Top hledané
Výsledky (0)
Podzim bude opět ve znamení koronaviru

Ranní ptáče: Pandemie zesiluje, experti doporučují čtvrtou dávku. Borise Johnsona opouští další ministři.

Radek Polák
07. července 2022
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Další vlna očkování se blíží

V Praze již množství viru přesahuje hodnoty z nejvyšších vrcholů pandemie koronaviru. Bude nutná čtvrtá vlna očkování? Britský premiér Boris Johnson tvrdí, že neodstoupí, přestože počet rezignujících ministrů jeho vlády dál roste.

Hrozí další vlna koronavirové pandemie

Další vlna koronavirové pandemie se blíží. Podle České vakcinologické společnosti České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně by čtvrtou dávku, tedy druhou posilující, měli proto také podstoupit lidé nad 60 let, osoby od 12 let s oslabenou imunitou, případně pracovníci, kteří s takovými pacienty pracují. Přeočkování by podle ministerstva zdravotnictví mělo být možné už v polovině srpna.

86 procent viru kolujícího nyní v Česku patří k nejinfekčnějším subvariantám omikronu BA.4 a BA.5. Množství viru na území Prahy podle biochemika Jana Konvalinky již dokonce přesahuje nejvyšší hodnoty z vrcholů epidemie.

Prodej bytu 3+kk - Praha 7, 82
Prodej bytu 3+kk - Praha 7, 82, Praha 7

Tyhle vrcholy v minulosti předcházely zaplněným nemocnicím zhruba o čtyři týdny,“

řekl expert.

Johnsonova vláda se otřásá

Britský premiér Boris Johnson po úterní rezignaci dvou ministrů vlády čelí rostoucímu tlaku a opouštějí ho další vládní úředníci. Ve středu oznámili demisi mimo jiné ministerský náměstek pro rodinu Will Quince, náměstek pro bydlení Stuart Andrew, státní tajemník pro školství Robin Walker a konzervativní poslankyně a tajemnice ministerstva dopravy Laura Trottová. Hovoří se také o odstoupení ministra pro záležitosti Severního Irska Brandona Lewise.

Nový ministr financí Nadhim Zahawi, kterého Johnson dosadil před 24 hodinami, se už podle britských médií také proti němu postavil, ač předtím představil své priority v úřadu a vyzval k jednotě Konzervativní strany. Johnson v parlamentu ve středu odmítl možnost vlastní demise.

Otevřít v galerii (4)
Nespokojenost s Johnsonem roste
Nespokojenost s Johnsonem rosteZdroj: Profimedia

Putin zval čínského vůdce do Moskvy

Čínský vůdce Si Ťin-pching odmítl pozvání Vladimira Putina k návštěvě Ruska s argumentem, že „to bude složité provést.“ Důvodem mají být opatření kvůli koronaviru. Podle médií je ale za nepřijetím pozvání napětí Číny se Spojenými státy a Evropou.

"Až se zruší všechna covidová opatření, návštěva se samozřejmě uskuteční,“ 

věří přitom stále mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov.

Čínská a ruská hlava státu se naposledy setkaly při zahájení zimních olympijských her v Pekingu na začátku února. Od té doby zastává Čína ve vztahu k Rusku spíše neutrální pozici. Důvodem je válka na Ukrajině.

Otevřít v galerii (4)
Čínský vůdce byl již také u nás
Čínský vůdce byl již také u násZdroj: Profimedia

Neonacista útočil při setkání se švédskými politiky

Při tradičním setkání politiků s občany na švédském ostrově Gotland zemřela žena po útoku nožem. Policie v souvislosti s činem zatkla 33letého muže a nevylučuje politický motiv. Útok se odehrál poblíž místa, kde měla projev předsedkyně Strany středu Annie Lööfová. Deník Aftonbladet v té souvislosti uvedl, že muž měl vazby na neonacistickou scénu. Festival Almedalsveckan je každoroční akcí, na kterou přicházejí tisíce lidí a kde politici mají projevy a setkávají se s voliči i s turisty. Letošní ročník o dva měsíce předchází parlamentním volbám.

Otevřít v galerii (4)
Švédsko se potýká s neonacismem
Švédsko se potýká s neonacismemZdroj: Pixabay

Služba Midnightdeal nově také pro české hotely

Do Česka míří služba Midnightdeal, která je založena na tom, že si uživatel v on-line prostředí najde nabídku na ubytování v hotelu, který se mu líbí a poté zvolí cenu, za níž je ochotný se tam ubytovat. Zda byla nabídka hotelem přijata, se pak zájemce dozví o půlnoci.

Platforma aktuálně nabízí pokoje více než 500 hotelových partnerů ve dvaceti zemích světa. U nás se Midnightdeal zaměřuje především na hotely, které lidé využívají kvůli relaxu či turistice. Do konce roku by jich mělo být údajně až 100. Podle této služby je v Evropě každou noc prázdných hotelových pokojů přibližně až dva miliony.

Otevřít v galerii (4)
Některé hotely nabízí novou službu
Některé hotely nabízí novou službuZdroj: Pixabay

Zdroje: ČTK, AP, IDnes

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze