Top hledané
Výsledky (0)
Aktuální data potvrzují oživení trhu s hypotékami

Ranní ptáče: O polovinu více hypoték si lidé minulý měsíc vybrali z bank a stavebních spořitelen. Polská vláda mírní potratový zákon

Radek Polák
12. dubna 2024
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Úvěry na bydlení jsou aktuálně výhodnější

Pokles úrokových sazeb z hypoték rozhýbal trh a zvýšil výši úvěrů určených na bydlení. Jejich objem minulý měsíc stoupl na 18 miliard korun, což je proti loňskému březnu růst o polovinu. Změny v zákonu, který zakazuje potraty, hodlá prosadit nová polská vláda. Nyní se jedná o jeden z nejpřísnějšího evropských zákonů o reprodukčních právech.

Banky poskytly v březnu hypotéky za 18 miliard korun

Banky a stavební spořitelny poskytly v březnu hypoteční úvěry za 18 miliard korun, což je proti únoru růst o 15 procent a proti loňskému březnu růst o polovinu. Průměrná hypotéka v březnu mírně vzrostla z 3,38 milionu na 3,44 milionu Kč, což je nejvyšší hodnota od prosince 2021 a nepatrně nižší úroveň pod dosavadním maximem z listopadu 2021. Tehdy činila 3,46 milionu Kč. Od té doby se postupně snižovala a své nejnižší úrovně dosáhla loni v lednu na 2,83 milionu Kč. Vyplývá to ze statistik České bankovní asociace Hypomonitor. Data dodávají všechny banky a stavební spořitelny poskytující hypotéky na českém trhu, informoval server Ceskenoviny.cz.

Polsko chce zmírnit potratový zákon

U našeho severního souseda se začalo diskutovat o změnách v zákonu, který zakazuje potraty. Otevírá se tak jedna z nejožehavějších společenských a politických debat, jejímž cílem je přepracování tohoto nejpřísnějšího evropského zákona o reprodukčních právech. Strana premiéra Donalda Tuska totiž navrhla novelu, která by umožňovala potraty až do 12. týdne těhotenství. Pokud by norma prošla, očekává se ale, že bude vetována prezidentem Andrzejem Dudou. Ten je konzervativním spojencem předchozí vlády, kterou vedla strana Právo a spravedlnost, uvedl server televize CNN.

Prodej luxusního mezonetu 3+kk se střešní
Prodej luxusního mezonetu 3+kk se střešní, Praha 5
Otevřít v galerii (1)
Zákaz potratů je v Polsku velký problém
Zákaz potratů je v Polsku velký problémZdroj: Pixabay

Boeing utrácel za soukromé cesty svých vrcholových manažerů

Boeing odhalil, že v posledních letech utratil dalších téměř 550 tisíc dolarů na osobní leteckou dopravu svých čtyř vrcholných manažerů, včetně generálního ředitele Davea Calhouna. Ten minulý měsíc oznámil, že do konce roku společnost opustí. Celkové náklady společnosti na osobní leteckou dopravu svých lidí se už celkově vyšplhaly 1,9 milionu amerických dolarů, tedy okolo 45 milionu korun. To vše přichází v době, kdy výrobce letadla čelí řadě skandálů kvůli sérii bezpečnostních incidentů. Jednomu z letadel 737 MAX se za letu dokonce odtrhl panel, jenž v trupu zaslepuje otvor pro další nouzový východ, napsala CNN.

O.J. Simpson zemřel na rakovinu prostaty

Bývala superstar amerického fotbalu a hollywoodský herec O.J. Simpson, který byl v roce 1995 zproštěn obvinění, že zabil svou bývalou manželku Nicole Brown Simpsonovou a jejího přítele Ronalda Goldmana, ve věku 76 let zemřel. Jeho rodina to oznámila na Simpsonově oficiálním X účtu, jak informovala agentura AP. Příčinou byla rakovina prostaty. O.J. Simpson se přesto nakonec dostal do vězení za krádež, když mu bylo 61 let. Odpykal si devět let.

 

Zdroje: Ceskenoviny.cz, CNN, AP

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Tagy: