Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Nová bondovka se musí přetáčet. Dálnice se zřítila do Tichého oceánu. Další protesty v Rusku

Kateřina Ostrejšová
31. ledna 2021
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Daniel Craig

Příznivci uvězněného kritika Kremlu Alexeje Navaľného se dnes chystají druhý víkend po sobě pořádat nové protesty po celém Rusku. Zimní bouře v Kalifornii způsobila zhroucení obrovské části dálnice do Tichého oceánu. Nová bondovka se bude muset dotáčet, reklamní předměty ve filmu totiž zestárly. Dočtete se v dnešním Ranním ptáčeti.  

Očkování v LA bylo přerušeno demonstrací

Otevřít v galerii (5)
Protestující v ulicích.
Protestující v ulicích. Zdroj: Freepik.com

Hromadné očkování na coronavirus na stadionu Dodgers v Los Angeles bylo včera dočasně pozastaveno poté, co se demonstranti shromáždili poblíž vchodu. Podle Los Angeles Times mezi protestujícími byli lidé z antivirových krajně pravicových skupin. Před bránou se jich sešlo kolem 40, žádné případy násilí nebyly hlášeny.  

Hasičský sbor však musel preventivně uzavřít bránu, o hodinu později ale byla znovu otevřena.  Na fotografiích a videích sdílených na Twitteru nesli demonstranti cedule s nápisy “covid=podvod”, “Mám rád náhubky pouze v ložnici” nebo “Řekněte Billlu Gatesovi, aby se očkoval.” Právě Bill Gates na to reagoval humorně a přiznal, že už je naočkovaný.  

Prodej luxusního penthousu 4+kk 260 m², Praha
Prodej luxusního penthousu 4+kk 260 m², Praha, Praha 3

Vládní kampaň na TikToku budou influenceři nakonec propagovat zadarmo 

Otevřít v galerii (5)
Šulcová a Gulab s ministrem zdravotnictví.
Šulcová a Gulab s ministrem zdravotnictví. Zdroj: archiv Anny Šulcové

Úřad vlády ve čtvrtek oznámil, že si zakládá profil na sociální síti TikTok. Do jejich kampaně obsadil influencery Annu Šulcovou a Jakuba Gulaba, jimž vyčlenil částku půl milionu korun na placenou reklamu. Za takový obnos však dvojice a celá kampaň dostala obrovskou vlnu kritiky. Na základě toho se Šulcová s Gulabem rozhodli videa propagovat zadarmo.  

„S Kubou jsme dělali veškerou práci na kampani proti dezinformacím o očkování na covid-19 zcela bez nároku na honorář, moc mě mrzí, jak se k tomu lidé postavili, a tak nyní po negativních ohlasech odmítneme a peníze na nákup reklamního prostoru nebudou využity,“  

sdělila Šulcová fanouškům na svém instagramovém profilu s tím, že vládní úřad chtěl videa díky placené reklamě rozšířit mezi co nejširší veřejnost. 

Část kalifornské dálnice se zřítila do Tichého oceánu 

Otevřít v galerii (5)
Silnice se dvěma pruhy.
Silnice se dvěma pruhy. Zdroj: Freepik.com

Kalifornská dálnice 1 byla uzavřena poté, co zimní bouře způsobila zhroucení obrovské části silnice do Tichého oceánu pod ní. Místní posádky objevily škody asi 20 kilometrů jižně od Big Sur po silných přívalových deštích. Když se propadla, na úseku silnice naštěstí nikdo nejel.  

Fotografie dálnice zveřejněné na sociálních sítích ukazují, že chybí velká část dálnice a že je silnice odpojená.  

“Je to místo, kde jsme ztratili část dálnice a nyní stojíme před projektem čištění a opravy tohoto úseku. Zatím je to jediné místo, o kterém víme, kde se to při bouři stalo. Náš tým nyní hlídá dálnici a hledá další škody,” 

uvedl Jim Shivers, mluvčí kalifornského ministerstva dopravy. 

Nová bondovka se bude muset přetáčet 

Otevřít v galerii (5)
Daniel Craig
Daniel Craig Zdroj: Profimedia.cz

Po zpoždění premiéry nové bondovky kvůli koronaviru chystá film další zdržení. Film se bude muset dotáčet. Informují o tom světová média, podle kterých za více než rok zestárly reklamní předměty zahrnuté ve filmu.  

25. díl ságy, ve které naposledy hraje agenta 007 Daniel Craig měl mít premiéru v dubnu loňského roku. Studia s distributorem Universal ho však už několikrát odložili, nejnověji na letošní podzim. Autoři tak budou muset přetočit scény, ve kterých agent 007 propaguje nejnovější výrobky sponzorů a výrobky v rámci skryté reklamy (product placement).  

Firmám se nelíbilo, že by se na plátně objevil například mobilní telefon, jež mezitím zestárl. Jeden z argumentů zní, že Bond využívá vždy ty nejnovější technologie. K partnerům filmu patří výrobce mobilních telefonů Nokia, hodinky Omega, šampaňské Bollinger nebo tenisky Adidas.  

"Vypadalo by to, že Daniel Craig a další herci s sebou mají věci, které už jsou roky v prodeji. Kvůli tomu ty technologické firmy sponzoring neuzavírají. Potřebují ukázat své nejnovější výrobky, aby je propagovaly a prodaly fanouškům,"  

vysvětluje zdroj ze štábu. 

Prodej secesní vily, Praha východ - 609m
Prodej secesní vily, Praha východ - 609m, Okolí Prahy

Další protesty v Rusku 

Otevřít v galerii (5)
Demonstranti v Rusku.
Demonstranti v Rusku. Zdroj: Profimedia.cz

Příznivci uvězněného kritika Kremlu Alexeje Navaľného se dnes chystají druhý víkend po sobě pořádat nové protesty po celém Rusku, a to navzdory rozsáhlému zásahu proti jeho spojencům a téměř jisté konfrontaci s policií. Shromáždění jsou součástí kampaně za propuštění oponenta Vladimíra Putina, který byl 17. ledna po návratu z Německa zatčen. 44letý opoziční politik obviňuje Putina z objednání jeho vraždy, což Kreml popírá.  

Navaľnyj je obviněn z porušování podmínečného propuštění, které je podle něj pouhou domněnkou. Soud se má příští týden sejít, aby zvážil, že mu bude předán trest odnětí svobody až na tři a půl roku. 

Policie varovala, že nedělní protesty nebyly schváleny a budou považovány za nezákonné stejně jako minulý víkend. Rovněž uvedli, že demonstranti mohou šířit COVID-19. Kvůli protestním plánům uzavře hlavní město sedm stanic metra a omezí pohyb chodců v oblasti protestu. 

Přejeme vám příjemnou neděli. Užívejte si ji podle vašich představ. Americký spisovatel Mark Twain měl pravdu, když řekl: 

“Dej každému dni příležitost, aby se stal nejkrásnějším dnem tvého života.“ 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze