Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Pan Božský obviněn ze znásilnění. Draží se první SMS na světě. Marta Jandová pokřtila knihu

Kateřina Ostrejšová
17. prosince 2021
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Chris Noth

Přejeme vám krásné ráno. Je tu poslední pracovní den tohoto týdne, ale především nás čeká poslední víkend před Vánoci. Taky už se nemůžete dočkat? Tak se pojďme podívat, co se ve světe těsně před svátky děje!  

Metropole o akci Milostivé léto. Ty, kteří dluží za nájemné, metropole osloví přímo 

Otevřít v galerii (8)
Metropole o akci Milostivé léto. Ty, kteří dluží za nájemné, metropole osloví přímo
Metropole o akci Milostivé léto. Ty, kteří dluží za nájemné, metropole osloví přímo Zdroj: Unsplash

Na jednání pražského zastupitelstva zazněly aktuální informace k pokračující mediální kampani k Milostivému létu, kdy mají lidé, kteří se dostali do exekucí kvůli nesplaceným poplatkům, pokutám apod. příležitost zaplatit mnohem menší částku a vyvázat se z exekuce. Celkově dluží lidé Magistrátu hl. m. Prahy a jeho organizacím stovky milionů korun. Lidé se mohou v rámci Milostivého léta obracet na bezplatnou infolinku 800 100 000 a dluhovou poradnu organizace Člověk v tísni na telefonu 770 600 800. 

Činžovní dům na prodej, Praha 1 - 1067
Činžovní dům na prodej, Praha 1 - 1067, Praha 1

„Pražský magistrát spustil v listopadu informační kampaň s cílem informovat veřejnost o jejich možnostech v souvislosti s akcí Milostivé léto. Dlužníci mohou v rámci projektu zaplatit pouze jistinu dluhu, tedy původní nezaplacenou částku, a poplatek exekutorovi ve výši 908 Kč. Tím bude jejich exekuce ukončena a nebude nutné hradit veškeré sankce, úroky z prodlení, penále a další náklady,“

říká radní Hana Kordová Marvanová 

Na budování zelených střech dvou základních školách v Praze 14 přispěje město 5 milionů korun 

Otevřít v galerii (8)
Na budování zelených střech dvou základních školách v Praze 14 přispěje město 5 milionů korun
Na budování zelených střech dvou základních školách v Praze 14 přispěje město 5 milionů korun Zdroj: Unsplash

Pražští radní v pondělí odsouhlasili tisk, který se týká plánovaných investičních akcí na základních školách Generála Janouška a Bratří Venclíků v Praze 14. Poskytnuté dotace v celkové výši za necelých 5 milionů korun budou poskytnuty na stavební úpravy střech tělocvičen. 

„Městská část Praha 14 v letošním roce zahájila realizaci projektu Zelené střechy, který se týká například ZŠ Generála Janouška a ZŠ Bratří Venclíků. Aby mohl být projekt realizován, je třeba stavebních úprav, které zajistí posílení nosnosti konstrukce tak, aby se střecha mohla zazelenat. Praha vnímá potřebu reagovat na globální klimatické změny, a proto podporuje investiční projekty, které se snaží mírnit negativní dopady této změny na životní prostředí v hlavním městě, a zapojuje do nich i městské části a jejich školské objekty,”  

uvedl radní hl. m. Prahy pro oblast školství Vít Šimral. 

Hvězdu seriálu Sex ve městě obvinily dvě ženy ze znásilnění 

Otevřít v galerii (8)
Chris Noth
Chris Noth Zdroj: Profimedis

Americký herec Chris Noth čelí obvinění ze znásilnění a sexuálního napadení. Představitele pana Božského ze seriálu Sex ve městě obvinily dvě ženy, se kterými se před lety setkal. Herec jejich tvrzení popírá. 

V on-line aukci nabídne společnost Vodafone první SMS na světě 

Otevřít v galerii (8)
Vodafone draží první SMS na světě
Vodafone draží první SMS na světě Zdroj: Unsplash

Britská telekomunikační skupina Vodafone se rozhodla prodat v aukci první SMS na světě, která se poslala v roce 1992 a přála veselé Vánoce. Kupující takzvaného NFT tokenu dostane unikátní repliku původního komunikačního protokolu. Charitativní on-line aukci pořádá francouzská aukční síň Aguttes 21. prosince. Vodafone věnuje výtěžek na pomoc uprchlíkům. 

Výroba ve Škoda Auto se po Vánocích rozjede 10. ledna 

Otevřít v galerii (8)
Škoda Auto obnoví výrobu
Škoda Auto obnoví výrobu Zdroj: Unsplash

Výroba ve Škoda Auto v Mladé Boleslavi se po Vánocích rozjede až 10. ledna. Výrobní linky se před svátky zastaví 22. a 23. prosince. Důvodem delší odstávky je rozhodnutí z koncernu VW a také nutnost provést plánované investice. 

Křest knihy Můj deník Marty Jandové 

Otevřít v galerii (8)
Marta Jandová a její kmotři nové knihy
Marta Jandová a její kmotři nové knihy Zdroj: Martin Hykl Czech News Center / CNC / Profimedia

Křest knihy s názvem Můj deník od zpěvačky Marty Jandové se konal na kluzišti pod Žižkovskou věží v Praze. Na akci zavítali i herečka Barbora Poláková, herečka Petra Nesvačilová, spisovatelka Bára Nesvadbová nebo moderátor Libor Bouček. 

Babišova vláda má v plánu poslední setkání a tiskovou konferenci 

Otevřít v galerii (8)
Andrej Babiš
Andrej Babiš Zdroj: Jan Vilimek / CNC / Profimedia

Ministři končící menšinové vlády ANO a ČSSD dnes absolvují poslední setkání ve Strakově akademii. Premiér Andrej Babiš (ANO) po jeho skončení plánuje závěrečnou tiskovou konferenci s vicepremiéry za jeho hnutí Karlem Havlíčkem a Alenou Schillerovou a ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem. 

Síň slávy českého hokeje byla rozšířena, nově má 142 členů 

Otevřít v galerii (8)
Dominik Hašek a Jaromír Jágr
Dominik Hašek a Jaromír Jágr Zdroj: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

Síň slávy českého hokeje má od dnešního dne 142 členů. Před zápasem reprezentace proti Finsku v O2 areně byli mezi vybrané osobnosti uvedeni trenér Vladimír Vůjtek, Jaromír Meixner a in memoriam Stanislav Sventek a Čeněk Pícha. 

"Poté co se s ohledem na (koronavirovou) situaci Síň slávy v minulé sezoně nerozšiřovala, jsme sáhli trošičku víc do historie. V návrhové komisi převažoval názor, že tady byli ještě vynikající hráči z minulosti, kteří nebyli oceněni, a ještě nebyli do Síně slávy českého hokeje přijati, ačkoliv šlo o takové osobnosti, které by si to jistě zasloužily. Proto se sáhlo do té minulosti mezi hráče, kteří toho tak moc dokázali. A byli to opravdu vynikající hráči, bohužel dva z nich už nejsou mezi námi,"  

uvedl předseda návrhové komise Dominik Hašek. 

To je od nás z ranního přehledu tento týden vše. Mějte krásný víkend, užijte si poslední adventní neděli a my se budeme těšit zase v pondělí. Posíláme slova Marcuse Tulliuse Cicera: 

„Zapomínat starých přátelství pro nová je jako vyměňovat plody za květy.“  

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze