Top hledané
Výsledky (0)
Školy dnes přivítají prvňáčky a další děti

Ranní ptáče: Okolo poloviny dětí se do školy netěší. Rusko se na Ukrajině potýká s nízkým počtem vojáků.

Radek Polák
01. září 2022
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Začátek září znamená, že začíná nová školní výuka

Okolo 110 tisíc českých a 60 tisíc ukrajinských dětí se dnes vydá opět do škol. Zhruba polovina dětí se do školy příliš netěší, ukázal průzkum. Rusko se snaží posílit nábor vojáků, kteří půjdou bojovat na Ukrajinu. A to včetně zločinců.

Pro více než 150 tisíc dětí začíná nový školní rok

V základních a středních školách dnes po dvouměsíčních prázdninách začíná nový školní rok. Do lavic v něm podle odhadu ministerstva školství nově usedne přes 110 tisíc prvňáků a dalších zhruba 60 tisíc válečných uprchlíků z Ukrajiny.

Zhruba polovina školáků se do školy moc netěší, vyplývá z aktuálního průzkumu společnosti Generali Česká pojišťovna. Jako důvod nechuti ke škole uváděli nejčastěji učení, ranní vstávání a strach ze špatných známek. Pro druhou polovinu dětí, kteří se do školy těší, jsou pozitivními hnacími momenty nejčastěji spolužáci, pravidelný režim, zájmové kroužky a také sporty. Do průzkumu se zapojilo 805 mladých ve věku 12 až 17 let.

Nedostatek lidí nutí Rusko nabírat i zločince

Ruská armáda čelí na Ukrajině vážnému nedostatku personálu. Podle jednoho z představitelů americké vlády se ruská armáda snaží zvýšit své stavy na Ukrajině rychlejším návratem do boje zraněných vojáků, využíváním lidí ze soukromých bezpečnostních agentur nebo nabídkou různých bonusů vojákům základní služby za to, že se přihlásí do jednotek na frontě.

Prodej luxusního mezonetu 4 + 1, Praha
Prodej luxusního mezonetu 4 + 1, Praha, Praha 5

"Vedle toho máme věrohodné zprávy, že ruské ministerstvo obrany pravděpodobně začíná s náborem odsouzených zločinců na Ukrajině,"

uvedl tento představitel s tím, že Moskva jim nabízí "prominutí trestu a finanční kompenzace".

Otevřít v galerii (4)
Rusko dál útočí na Ukrajině
Rusko dál útočí na UkrajiněZdroj: Pixabay

Opičí neštovice se dál šíří

Počet případů opičích neštovic, viru původem z Afriky, ve světě překročil 50 tisíc. Nejvíce případů, více než 18 tisíc, hlásí Spojené státy. Následují Španělsko, Brazílie a Německo.

Počet nově hlášených případů opičích neštovic přesto v Severní Americe a v Evropě nadále klesá. Uvedený trend Světová zdravotnická organizace oznámila už před týdnem, předtím naopak počty případů infekce čtyři týdny rostly. To ukazuje, že zásahy veřejného zdravotnictví jsou účinné.

Navzdory tomu bylo zjištěno již 16 případů úmrtí, které byly způsobeny právě opičími neštovicemi.

Otevřít v galerii (4)
Opičí neštovice se nadále šíří, i když již menším tempem
Opičí neštovice se nadále šíří, i když již menším tempemZdroj: Pixabay

Benátský filmový festival s hvězdným obsazením

Po dvou letech poprvé bez protipandemických opatření začal Benátský filmový festival. Své novinky zde postupně uvedou osmadvacetiletý zpěvák Harry Styles nebo teprve dvacetiletá Sadie Sinková známá ze seriálu Stranger Things. Chybět zde nebude ale ani osvědčení matadoři - například Cate Blanchettová, Tilda Swintonová, Sigourney Weaver a Catherine Deneuveovou, která na festivalu současně převzala cenu za celoživotní dílo.

"Je radostí dostat tuto cenu od benátské přehlídky, kterou už dlouho znám a zbožňuji, a to od doby, kdy Luis Buňuel dostal Zlatého lva za Krásku dne,"

komentovala to Deneuveová. 

Do sekce restaurovaných děl Venezia Classici se letos probojovalo trezorové Ucho režiséra Karla Kachyni z roku 1969. Představí se tu rovněž film Oběť slovenského režiséra Michala Blaška, jenž pojednává o těžkém soužití Iriny z Ukrajiny s jejím synem Igorem na českém maloměstě.

Otevřít v galerii (4)
Deneuveová již byla také v Česku
Deneuveová již byla také v ČeskuZdroj: Profimedia

Otevřená zpověď vzbudila na sociálních sítích pohoršení

Jedna mladá žena ve věku 19 let, která hned po překročení plnoletosti začala sdílet lechtivé fotografie na sociální síti OnlyFans, se otevřeně přiznala, že měla již za svůj relativně krátký život sex s více než 150 muži.

Nikdy jsem se nepřiznala, že jsem spala se 156 muži. Vždy jsem říkala pouze tři,“ 

uvedla na svém účtu s názvem BabysitterHomeAlone. V dalším příspěvku dodala, že se s mnoha sexuálními partnery seznámila na střední škole nebo na seznamovacích aplikacích jako Tinder nebo Bumble.

Luxusní byt 3+kk s terasou na prodej, Praha 5
Luxusní byt 3+kk s terasou na prodej, Praha 5, Praha 5

To vše vzbudilo na sociálních sítích řadu nenávistných reakcí.

Ukázkový příklad, proč potřebujeme lidi jako je Andrew Tate,“ 

odkazoval jeden z příspěvků na bývalého kickboxera a internetovou celebritu, který se prezentuje otevřenou misogynií.

Otevřít v galerii (4)
Přiznání se stalo na internetu terčem kritiky
Přiznání se stalo na internetu terčem kritikyZdroj: Pixabay

Zdroje: ČTK, AFP, Aktualne.cz, Blesk.cz

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze