaze na Ukrajinu vyvolala, by měla působit trojice nových. Zrušení silniční daně, kontrola marží prodejců pohonných hmot a konec přidávání řepky do pohonných hmot!

 

Sharon Stone je dnes 64 a je to pořád kus!

Otevřít v galerii (2)
Sharon Stone
Sharon StoneZdroj: Profimedia

Herečka, producentka a modelka Sharon Stone slaví 10. března 64. narozeniny. Tahle kráska si zahrála například ve filmech Základní instinkt, Casino, Total Recall nebo Rychlejší než smrt.

 

První člověk s transplantovaným prasečím srdcem bohužel zemřel

Ve Spojených státech zemřel 57letý muž, kterému jako prvnímu člověku na světě lékaři před dvěma měsíci transplantovali srdce z geneticky modifikovaného prasete. Oznámila to dnes nemocnice ve městě Baltimore, která experimentální zákrok provedla. Přesnou příčinu úmrtí ale podle agentury AP neuvedla. Bennett věděl, že nemá žádnou záruku, že experiment bude fungovat. Jeho syn tehdy médiím řekl, že otec umíral, nebyl způsobilý pro transplantaci lidského srdce a neměl jinou možnost.

„Doufáme, že tenhle příběh může být začátkem naděje, ne jejím koncem,"

uvedl za rodinu David Bennett mladší.

 

Nohavica si zatím neškrtne

Humanitární organizace Člověk v tísni odmítla peníze z výtěžku plánovaného ostravského koncertu písničkáře Jaromíra Nohavici. S hudebníkem, který přijal medaili od ruského prezidenta Vladimíra Putina, nechce být organizace spojována. Uvedla to na twitteru. Výtěžek koncertu ohlášeného na 25. března měl jít na konto, které Člověk v tísni zřídil na pomoc Ukrajině napadené ruskou armádou. Do toho mu pořadatelé ruší další naplánované koncerty. Například olomoucká Univerzita Palackého se rozhodla nepronajmout agentuře Sportovní halu UP na plánovaný koncert 12. května.

Luxusní byt s výhledem na Pražský hrad, Malá
Luxusní byt s výhledem na Pražský hrad, Malá, Praha 1

 

Kryptodary Ukrajině překonaly 100 milionů dolarů

Dnes odpoledne dosáhly celkové kryptodary napříč ukrajinským vládními adresami a charitativními organizacemi více než 108 milionů amerických dolarů. Na podporu obětem války přispívají také velké kryptoměnové společnosti.

 

A to je pro dnešek vše. Pojďme se rozloučit slovy malého prince z knihy, kterou napsal Antoine de Saint-Exupéry:

„Kdybych nařídil generálovi, aby byl mořský pták a on neuposlechl, nebyla by to chyba generálova, ale moje. Je třeba žádat od každého to, co může dát.“
 

Zdroje: bbc, profimedia, reuters, citáty.net, ceskenoviny, irozhlas, kryptomagazín, agentura AP

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze