Top hledané
Výsledky (0)
V baltimorském přístavu je v současnosti uvězněno nejméně 40 lodí

Ranní ptáče: Pád mostu v Baltimoru ochromuje automobilový průmysl. Trump začal prodávat americkou verzi Bible

Radek Polák
27. března 2024
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Neštěstí vedlo ke zřícení mostu

Přístav Baltimore, který využívá k přepravě vozů a dodávek autodílů řada velkých výrobců automobilů, včetně General Motors, Toyoty a Volkswagenu, je po zřícení tamního mostu ochromený. To může mít dopad na místní automobilový průmysl. Kandidát na amerického prezidenta Donald Trump vyzývá své příznivce, aby si koupili knihu „Bůh žehnej americké Bibli“. Děje se tak v době, kdy má soudu uhradit obří pokutu.

Zřícení mostu v Baltimoru může mít dopad na automobilky

Zřícení baltimorského silničního mostu by mohlo mít významný ekonomický dopad hlavně na některé automobilky, protože neštěstí prakticky na neurčito zavřelo nejrušnější přístav pro osobní a lehké nákladní automobily ve Spojených státech a devátý nejrušnější přístav v zemi. Most zajišťoval přístup do baltimorského přístavu a jeho zřícení představuje problém pro odbavování dovozu a vývozu, což by podle oborníků mohlo způsobit přesun dopravy do jiných přístavů na východním a západním pobřeží. Tento přesun by ale mohl znamenat zpoždění dodávek výrobků, jak upozornil server Ceskenoviny.cz. Incident přišel v době, kdy globální lodní dopravu v posledních týdnech narušily vojenský konflikt v Suezském průplavu a nízká hladina vody v Panamském průplavu.

Trump se rozhodl prodávat křesťanskou literaturu

Bývalý americký prezident Donald Trump vyzývá své příznivce, aby si koupili knihu „Bůh žehnej americké Bibli“, která je inspirována vlasteneckou baladou country zpěváka Lee Greenwooda.

Luxusní vila 5+kk na pronájem, Praha západ
Luxusní vila 5+kk na pronájem, Praha západ, Okolí Prahy

 „Šťastný Svatý týden! Donuťme Ameriku, aby se znovu modlila. Když začínáme Velký pátek a Velikonoce, vybízím vás, abyste si pořídili výtisk Bible God Bless the USA Bible,“ 

napsal Trump a nasměroval své příznivce na webovou stránku, kde se kniha prodává za 59,99 dolarů.

Toto úsilí přichází v době, kdy čelí vážné finanční krizi. V pondělí odvolací soud v New Yorku souhlasil s odložením jeho platby ve výši více než 454 milionů dolarů, které má bývalý americký prezident uhradit kvůli jeho vině v řadě občanskosprávních sporů, které vede, uvedla agentura AP.

Otevřít v galerii (2)
Trump se snaží vybřednout ze svých problémů a mobilizuje příznivce
Trump se snaží vybřednout ze svých problémů a mobilizuje příznivceZdroj: Pixabay

Otec Taylor Swift se vyvlékl z obvinění z napadení fotografa 

Otec zpěvačky Taylor Swift nebude čelit obvinění z napadení fotografa, k němuž mělo dojít v Sydney minulý měsíc, jak potvrdila australská policie. Koncem února fotograf Ben McDonald tvrdil, že ho Scott Swift napadl poté, co zpěvačka vystoupila z jachty v přístavu po své show, které bylo součástí turné Eras. McDonald sdílel svůj účet se CNN a řekl, že jeden ze Swiftových strážců mu vtlačil do obličeje a kamery deštník a Scott Swift ho poté praštil pěstí, informovala televize na svém webu.

Otevřít v galerii (2)
Fotograf měl být terčem napadení
Fotograf měl být terčem napadeníZdroj: Pixabay

Za ponožky s nápisem Alláh hrozí až rok vězení

Malajský soud vynesl obvinění proti maloobchodnímu řetězci poté, který dal do prodeje ponožky s nápisem Alláh. Fotografie ponožek vyvolaly pobouření zejména na sociálních sítích.

Pět lidí bylo v té souvislosti obviněno z ublížení na náboženském cítění. Všichni obžalovaní vinu v obžalobě odmítli. V případě odsouzení jim hrozí až rok vězení, peněžitý trest nebo oba tresty dohromady. Náboženství je v této muslimské zemi citlivou otázkou, upozornila Al Jazeera.

 

Zdroje: Ceskenoviny.cz, CNN, AP, Al Jazeera

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze