Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče dál doskáče.

Ranní ptáče: Oštěpař Vadlejch získal stříbro. Basketbalista Rodman se chce vydat do Ruska. Autorka Přátel se omluvila za postavu transgender rodiče

Barbora Večeřová
22. srpna 2022
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Jakub Vadlejch si z mistrovství veze stříbro

Oštěpař Vadlejch doplnil medailovou sbírku, z mistrovství Evropy si veze stříbrnou medaili. Jde tak o třetí medaili českého týmu z této akce. Kontroverzní americký vysloužilý basketbalista Dennis Rodman se chce vydat do Ruska, aby s Vladimirem Putinem vyjednal propuštění vězněné basketbalistky Brittney Grinerové. Nešlo by o jeho první návštěvu, basketbalistu pozval do Ruska Putin už před několika lety, Rodman o něm prohlásil, že je "cool". Spoluautorka legendárního seriálu Přátelé se omluvila za postavu Chandlerova transgender rodiče a používání mužských zájmen. 

Oštěpař Vadlejch získal evropské stříbro 

Oštěpař Jakub Vadlejch na mistrovství Evropy v Mnichově dosáhl na stříbrnou medaili. První místo patřilo Němci Julianu Weberovi, který Vadlejchův pokus přehodil o 38 centimetrů. Jednatřicetiletý oštěpař tak doplnil svou sbírku medailí, zlato si před měsícem přivezl z mistrovství světa v Eugene, v minulém roce uspěl i na olympiádě v Tokiu, odkud si odvezl rovněž stříbro. České výpravě se tak podařilo na mistrovství získat tři medaile, bronz si domů odvezli Jakub Staněk a Barbora Špotáková

 

Pronájem 2kk s balkonem, Praha 5 Smíchov, 75m
Pronájem 2kk s balkonem, Praha 5 Smíchov, 75m, Praha 5

USA a Jižní Korea začaly společné vojenské cvičení 

Americká a jihokorejská armáda jako každý rok zahájily společné vojenské cvičení. Jedná se o jedno z největších za poslední roky, podle informací agentury Reuters potrvá do prvního září. Pravidelná cvičení v minulých letech sice probíhala, ale v omezené podobě. Důvodem byl nejen covid, ale také snaha bývalého jihokorejského prezidenta obnovit jednání se Severní Koreou. 

 

Kontroverzní Dennis Rodman se chce vydat do Ruska 

Bývalá hvězda americké NBA Dennis Rodman řekl v rozhovoru pro televizi NBC, že se chce vydat do Ruska a pokusit se vyjednat propuštění vězněné americké basketbalistky Brittney Grinerové. Tu v Rusku odsoudili kvůli držení drog k devítiletému vězení. Rodman v rozhovoru uvedl, že dostal povolené do Ruska odcestovat a basketbalistce pomoct, od koho povolení dostal ale neřekl. Rodman byl v Rusku už v minulosti, Vladimir Putin ho do Moskvy pozval už v roce 2014. Opakovaně také navštívil i Severní Koreu, kde se sblížil s jejím vůdcem Kimem. Spojil je prý basketbal, jehož je severokorejský vůdce velkým fanouškem. 

Otevřít v galerii (2)
Dennis Rodman chce vyjednávat v Rusku
Dennis Rodman chce vyjednávat v Rusku Zdroj: Profimedia

Vítězem mezinárodní soutěže se stal Čech 

Titul z mezinárodní soutěže Man of the Year na indonéském Bali patří osmadvacetiletému Dominiku Chabrovi. Soutěžící se předvedli při různých módních přehlídkách, prezentovali národní kroj, součástí hodnocení byl také rozhovor a představení. Na druhém místě se umístil zástupce Vietnamu, na třetím reprezentant Ukrajiny. 

 

Autorka přátel se omluvila kvůli postavě Chandlerova transgender rodiče 

Spoluautorka oblíbeného seriálu se omluvila za ztvárnění postavy Chandlerova transgender rodiče. Chybou bylo označovat rodiče mužským zájmenem a používat v souvislosti s postavou slovo otec. Transgender ženu v seriálu si zahrála Kathleen Turnerová, která řekla, že dnes by podobnou roli nevzala.  

„Pořád jsme o ní hovořili jako o Chandlerově otci, i když byla transgender. Nechápala jsem tenkrát, jak v tomto případě používat zájmena, takže jsme tu postavu neoznačovali jako ona. To byla chyba,“

řekla po několika letech Marta Kauffmanová.

Mrzí ji také, že v seriálu nebylo více černošských představitelů.

Otevřít v galerii (2)
V seriálu Přátelé najdeme hodně scén, které by v dnešní době pravděpodobně neprošly
V seriálu Přátelé najdeme hodně scén, které by v dnešní době pravděpodobně neprošlyZdroj: Profimedia

Zdroje: ČTK, blesk.cz, idnes.cz

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze