Top hledané
Výsledky (0)
Na Twitteru skončí blokování příspěvků bývalého amerického prezidenta

Ranní ptáče: Elon Musk pustí Donalda Trumpa na Twitter. Kvůli Okamurovi byl ochromen český parlament.

Radek Polák
11. května 2022
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Elon Musk brání svobodu slova

Větší svoboda slova znamená, že Donald Trump bude moci opět psát na Twitter. To samé ale zároveň ochromuje práci naší Poslanecké sněmovny, jak včera ukázal Tomio Okamura. A v přepočtu za 4,63 miliardy korun se vydražil slavný obraz Andyho Warhola zachycující herečku Marylin Monroe.

Musk pustí Trumpa opět na Twitter

Elon Musk, který minulý měsíc uzavřel dohodu o koupi Twitteru za 44 miliard dolarů, tedy přes bilion korun, uvedl, že zákaz psaní příspěvků Donaldu Trumpovi na tuto sociální síť byla chyba. Blokování Trumpových příspěvků hodlá miliardář a šéf automobilky Tesla zrušit, protože bylo podle něj morálně chybné a hloupé. Twitter Trumpův účet zablokoval natrvalo loni v lednu, protože exprezident podněcoval své stoupence, kteří pak násilně vnikli do budovy Kongresu. Loni v květnu pak společnost zablokovala program, který sdílel příspěvky z Trumpových webových stránek. Musk slíbil při převzetí Twitteru společnost ozdravit, zvýšit počet uživatelů a umožnit větší svobodu slova.

 

Okamura znemožnil jednání parlamentu

Poslaneckou sněmovnu včera opět ochromilo vystoupení předsedy SPD Tomia Okamury. Boucháním do lavic reagovali koaliční poslanci na Okamurova slova směrem k ministru práce a sociálních věcí Marianu Jurečkovi (KDU-ČSL), že je "natvrdlej". Část vládních zákonodárců opustila jednací sál a následně začali odcházet i ministři.

Prodej exkluzivního mezonetu s terasou, Praha
Prodej exkluzivního mezonetu s terasou, Praha, Praha 5

"Všichni jsme byli svědky toho, že se na jednání pléna nejen obstruuje, ale také nadává a vyvolává nenávist,"

komentoval před novináři dění v sálu ministr vnitra Vít Rakušan. Ministři podle něho chtěli mluvit o zvládání přílivu běženců, ale nedostali se ke slovu a museli poslouchat urážky.

Sněmovní pravidla vyžadují přítomnost aspoň jednoho člena vlády.

Otevřít v galerii (3)
Okamura včera opět řečnil a řečnil
Okamura včera opět řečnil a řečnilZdroj: Profimedia

Ropa za moře?

Chorvatsko v úterý vzneslo diplomatický protest proti výroku maďarského premiéra Viktora Orbána. Ten odmítavý postoj své vlády k unijnímu embargu na dovoz ruské ropy totiž vysvětloval tím, že „Maďarsku bylo odebráno moře“. Měl tím na mysli chorvatské pobřeží, jehož část za Rakouska-Uherska patřila k maďarské části monarchie.

„Odsuzujeme jakékoliv územní nároky vůči sousedním státům,“

uvedlo v úterý chorvatské ministerstvo zahraničí. Chorvatský velvyslanec v Budapešti požádal Orbánovu vládu o vysvětlení.

Za Rakousko-Uherska ovládala Budapešť pás jaderského pobřeží mezi Rijekou a Karlobagem, zvaný Chorvatské přímoří.

Otevřít v galerii (3)
Maďarsko se nechce vzdát ruské ropy
Maďarsko se nechce vzdát ruské ropyZdroj: Pixabay

Počítačový fotbal: a jedeme dál…

Partnerství mezi mezinárodní fotbalovou federací FIFA a společností EA Sports na nejprodávanější sérii sportovních počítačových her končí. Přesto EA Sports tvrdí, že do budoucnosti se na hře nic podstatného nezmění. Firma má údajně licenční dohodu s více než 19 tisíci hráči, více než 700 fotbalovými kluby, více než 100 stadiony a 30 ligovými soutěžemi.

„Co se týče toho, co tam nebude, tak si hráči všimnou dvou věcí: názvu a jednou za čtyři roky obsahu souvisejícího s mistrovstvím světa. Mimo to se toho změní opravdu velmi málo,“

uvedl viceprezident EA Sports David Jackson.

Otevřít v galerii (3)
Nejoblíbenější hra světa bude dál i na PC
Nejoblíbenější hra světa bude dál i na PCZdroj: Pixabay

Warholova Marylin se vydražila za více než 4,5 miliardy korun

V aukční síni Christie´s se vydražilo nejdražší výtvarné dílo 20. století. Stal se jím slavný portrét herečky Marylin Monroe od Andyho Warhola. Výsledná cena dosáhla na 195 milionu dolarů, což je v přepočtu 4,63 miliardy korun.

Cenou tak obraz překonal dílo Pabla Picassa Alžírské ženy, jež se vydražilo v roce 2015 za 179,4 milionu dolarů (4,25 miliardy korun). Zdaleka nejvíce však stál obraz Spasitel světa od Leonarda Da Vinciho. Kupec jej v roce 2017 získal za 450 milionu dolarů, tedy asi 10,67 miliard korun. Laik si v té souvislosti možná trochu nechápavě jen říká, nekupte to za tu cenu...

 

Zdroje: ČTK, iDnes

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze