Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Rekord v počtu nakažených. Joe Biden má největšího fanouška. Elon Musk o bankrotu Tesly

Linda Veselá
05. listopadu 2020
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Elon Musk v kožené bundě

Na výsledky amerických voleb teprve nedočkavě čekáme, někteří ale mají o budoucím americkém prezidentovi jasno. Je jím například sázející z Velké Británie, který na vítězství Joeho Bidena vsadil rekordní milion liber. Korejský technologický gigant LG pak spíše než na prezidenty sází na rolovací displeje. A vypadá to, že si nemohl vybrat lépe!

Česko má nový rekord

Otevřít v galerii (5)
Lékař měří muži teplotu
Lékař měří muži teplotuZdroj: freepik.com/photos/medical

I přesto, že se poslední dny zdálo, že případy nakažení koronavirem přibývají pomalejším tempem, včerejšek tento trend narušil. Ve středu Česko s 15 729 případy nakažených za den atakovalo nový rekord od začátku epidemie. Ten minulý byl o 65 nakažených nižší.  

Prodej historické vily na Kampě, Praha 1
Prodej historické vily na Kampě, Praha 1, Praha 1

Nemoci včera podlehlo 44 lidí, od začátku epidemie jich bylo 4133. V nemocnicích leží s covidem-19 přibližně 8300 nakažených.  

Tesla byla pouhý měsíc od bankrotu

Otevřít v galerii (5)
Elon Musk v kožené bundě
Elon Musk v kožené bunděZdroj: Profimedia

Jméno Tesla je sice synonymem pro jednu z nejhodnotnějších a nejvýdělečnější společností na planetě, celkem nedávno se však téměř propadla do bankrotu. Podle jejího šéfa Elona Muska se tak dělo v době, kdy firma zápolila s představením svého dnes nejprodávanějšího vozu Model 3 sedan.

„Nejvíc jsme se přiblížili tak na měsíc. Model 3 přinášel na dlouhou dobu extrémní stres - od poloviny roku 2017 do poloviny 2019. Z hlediska produkce a logistiky to bylo peklo,"

přiblížil Musk.  

Sbírka na pomoc kostela

Otevřít v galerii (5)
Kostel svatého Michala zasáhl požár
Kostel svatého Michala zasáhl požárZdroj: HZS HLMP

Požár kostela svatého Michaela v zahradě Kinských rozesmutněl mnoho lidí. Hlavní město Praha, jeho majitel, proto ve středu zřídil veřejnou sbírku na jeho obnovu. Ta potrvá jeden rok.  

Praha také začala koordinovat opravu kostela, který byl při požáru prakticky zničen. Podle odhadů dosahuje škoda několika milionů korun. Pomoc okamžitě nabídlo také Národní muzeum, Národní památkový ústav i Ministerstvo kultury.  

„Dobrou zprávou je, že Národní muzeum má mnohem více informací o stavbě kostela, než jsme čekali. Při obnově velmi pomůže fotodokumentace, dokumentace rozebírání kostela a jeho opětovného sestavování i částečná dokumentace interiéru. Veřejná sbírka umožní nám všem, kterým na dřevěném kostele záleží, se na jeho obnově podílet,“

dodala radní pro oblast kultury a cestovního ruchu Hana Třeštíková.

Bidenův největší fanoušek je Brit

Otevřít v galerii (5)
Joe Biden s modrou kravatou
Joe Biden s modrou kravatouZdroj: Profimedia

Americké volby sice ještě nemají svého vítěze, už ale víme, kdo je nejspíš největším fanouškem Joeho Bidena! Je jím sázející z Velké Británie, který na Bidenovo vítězství vsadil rekordní milion liber (téměř tři sta milionů korun). Jeho identita není známá, nicméně pokud se dotyčný trefí, vyhraje ke svému milionu 540 000 liber (více než 45 milionů korun) navíc.

Američtí hazardní hráči sice v prezidentských volbách nemají povoleno sázet, v Británii jsou však sázky na budoucího amerického prezidenta velkým hitem. Současný prezidentský souboj navíc vypadá, že je v oblasti sázek rekordní událostí v historii.  

Novinka mezi displeji

Otevřít v galerii (5)
Telefon LG s roztahovacím displejem
Telefon LG s roztahovacím displejemZdroj: LetsGetDigital: letsgodigital.org

O smartphonech s rozkládacími displeji či srolovatelné televizi jste už určitě slyšeli. Co ale o smratphonu, jehož displej jde elegantně roztáhnout do strany?

Korejský technologický gigant LG přitom právě na takovém smartphonu pracuje! Když tak chce uživatel použít větší displej, zatáhne z leva do prava a velikost obrazovky se zdvojnásobí.  

To umožňuje unikátní rolovací mechanismum, díky kterému je možné displeje bez problémů vytáhnout. Podle některých spekulací by navíc měl být odolnější, než skládací obrazovky.  

A to už je od nás pro dnešek všechno! Přejeme vám klidný den. Proč si pak nezpříjemnit podzimní večer doma s knihou v ruce? Jak řekl už spisovatel Oscar Wilde:  

„Ten, kdo čte, žije s každou další knihou život navíc. Kdo nečte, má jen ten svůj.“

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze