Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Nové vzorky z Měsíce. Nejlépe placené celebrity. Veřejné testování v Bílém domě

Sabina Štaubertová
17. prosince 2020
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Kylie Jenner

Na Praze 5 bude rušno, projekt městské části má finální podobu. Američané se mohou těšit na veřejné očkování nového prezidenta Bidena i stávajícího viceprezidenta Pence. A jestli vás zajímá, jak vypadá oficiální pohlednice královské rodiny, pak si nenechte ujít ani dnes Ranní ptáče! 

Projekt v městské části Praha Bubny-Zátory má finální podobu

Otevřít v galerii (5)
Projekt Bubny-Zatory
Projekt Bubny-ZatoryZdroj: Magistrát hlavního města Prahy

Obyvatelům městské části Prahy 5 byla předložena finální podoba unikátního projektu, na kterém se sami podíleli. Územní plán budoucí městské čtvrti, který byl v létě 2019 předložen veřejnosti, aby se k němu mohla vyjádřit, dostal nyní konečnou podobu. Občané, spolky i městská část mohli k návrhu podat připomínky, což se také stalo. Dle jejich návrhů byl projekt upraven.

"Plníme, co jsme slíbili Pražanům. Odemykáme Brownfieldy pro výstavbu. Zvlášť v dnešní těžké době je podpora rozvoje a ekonomiky právě skrze takovéto dohody v území a skrze maximální urychlování těchto povolovacích procesů zcela klíčové,"

dodává Jiří Pospíšil, předseda TOP 09 a STAN. 

Nejzásadnější úpravy, ke kterým v projektu došlo, jsou například změny výškových věží u Výstaviště. Nově je maximální výška stanovena na 12 podlaží místo původních 18 podlaží. Přibydou nové zelené plochy, parčíky a rozšíření zeleně a zelených koridorů propojující Centrální park a Stromovku. Důraz je také kladen na zachování historických památek v původní podobě. Nová městská čtvrť nabídne bydlení pro 25 000 obyvatel a k tomu ještě 29 000 pracovních míst.

Luxusní byt s výhledem na Pražský hrad, Malá
Luxusní byt s výhledem na Pražský hrad, Malá, Praha 1

Veřejné testování v Bílém domě

Otevřít v galerii (5)
Joe Biden
Joe BidenZdroj: Profimedia.cz

Bílý dům oznámil, že americký viceprezident Mike Pence bude v pátek veřejně očkován vakcínou na COVID-19. Současně s ním budou očkování i druhá dáma Karen Pence a generál Jerome Adams. Očekává se, že nově zvolený prezident Joe Biden dostane vakcínu během příštího týdne. Biden rovněž uvedl, že očkování bude taktéž veřejné. 

Krizový tým pro boj s COVID-19, jehož předseda je právě Mike Pence, se snaží vzbudit důvěru v proces očkování. Jeho zveřejněním doufá, že „podpoří bezpečnost a účinnost vakcíny a vybuduje důvěru mezi americkým lidem,“ uvedl Bílý dům.

Čínská mise Chang'e-5 přivezla vzorky z Měsíce

Otevřít v galerii (5)
Astronaut na Měsíci
Astronaut na MěsíciZdroj: Pixabay.com/12019

Chang'e 5 je robotická mise čínského lunárního průzkumného programu, která se vrátila na Zemi s nákladem "půdy" a skály, kterou zachytila na Měsíci. Ve vnitřním Mongolsku přistála ve čtvrtek (17:30 GMT, středa) kapsle s materiálem. Poslední vzorky byly dovezeny před 40 lety americkou misí Apollo a sovětskou Lunou. Nové vzorky by měly poskytnout nový pohled na geologii a ranou historii družice Země. Pro Čínu je úspěšné dokončení mise Chang'e-5 považováno za další milník a ukázku rostoucí schopnosti národa ve vesmíru.

Vánoční pohlednice královské rodiny pro rok 2020

Otevřít v galerii (5)
Princ William a Kate Middleton s dětmi
Princ William a Kate Middleton s dětmiZdroj: Profimedia.cz

Nový rodinný portrét prince Williama, vévodkyně z Cambridge Kate a jejich tří dětí George, Charlotte a Louise byl letos vydán na oficiální vánoční přání královské rodiny. Snímek pořízený na podzim tohoto roku zobrazuje královskou rodinu v jejich rezidenci ve východní Anglii. 

Nejlépe placené celebrity pro rok 2020

Otevřít v galerii (5)
Kylie Jenner
Kylie JennerZdroj: Profimedia.cz

Magazín Forbes zveřejnil žebříček nejlépe placených celebrit pro rok 2020. První místo ovládla Kylie Jenner, která letos vydělala neuvěřitelných 590 milionů USD. 

Podle zpráv Jenner vydělala většinu svých peněz prodejem 51% podílu společnosti Kylie Cosmetics nadnárodní kosmetické společnosti Coty v lednu 2020. Druhé místo obsadil její švagr, umělec a módní návrhář Kanye West, který si domů letos odnesl 170 milionů USD. 

Seznam deseti nejlépe placených celebrit: 

1. Kylie Jenner, 590 milionů USD

2. Kanye West, 170 milionů USD

3. Roger Federer, 106,3 milionu USD USD

4. Cristiano Ronaldo, 105 milionů USD

5. Lionel Messi, 104 milionů USD

6. Tyler Perry, 97 milionů USD

7. Neymar, 95,5 milionu USD USD

8. Howard Stern, 90 milionů USD

9. LeBron James, 88,2 milionů USD

10. Dwayne Johnson, 87,5 milionu USD USD

Přejeme vám pohodový a úspěšný den, který začnete třeba dobrou ranní kávou! A na závěr vám chceme ještě připomenout:

 "Svůj život můžeš jednoduše změnit tak, že se na něj začneš dívat z jiného úhlu."

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze