Top hledané
Výsledky (0)
Obchodníci hlásí slevy od 15 do zhruba 40 procent

Ranní ptáče: Obchodníci spouští opět Black Friday. Další čínská banka se dostala do insolvence

Radek Polák
24. listopadu 2023
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Obchodníci jsou již připraveni

Až dvě třetiny Čechů chce využít slevové nabídky obchodníků Black Friday, která má oficiálně proběhnout dnes. Podle expertů však nemusí být letos slevy takové, jaké byly v několika posledních letech. V Číně krachuje další velká banka - společnost Zhongzhi Enterprise Group vykazuje neuhrazené závazky ve výši 65 miliard dolarů.

Slevová akce Black Friday má vyvrcholit během dneška

Na dnešek připadá slevová akce Black Friday původem z USA. Část obchodníků v Česku ale výprodeje pod tímto názvem nabízí po celý listopad nebo týden před oficiálním termínem. Společně s druhým týdnem v prosinci je Black Friday pro e-shopy nejdůležitějším obdobím v roce.

Podle analytika společnosti XTB Tomáše Cverny se ale do výše slev mohou promítnout nižší skladové zásoby firem proti loňsku.

Prodej rodinného domu, Praha 6 – 296m2
Prodej rodinného domu, Praha 6 – 296m2, Praha 6

Letos je kladen menší tlak na vyprázdnění skladových zásob, slevy tak v mnohých případech nelze čekat extrémně vysoké,"

uvedl analytik.

Od začátku letošního roku se musí prodejci řídit navíc novelou zákona a ochraně spotřebitele, která má ztížit uvádění falešných slev, upozornil server Ceskenoviny.cz.

Čínská banka přiznala „obrovský“ dluh

Významná čínská společnost zabývající se správou majetku Zhongzhi Enterprise Group informovala investory, že není schopna zajistit úhradu dalších finančních operací. Firma se sídlem v Pekingu uvedla, že rozsah jejího dluhu je „obrovský“. Její celkové závazky se vyšplhaly na 65 miliard dolarů, tedy v přepočtu 1,5 bilionu korun. Společnost uvedla, že od smrti svého zakladatele v roce 2021 a následných rezignací vedoucích pracovníků se začala potýkat s „neefektivním“ interním řízením. Mezi experty se proto opět hovoří o nebezpečí propadu čínského realitního trhu, který se projeví také v bankovním sektoru, jak uvedla CNN.

Otevřít v galerii (2)
Čína má další problém
Čína má další problémZdroj: Pixabay

Vítěz prezidentských voleb složil v Ekvádoru přísahu

Daniel Noboa složil přísahu jako nový ekvádorský prezident. Slíbil omezit násilí a vytvořit nová pracovní místa. Pětatřicetiletý dědic místního banánového obchodního impéria vyhrál v říjnu prezidentské volby. 

Ekvádor byl v minulosti považován za jednu z nejbezpečnějších zemí v regionu, v posledních letech však zemi provází zvýšená míra násilí, zejména kvůli bojům mezi konkurenčními skupinami pašeráků drog. Během prezidentské kampaně došlo dokonce k vraždě kandidáta Fernanda Villavicencia. Drogové násilí letos vedlo už přibližně k 3 600 vraždám, jak informovala Al Jazeera.

Otevřít v galerii (2)
Ekvádorci oslavují nového prezidenta
Ekvádorci oslavují nového prezidentaZdroj: Pixabay

Běžec Oscar Pistorius žádá o podmínečné propuštění

Bývalý olympijských vítěz Oscar Pistorius by mohl být dnes podle agentury AP podmínečně propuštěn z vězení poté, kde strávil posledních téměř 10 let ve vězení za vraždu. Jde o poslední obrat v příběhu běžce s amputací obou nohou, který byl jedním z nejobdivovanějších sportovců na světě do doby, než ve svém domě zabil svojí tehdejší přítelkyni - 29letou modelku a hvězdu televizní reality show - Reev Steenkampovou. Pistorius, který tento týden oslavil 37. narozeniny, byl poslán do vězení na konci roku 2014.

 

Zdroje: Ceskenoviny.cz, Al Jazeera, CNN, AP

 

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Tagy: