Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Charita Prince Harryho a Meghan. Nová mutace koronaviru. Britům hranice zavřeny

Kateřina Ostrejšová
21. prosince 2020
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Princ Harry a Meghan Markle

Situace s pandemií koronaviru se neustále zhoršuje, a to především ve Velké Británii, kde se objevila nová mutace této nemoci. Státy EU tak pro Brity uzavírají hranice. Královská rodina také hýbe světem - princ Harry společně s Meghan přicházejí s novou charitou a vánoční proslov Alžběty II. bude možný poslouchat i virtuálně!  

Česko zakázalo lety z Británie  

Otevřít v galerii (5)
Žena v roušce na letišti.
Žena v roušce na letišti. Zdroj: Freepik.com

Lidé přijíždějící z Velké Británie do Česka musí od včerejší neděle nastoupit do povinné domácí karantény. Trvat může až deset dní. Ode dneška však Česká republika zastaví lety z Británie. Důvodem je nová mutace koronaviru, která se v Anglii objevila.  

Británie oznámila téměř 36 000 nově potvrzených případů koronaviru, což je téměř dvojnásobek oproti minulé neděli. Vysoké počty infikovaných hlásí i Francie a Itálie, kde novou mutaci zaznamenali také. Testy ji odhalily u pacienta, který cestoval z Británie do Říma.  

Činžovní dům na prodej, Praha 1 - 1067
Činžovní dům na prodej, Praha 1 - 1067, Praha 1

Projev královny Alžběty virtuálně   

Otevřít v galerii (5)
Královna Alžběta II.
Královna Alžběta II. Zdroj: Profimedia.cz

Od roku 1952 hlas královny Alžběty II. naplnil domovy mnoha lidí na Štědrý den při jejím vánočním proslovu. V letošním roce bude poselství britské královny dostupné nejen na BBC, YouTube a oficiálních účtech královské rodiny na sociálních sítí, ale také prostřednictvím virtuální asistentky z Amazonu – Alexy.  

Majitelé služby Amazon Echo po celém světě, kteří mají na svém produktu nastaven jazyk na angličtinu, se mohou na adresu královny naladit 25. prosince v 10 hodin slovy: Alexo, přehraj mi vánoční zprávu královny.  

Podle prohlášení společnosti Amazon se doufá, že projev královny zpřístupněný prostřednictvím produktů jejich značky povzbudí a osloví nové publikum.  

„Po náročném roce budou miliony lidí z celého světa dychtivě očekávat poselství královny na Štědrý den. Vytvořením této první inovace na světě doufáme, že ještě více lidí si bude moci užít povznášejících slov Jejího Veličenstva.“ 

uvedl ve svém prohlášení Eric King, ředitel společnosti Amazon Alexa Europe. 

Balíček Covid-19 v USA je finální  

Otevřít v galerii (5)
Doktor s rouškou a vakcínou.
Doktor s rouškou a vakcínou. Zdroj: Freepik.com

Vedoucí představitelé amerického Kongresu včera představili obsah balíčků Covid-19 v hodnotě 900 miliard dolarů, který má poskytnout první pomoc v měsících otřesené pandemií.  

Návrh zákona zahrnuje kontroly poštou: 166 miliard dolarů v nových přímých platbách až do výše 600 dolarů na dospělého a dítě. Návrh rozšiřuje přímé platby do domácností se smíšeným stavem. Více dávek v nezaměstnanosti: Dalších 300 dolarů za týden pro některé nezaměstnané.  

Grant americké poštovní služby: Kongres souhlasí s převedením půjčky ve výši 10 miliard dolarů schválené v březnu na přímé financování USPS (poštovní služba USA) bez nutnosti splácení. Dále také mzdové půjčky: 284 miliard dolarů na vládní mzdové půjčky, včetně rozšířené způsobilosti pro neziskové organizace a televizní a rozhlasové společnosti.  

Financování mimo školu: 82 miliard dolarů pro vysoké školy a školy a 10 miliard dolarů za pomoc při péči o děti.  

Balíček dále obsahuje například podporu distribuce vakcín, pomoc na nájem a vystěhování nebo pomoc v oblasti dopravy.  

Británie omezuje dopravu  

Otevřít v galerii (5)
Boris Johnson
Boris JohnsonZdroj: Profimedia.cz

Britský předseda Boris Johnson dnes bude předsedat jednání o mezinárodním cestování, zejména o přepravě zboží do Británie a ven z Británie. Včera začalo několik evropských zemí zavírat hranice cestujícím z Británie (včetně České republiky), aby se pokusili zamezit nové mutaci koronaviru, která se ve Velké Británii objevila.  

Ministr dopravy Grant Shapps vyzval Brity, zejména přepravce, aby necestovali do přístavů v Kentu v jižní Anglii, protože se očekává, že tato oblast bude napadena virem výrazně. Cestovní omezení přicházejí v obtížné době pro mnoho britských společností, které si chtěly vytvořit zásoby na poslední chvíli před 31. prosincem, kdy končí přechodné období status quo (stávající stav) s Evropskou unií a vstoupí v platnost nová celní pravidla.   

Princ Harry a Meghan Markle zakládají novou charitu 

Otevřít v galerii (5)
Princ Harry a Meghan Markle
Princ Harry a Meghan MarkleZdroj: Profimedia.cz

Britský princ Harry a Meghan Markle včera oznámili, že jejich nová charita Nadace Archewell uzavřela dohodu s World Central Kitchen a jejím šéfkuchařem Josem Andresem, aby nakrmili hladovějící v oblastech postižených katastrofami po celém světě.  

Střediska bude vždy možné rychle otevřít jako servisní kuchyně během mimořádných událostí, jako jsou přírodní katastrofy. Budou také sloužit pro distribuci potravin, školy a lékařské kliniky.  

"Zdraví našich komunit závisí na naší schopnosti spojit se s naším společným lidstvem. Když přemýšlíme o šéfkuchaři Andresovi a jeho neuvěřitelném týmu ve World Central Kitchen, připomínáme si, že i během roku nepředstavitelných těžkostí existuje tolik úžasných lidí, kteří jsou ochotni a neúnavně se navzájem podporují."  

uvedli princ Harry a Meghan Markle v tisku. První ze čtyř center má být otevřeno v roce 2021 na karibském ostrově Dominika, který byl zasažen hurikány Maria a Irma v roce 2017. Druhé centrum bude postaveno v Portoriku, které bylo také silně zasaženo bouřemi. 

My vám přejeme úspěšný začátek týdne a nezapomínejte na slova bývalého prezidenta České republiky Václava Havla: 

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“ 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze