Top hledané
Výsledky (0)
Nejdražší obědy jsou v Praze, nejlevnější na Vysočině

Ranní ptáče: Obědy meziročně podražily o 25 korun. Nový Avatar má premiéru již 15. prosince

Radek Polák
06. prosince 2022
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Za obědy si opět o trochu připlatíme

Češi vydali v listopadu za oběd v restauraci o 25 korun více než před rokem. Nejdražší jsou obědy v hlavním městě, kde za ně v průměru utratíme skoro 200 korun. Na hudbě k novému dílu filmu Avatar, který bude mít u nás premiéru již 15. prosince, se podílel také známý muzikant Weeknd.

Oběd stál v listopadu v průměru necelých 180 korun

Za oběd v restauraci Češi letos v listopadu utratili průměrně 176 korun, což je v meziročním srovnání asi o 25 korun více, jak vyplývá z analýzy společnosti Edenred.

Oběd v Praze stál přibližně 199 korun. V Brně jeho cena činila 188 korun. Naopak nejlevnější byl oběd na Vysočině, kde stál průměrně zhruba 159 korun.

Pronájem luxusního bytu 3+kk Pařížská, Praha
Pronájem luxusního bytu 3+kk Pařížská, Praha, Praha 1

Proti předpandemickému roku restauratéři v listopadu prodali o 31 procent obědů méně. Od září roku 2020 to však bylo nejvíce. Přibližně osm z deseti jídel si lidé tentokrát koupili přímo v restauracích, zbylé dvě tvořila rozvážková služba, napsal portál Ceskenoviny.cz

 

Před vánočními svátky vstoupí do našich kin další díl Avatara

Jeden z nejočekávanějších filmů posledních několika let se blíží do kin. Avatar: The Way of Water dorazí na česká stříbrná plátna už 15. prosince, jak uvedl server Czechcrunch.cz. Již nyní se přitom pracuje na dalším pokračování, které už je navíc natočené a je ve fázi postprodukce s premiérou stanovenou na konec roku 2024.

Aktuální snímek, který má diváky zavést do období více než deseti let po událostech prvního filmu, bude mít soundtrack, na němž se má podílet kanadský hudebník a nositel několika cen Grammy The Weeknd.

Otevřít v galerii (4)
Fanoušci Avatara se již nemohou dočkat
Fanoušci Avatara se již nemohou dočkatZdroj: Pixabay

Raketové systémy HIMARS pro Ukrajinu mají omezený dolet

Spojené státy upravily salvové raketové systémy HIMARS pro Ukrajinu tak, aby nedostřelily na ruské území a USA se tak vyhnuly rozpoutání širšího konfliktu s Ruskem. Systémy tak mají nyní dostřel zhruba 80 kilometrů. Bílý dům uvedeným způsobem proti sobě při rozhodování neustále váží vojenský přínos pro Ukrajinu proti riziku rozpoutání širšího konfliktu s Moskvou.

Podle mluvčího Pentagonu Patricka Rydera se změny týkají jak softwaru, tak hardwaru a znemožňují ze systému vypálit rakety delšího dostřelu a dodal současně, že

Spojené státy jsou nadále odhodlané poskytovat Ukrajině vybavení, které potřebuje k obraně před ruskou invazí." 

Otevřít v galerii (4)
Rakety brání Ukrajinu
Rakety brání UkrajinuZdroj: Pixabay

Maďarům dochází benzín

Maďarská ropná a plynárenská společnost MOL se o víkendu potýkala s částečným nedostatkem pohonných hmot v téměř celé své síti čerpacích stanic v Maďarsku. Podle tamních médií řada lidí vyrazila natankovat do sousedních zemí včetně Slovenska.

Zahraniční podniky omezily dodávky paliv do Maďarska poté, co tamní vláda loni zavedla cenový strop pro benzin a naftu. Ten by měl vypršet na konci prosince. Vláda uvedla, že zváží jeho prodloužení na základě informací od společnosti MOL o tom, zda je firma schopna zajistit dodávky, uvedl server Ceskenoviny.cz.

Otevřít v galerii (4)
Problém s nedostatkem benzínu trápí Maďarsko
Problém s nedostatkem benzínu trápí MaďarskoZdroj: Pixabay

Strážníci plánují pořídit nové auto pro svoz opilců

Nový vůz až za 3,2 milionu korun, který by v Praze převážel opilé, chtějí pořídit pražští strážníci. Plánují proto vypsat výběrové řízení na skříňovou dodávku s dieselovým motorem, pohonem 4x4 a automatickou převodovkou. Vnitřní prostor má být rozdělený na dvě části – zvlášť pro policisty a zvlášť pro opilé. Budou zde speciální sedačky a lehátko. Samozřejmostí bude také voděodolný omyvatelný materiál.

Nový vůz by měl nahradit ten, který si pražští strážníci pořídili v roce 2012 a má najeto již necelých 300 000 kilometrů. K nejčastějším místům, kam v hlavním městě vyjíždí, patří Václavské náměstí, ulice Na Příkopě, náměstí Republiky a Anděl, popsal situaci server Blesk.cz.

Otevřít v galerii (4)
Strážníkům v metropoli má v boji s alkoholiky pomoci nový automobil
Strážníkům v metropoli má v boji s alkoholiky pomoci nový automobilZdroj: Pixabay

Zdroje: Ceskenoviny.cz, Blesk.cz, Czechcrunch.cz

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze